Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kritik bir soru soruyorum, bu kararname 180 gün mülakatların ertelenmesi şeklinde ise , mevcut turist vizesi ile ( amerika turist kabul ettiği anda ) amerikaya giriş yapıp, daha sonra KCC den , formu açtırıp , mülakat yeri olarak USCIS seçersem , bu kararname'yi aşmış olurmuyum/olabilirmiyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells yardımlarınız için teşekkürler. emeğinize sağlık.
    Şimdi ilginç bir sorum var: Wokaway, helpx, wwoof gibi siteleri duymuşsunuzdur. Bu siteler aracılığıyla hostlara bir takım işlerinde yardımcı oluyorsunuz(çiftlik işleri bahçe işleri yapım işleri otel işleri etkinlik sanatsal işler vb.) onlar da size kalacak yer ve yemek veriyorlar. Gönüllük yapıyorsunuz. Çalışan olarak(employed) gözükmüyorsunuz bildiğim kadarıyla. Ben bu sitelerle iletişime geçip ilk aylarımda kendime bu şekilde kalacak bir yer bulsam ve bunu (hostlarla mesajlaşmaları) mülakatta göstersem mali kanıt, finansal güvence olarak kabul edilme ihtimali var mıdır?

Evet, workaway programlarini biliyorum; fakat bu gercek bir is olmadigi icin kabul edilmeme ihtimali var. Ama eger kendi birikiminiz ve planlariniz varsa, o belgelere ek olarak bu belgeleri de ekleyebilirsiniz dosyaniza. Yani bir zarari olmaz, fakat tek basina yeterli olacagini hic sanmiyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Kritik bir soru soruyorum, bu kararname 180 gün mülakatların ertelenmesi şeklinde ise , mevcut turist vizesi ile ( amerika turist kabul ettiği anda ) amerikaya giriş yapıp, daha sonra KCC den , formu açtırıp , mülakat yeri olarak USCIS seçersem , bu kararname'yi aşmış olurmuyum/olabilirmiyim ?

Maalesef turist vizesi "Green Card surecine ABD'de devam etmek" amaciyla kullanabileceginiz bir vize degil, o nedenle bu amacla ABD'ye turist vizesiyle giris yapamazsiniz, yasalar buna izin vermiyor maalesef.

• @crazycells ben de imza kısmını göremedim profilde. grup unvanları diye bir bölüm var. bu arada itibarımda -5lerde. forumdakiler de hatayı hiç affetmiyor yanlışlıkla 2020 aşamalarına yorum yaptığım için eksilerle dolmuşum 🙂 en sonunda forumdan kovulacağım galiba

• @crazycells Yani eğer o sırada amerikada olsam AOS yapabiliyorduk ya ondan yola çıkıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serapben, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben de imza kısmını göremedim profilde. grup unvanları diye bir bölüm var. bu arada itibarımda -5lerde. forumdakiler de hatayı hiç affetmiyor yanlışlıkla 2020 aşamalarına yorum yaptığım için eksilerle dolmuşum 🙂 en sonunda forumdan kovulacağım galiba

Evet, forum uyeleri bu konuda biraz acimasiz 🙂 Merak etmeyin toparlarsiniz sonra itibar puaninizi 🙂

ben imzaniza "test" yazdim, su an gorunuyor mu profilde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Yani eğer o sırada amerikada olsam AOS yapabiliyorduk ya ondan yola çıkıyorum.

Evet, eger o sirada ABD'de olsaydiniz olurdu. Fakat gocmen olma amaciyla gocmen olmayan vizeleri kullanamazsiniz. Eger su an ABD'de uzun sureli vizelerle bulunuyor olsaydiniz veya H1B / L gibi dual intent vizelere sahip olsaydiniz bunlari AOS icin kullanabilirdiniz.

Fakat turist vizesini "gocmen olmak amaciyla" kullanamiyorsunuz.

• @crazycells teşekkürler anlamış bulunmaktayım. Yani şöyle mi ;
    Şu anda bir şekilde Amerika'da turist vizesi ile bulunmakta olan bir kişiye , green card çıktı ise, görüşmesi için Türkiye'ye gelmek zorunda. Doğrumudur ?

• @serapben, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben de imza kısmını göremedim profilde. grup unvanları diye bir bölüm var. bu arada itibarımda -5lerde. forumdakiler de hatayı hiç affetmiyor yanlışlıkla 2020 aşamalarına yorum yaptığım için eksilerle dolmuşum 🙂 en sonunda forumdan kovulacağım galiba

Aynı şekilde ben de ilk yorumumda - ler aldığım için itibarım azcıcık düşük olmuş fakat bu bize ders olsun diyorum. Konu dışına çıkmanın zararları (bakın şu an yaptığım gibi @crazycells görmesin 😛 )

• @serapben valla bende anlamış değilim şu yanlış yapılan bişey için seri şekilde eksi verenleri. çok olumsuz bir davranış bence bu. en nihayetinde karşıdaki kişiye yanlışını söylersiniz o da düzeltir, bu kadar basit. burası adminlerin dediği gibi bir dayanışma/yardımlaşma forumu, bir kulüp değil arkadaşlar. herkesin söz hakkı olmalı. ben mesajlarınızı beğenerek itibarınızı +1 yaptım. bu forumda mesaj atmanız için yeterli bir seviyedir. ayrıca bi tavsiye aklınıza takılan soruları önce arama bölümüne kelime olarak yazarsanız muhtemelen daha önceden benzer durum yaşamış birinin sorduğunu göreceksiniz.

• Merhaba arkadaslar. Bende DV 2021 talihlilerindenim. Case numaram oldukca yuksek 37xxx. 4 yildir ABD de ogrenci vizesiyle kalmaktayim. Dv sonuclari aciklandigindan beri forumu takip etmekteyim ve herkesin ortak goruse sahip oldugu case numarasi yuksek olanlara Counselor Process tavsiye ediliyordu ve bende CP yapmaya karar vermistim fakat ds-260 hala doldurmadim. Size sorum Trump'in imzaladigi bu yasadan sonra sizce AOS mu secmeliyim yoksa CP mi secmeliyim ? Gorunuse gore CP secsem bile sansim cok dusuk eger AOS secersem ABD de oldugum icin daha avantajli olur muyum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler anlamış bulunmaktayım. Yani şöyle mi ;
    Şu anda bir şekilde Amerika'da turist vizesi ile bulunmakta olan bir kişiye , green card çıktı ise, görüşmesi için Türkiye'ye gelmek zorunda. Doğrumudur ?

hayir. Eger I-94 suresi bitmeden AOS surecini baslatabilirseniz ABD'de kalabilirsiniz. Onemli olan I-485 belgesini gonderdikten sonra size I-797C Notice of Action belgesinin gonderilmesi. Bu belgeden sonra ABD'de statunuz olmasa da kalabilirsiniz. Fakat bu belgeyi almadan statunuz bittiyse o durumda sorun yasarsiniz. Normal sartlarda I-797C'nin gelmesi ilk 2-3 hafta icinde oluyordu, fakat su zamanda ne kadar uzun ya da kisa surecegini bilemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci ayrica soru sormak icin cok kotu bir vize turunu seciyorsunuz. Eger F1 gibi bir ogrenci vizesi ile ABD'deyseniz o durumda uzun sure statu sahibi oldugunuzdan ABD'de sorunsuzca islemleri yapabilirsiniz.

Ama turist vizesi sadece 6 ayligina veriliyor ve bu sure bitmeden size sira gelmesi cok zor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BekleBeniLA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@serapben valla bende anlamış değilim şu yanlış yapılan bişey için seri şekilde eksi verenleri. çok olumsuz bir davranış bence bu. en nihayetinde karşıdaki kişiye yanlışını söylersiniz o da düzeltir, bu kadar basit. burası adminlerin dediği gibi bir dayanışma/yardımlaşma forumu, bir kulüp değil arkadaşlar. herkesin söz hakkı olmalı. ben mesajlarınızı beğenerek itibarınızı +1 yaptım. bu forumda mesaj atmanız için yeterli bir seviyedir. ayrıca bi tavsiye aklınıza takılan soruları önce arama bölümüne kelime olarak yazarsanız muhtemelen daha önceden benzer durum yaşamış birinin sorduğunu göreceksiniz.

Zaten herkesin konusma hakki var 🙂 sadece uygun baslik altinda. Siz bu konuda DV2021 asamalarini konusmak istiyorsaniz ama birileri gelip surekli geyik yapsa ya da araba almak konusunda bilgi aktarmaya calissa sizin de hosunuza gitmezdi bence 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sait33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar. Bende DV 2021 talihlilerindenim. Case numaram oldukca yuksek 37xxx. 4 yildir ABD de ogrenci vizesiyle kalmaktayim. Dv sonuclari aciklandigindan beri forumu takip etmekteyim ve herkesin ortak goruse sahip oldugu case numarasi yuksek olanlara Counselor Process tavsiye ediliyordu ve bende CP yapmaya karar vermistim fakat ds-260 hala doldurmadim. Size sorum Trump'in imzaladigi bu yasadan sonra sizce AOS mu secmeliyim yoksa CP mi secmeliyim ? Gorunuse gore CP secsem bile sansim cok dusuk eger AOS secersem ABD de oldugum icin daha avantajli olur muyum ?

Bunu kestirmek cok zor cunku soyle bir bilinmezlik var... Dediginiz gibi numaraniz yuksek hem CP icin hem de AOS icin maalesef... Eger ilk aylarda surec kilitlenirse ve hizlandirmak icin KCC numaralari "current" yaparsa AOS surecini baslatma imkani dogar size. Belki su an CP ile devam edip, bulten numaralarina gore hareket etmek daha iyi olabilir, sizce?

Zaten AOS surecini baslattiktan sonra KCC'ye haber verseniz de olur, AOS icin DS-260'in cok bir onemi yok.

• Merhaba arkadaslar oncelikle birkac sorum olacak
    1-) Ds 260 formunu doldururken son 5 yil icinde gidilen ulkeler kismina 40 kusur ulke girdim kabin memuru oldugumdan dolayi biz baska kartlar kullandigimiz icin gittigim ulkelerin damgalari pasaportumda yok acaba onlari cikarmali miyim ?
    2-) suan askerlik yapmadim ama 29 haziran tarihinde askere gidecegim formu 2-3 gun icinde gondermeyi planliyorum sizce donunce yapti olarak mi gondereyim yoksa yapilmadi olarak mi ? Sonucta sure ile yarisacagiz 2021 talihlileri olarak bu konu bi gecikmeye sevebiyet verir mi ?

• @crazycells Tabiki de gitmezdi ama ilgili kişinin mesajında yaşadığı durum "soruyu yanlış yerde sorma".
    Ayrıca o mesajı gördüm kullanıcının ilk mesajı ve 8-9 kişi "dislike" atmış 1 kişi dahi dönüp ya yanlış yapmışsınız doğrusu bu dememiş. Ne ortada bir süreklilik var ne de bahsettiğiniz gibi geyik durumu ne de artniyet var. En kolay yol olan eksiye basıp geçmişler. Zaten 3-4 eksi olunca gerisi de durumu taraf seçme olarak görüp basıyor eksiyi 🙂 Yani mesela siz bana like verip +1 itibar vermeseydiniz ben aklıma gelen soruları sorduğumda, önce yazdığım onaylanacaktı sonra soruma cevap alacaktım. Bu beklemede forumdan ister istemez uzaklaşmama, aklımdaki soruları soramamaya ve dolayısıyla konuşma hakkımın kısıtlanmasına neden olacaktı.

• @BekleBeniLA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

önce yazdığım onaylanacaktı sonra soruma cevap alacaktım. Bu beklemede forumdan ister istemez uzaklaşmama, aklımdaki soruları soramamaya ve dolayısıyla konuşma hakkımın kısıtlanmasına neden olacaktı.

Güzel bir yaklaşım fakat bunu farklı bir konu altına taşısak daha iyi olur sanki 🙂
    Geceniz güzel olsun veya sabahınız...

• @crazycells Tam emin olamadım aslında. Tek ihtimal dediğiniz gibi KCC ilk aylarda tüm numaraları current yaparsa o zaman AOS yapmak için vaktim olur aksi halde CP yapmak daha mantıklı gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Berdünay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar oncelikle birkac sorum olacak
    1-) Ds 260 formunu doldururken son 5 yil icinde gidilen ulkeler kismina 40 kusur ulke girdim kabin memuru oldugumdan dolayi biz baska kartlar kullandigimiz icin gittigim ulkelerin damgalari pasaportumda yok acaba onlari cikarmali miyim ?
    2-) suan askerlik yapmadim ama 29 haziran tarihinde askere gidecegim formu 2-3 gun icinde gondermeyi planliyorum sizce donunce yapti olarak mi gondereyim yoksa yapilmadi olarak mi ? Sonucta sure ile yarisacagiz 2021 talihlileri olarak bu konu bi gecikmeye sevebiyet verir mi ?

1. Problem degil, zaten kabim memuruysaniz sadece cok uzun sureli kaldiginiz yerlere odaklanacaklardir.

2. Guncellemenize gerek yok, bu konuda bir belge vermenize de gerek yok. Dolayisiyla bu sekilde gonderebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |