Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells peki abi ben makedonyadan da adli sicil kaydı aldım bunu çeviri yaptırdım orada ingilizce olarak, bunuda mı çevirmeme gerek yoktu? bunuda orjinal belge olarak mı göndermeliyim yoksa çevirisiyle göndermem mi gerekir? aama bakın gelen mail de çeviri yapmalısınız diyor anlamadım bakın yazılan yazıyı iyi okuyun orada çevirmelisiniz diyor anlamadım kafam karıştı ya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmmdkvnci, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells peki abi ben makedonyadan da adli sicil kaydı aldım bunu çeviri yaptırdım orada ingilizce olarak, bunuda mı çevirmeme gerek yoktu? bunuda orjinal belge olarak mı göndermeliyim yoksa çevirisiyle göndermem mi gerekir? aama bakın gelen mail de çeviri yapmalısınız diyor anlamadım bakın yazılan yazıyı iyi okuyun orada çevirmelisiniz diyor anlamadım kafam karıştı ya

o belgeyi ingilizceye cevirmeniz gerekiyor. Eger Turkce ya da Ingilizce degilse cevirmelisiniz.

Size bu konunun ilk iletisini bastan sona okumanizi siddetle tavsiye ederim. Neredeki bilgileri takip ettiginizi bilmiyorum ama yanlis islemler yapiyorsunuz. Ilk iletiyi okuyup, anlayip sadece oradaki bilgilere gore hareket etmelisiniz.

• @crazycells anladım ama bana gelen mailde translate ettiğimde ingilizce bilen arkadaşıma okuttugumda belgeleri ingilizceye çevirmelisiniz sonrada hatta imzalatmalısınız felan yazıyor yukarda o metin var belki ben yanlışımdır sizler yıllardan beri bu işleri biliyorsunuz abi ama sistem değişmiş olabilir mi ki acaba ne bileyim o zaman ben bu belgeleri bu şekilde göndersem, eğer kabul etmezlerse bana bunların çevirilerini yap diyip bana tekrar mail atarlar mı yani, çünkü kafamı çok karıştırdı kimseden bilgi almıyorum sadece mailde geleni çevirip ona göre yapmaya çalışıyorum orada maildede çevirdiğimde bu belgeleri translate etmelisiniz diyor abi seni sinir ediyorsam çok özür dilerim bende bu konularda bilgisiz cahilim öğrenmeye çalışıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım ama bana gelen mailde translate ettiğimde ingilizce bilen arkadaşıma okuttugumda belgeleri ingilizceye çevirmelisiniz sonrada hatta imzalatmalısınız felan yazıyor yukarda o metin var belki ben yanlışımdır sizler yıllardan beri bu işleri biliyorsunuz abi ama sistem değişmiş olabilir mi ki acaba ne bileyim o zaman ben bu belgeleri bu şekilde göndersem, eğer kabul etmezlerse bana bunların çevirilerini yap diyip bana tekrar mail atarlar mı yani, çünkü kafamı çok karıştırdı kimseden bilgi almıyorum sadece mailde geleni çevirip ona göre yapmaya çalışıyorum orada maildede çevirdiğimde bu belgeleri translate etmelisiniz diyor abi seni sinir ediyorsam çok özür dilerim bende bu konularda bilgisiz cahilim öğrenmeye çalışıyorum.

Nereyi takip ettiginiz size kalmis 🙂 ama benim internetteki butun eksik ve yanlis bilgileri duzeltecek vaktim yok 🙂 o nedenle lutfen sadece bu konudaki bilgilerden yararlaniyorsaniz ve bir problemle karsilasirsaniz sorunuzu burada sorun; baska bir kaynagi kullaniyorsaniz gidip onlara sorun.

KCC'den size gelen emaili [email protected] adresinden bana gonderir misiniz?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells anladım ama bana gelen mailde translate ettiğimde ingilizce bilen arkadaşıma okuttugumda belgeleri ingilizceye çevirmelisiniz sonrada hatta imzalatmalısınız felan yazıyor yukarda o metin var belki ben yanlışımdır sizler yıllardan beri bu işleri biliyorsunuz abi ama sistem değişmiş olabilir mi ki acaba ne bileyim o zaman ben bu belgeleri bu şekilde göndersem, eğer kabul etmezlerse bana bunların çevirilerini yap diyip bana tekrar mail atarlar mı yani, çünkü kafamı çok karıştırdı kimseden bilgi almıyorum sadece mailde geleni çevirip ona göre yapmaya çalışıyorum orada maildede çevirdiğimde bu belgeleri translate etmelisiniz diyor abi seni sinir ediyorsam çok özür dilerim bende bu konularda bilgisiz cahilim öğrenmeye çalışıyorum.

Nereyi takip ettiginiz size kalmis 🙂 ama benim internetteki butun eksik ve yanlis bilgileri duzeltecek vaktim yok 🙂 o nedenle lutfen sadece bu konudaki bilgilerden yararlaniyorsaniz ve bir problemle karsilasirsaniz sorunuzu burada sorun; baska bir kaynagi kullaniyorsaniz gidip onlara sorun.

Hocam çok pis ortalığı karıştırırım 🙂 , ben de 12 Haziran'da ds260'ı yolladım benden evrak talebi falan istenmedi. Açıkcası anlayamadım, 10. ay gibi evrak talebinin gelmesinin muhtemel olduğunu sanıyordum. Belki'de arkadaşın case number benden 8k daha az diyedir ama yine de içimi gıdıklandırmadı değil ...

KCC bazı adaylardan evrak talebinde bulunmuyormuş sanırım. Forumda bir yerlerde görmüş olabilirim.
    Sevgiler

Edit : KCC Yalnızca gerekli gördüğü durumlarda adaylardan evrak talebinde bulunurmuş . DS-260 confirmation epostasında yazıyormuş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Sayılan sadece beklemelisiniz 🙂 eninde sonunda ulasacaklardir size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells homeland'in son sezonunu bekler gibi bekliyorum, @mhmmdkvnci 'nin size attığı / atmadığı mailin içeriğini 🙂 yani ciddi ciddi CS 23XXX lerden evrak talebi oldu mu meraklar içindeyim. kafamda deli sorular..

edit: homeland'in son sezonu ne güzeldi yea!!

• @gucarslan Merhaba, öncelikle tebrikler. Tüm aşamaları sorunsuzca ve hızlıca geçip gönlünüzdeki şehre yerleşmenizi diliyorum. Sizin gibi merakla bekliyorum KCC Evrak Talep maili ayrıntısını. @crazycells DS260 formunu çok hızlı doldurup göndermişim. En büyük yardımcım sizin dökümanlarınız oldu. Gerçekten çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan sayin @mhmmdkvnci henuz gondermedi, sanirim henuz foruma girmedi, bugun/yarin email ulasinca bilgilendirme yaparim.

Bu yil bilgilerde ozellikle "basvuru yaparken kullanilan pasaport" ile ilgili bir ekleme bekliyorum, asil emaili gormek isteme nedenim bu 🙂 Email'deki degisikliklere gore ilk iletiyi guncellerim zaten.

• ⭐⭐⭐

Benim süreçle ilgili aklıma takılan bir soru mevcut.

Şimdi bültenler 2 ay sonrasında konsolosluğa yönlendirilmiş olan dosya numaralarını duyuruyor. Örneğin Ocak 2021 icin bunun 5,000 olduğunu düşünelim. Bu durumda konsolosluk ya da KCC mülakat planını nasıl oluşturuyor?

Sorumun özeti aslında şu: 1000 case numarası ile 2000 case numarası, her ikisi de DS260 sürecini bitirmiş olsun. Bu durumda konsolosluk mülakat sırasında 1000-2000 diye mi bakıyor, yoksa bu ikisini sıralarken DS260 sonrasındaki dosya onaylama tarihlerini falan mi göz önüne alıyor?

• Selamlar süreçle alakalı merak ettiğim birşey var. GC kazanıpta gitmeyen ya da mevcut süre içinde ds260 formu doldurmayan, kcc ye mülakat için evrak göndermeyen talihlilerin başvurmaması mevcut yüksek rakamlı talihlilere etkisi ne kadar olur. Mülakat için current olma aralığı azalır mı? Pandemi süreci, ekonomik etkenler birçok talihli için gitmeme sebebi olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Benim süreçle ilgili aklıma takılan bir soru mevcut.

Şimdi bültenler 2 ay sonrasında konsolosluğa yönlendirilmiş olan dosya numaralarını duyuruyor. Örneğin Ocak 2021 icin bunun 5,000 olduğunu düşünelim. Bu durumda konsolosluk ya da KCC mülakat planını nasıl oluşturuyor?

Sorumun özeti aslında şu: 1000 case numarası ile 2000 case numarası, her ikisi de DS260 sürecini bitirmiş olsun. Bu durumda konsolosluk mülakat sırasında 1000-2000 diye mi bakıyor, yoksa bu ikisini sıralarken DS260 sonrasındaki dosya onaylama tarihlerini falan mi göz önüne alıyor?

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AydinD, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Selamlar süreçle alakalı merak ettiğim birşey var. GC kazanıpta gitmeyen ya da mevcut süre içinde ds260 formu doldurmayan, kcc ye mülakat için evrak göndermeyen talihlilerin başvurmaması mevcut yüksek rakamlı talihlilere etkisi ne kadar olur. Mülakat için current olma aralığı azalır mı? Pandemi süreci, ekonomik etkenler birçok talihli için gitmeme sebebi olabilir.

Kac kisinin surece devam etmedigine bagli olarak etkisi de degisir dogal olarak...

• Marriage Certificate: If you are married, you should submit a scan of your original marriage certificate or a certified copy. Submitting this document now, if applicable, could help to expedite visa processing; if you do not provide this document now, you may be asked to provide this at your visa interview.

Hiç evlenmemiş olanlara da mı bunları yazıyorlar ? Demek istediğim Evrak isteği maili standart mı yoksa şahısa özel mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Marriage Certificate: If you are married, you should submit a scan of your original marriage certificate or a certified copy. Submitting this document now, if applicable, could help to expedite visa processing; if you do not provide this document now, you may be asked to provide this at your visa interview.

Hiç evlenmemiş olanlara da mı bunları yazıyorlar ? Demek istediğim Evrak isteği maili standart mı yoksa şahısa özel mi ?

Standart. Zaten cumleye eger evliyseniz diye giris yapmis, eger evli degilseniz o kisim sizi ilgilendirmiyor demektir 🙂

• @crazycells iyiki ilgilendirmiyor reyiz teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells iyiki ilgilendirmiyor reyiz teşekkürler 🙂

Bu seneki talihliler o kadar panik halinde ki, evraklarım eksik kalmasın diye evlenenler bile olabilirdi 🙂 İyi ki bu soruyu sordunuz da durumu açıklığa kavuşturduk.

• 2021EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf
    Baba ismi gerekmiyor mu ?

• @knnrn vallah hocam şu saatten sonra her şey ola bilir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2021EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf
    Baba ismi gerekmiyor mu ?

pasaportunuzda yazan resmi isim yeterli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |