Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar! EB-1B başvuru zamanı hakkında bir sorum olacak. EB-1B başvurusu yapmak için üniversiteden tenure-track pozisyon kabulu almak yeterli midir? Yoksa üniversitede çalışmaya başlamak gerekiyor mu?

Pozisyon Temmuz 2021'de başlayacak, diğer tüm şartları karşılıyorum, şu an H1B ile Amerika'da çalışıyorum. USCIS sitesinde job letter başvuruya başlamak için yeterli diyor fakat üniversitenin international office'i başvuruya başlamak için benim üniversitede işe başlamam gerektiğini söylüyor. Doğru zamanı öğrenmek için size de danışmak istedim.

• Muslu Law Firm

@rocknell, içinde söyledi: EB-1B başvuru şartları

Merhabalar! EB-1B başvuru zamanı hakkında bir sorum olacak. EB-1B başvurusu yapmak için üniversiteden tenure-track pozisyon kabulu almak yeterli midir? Yoksa üniversitede çalışmaya başlamak gerekiyor mu?

Pozisyon Temmuz 2021'de başlayacak, diğer tüm şartları karşılıyorum, şu an H1B ile Amerika'da çalışıyorum. USCIS sitesinde job letter başvuruya başlamak için yeterli diyor fakat üniversitenin international office'i başvuruya başlamak için benim üniversitede işe başlamam gerektiğini söylüyor. Doğru zamanı öğrenmek için size de danışmak istedim.

Sayın @rocknell,
    EB-1B başvurusunun ABD’li işveren tarafından yapılması gerekmektedir. EB-1A ve NIW yeşil kart başvurularını siz bizzat başlatabilirsiniz, işverenin en basta katilimi zorunlu değildir. EB-1B başvurusu için ise işveren sponsorluğu şart olduğu için üniversitenin sizin adınıza işlemi başlatması zorunludur. Kanunda belirtilen konu başvuru için mutlaka yazılı bir is teklifi mektubunun olması gerektiği ve bu mektubun unvanınızı ve anlaşmanın şartlarını içermesi gerektiğidir. Üniversitenin kendi politikaları gereği EB-1B başvurularını siz çalışmaya başlamadan başlatmıyor olabilirler. Sizin teklif mektubunuza ve üniversitenin politikalarına ve uygulamalarına bakmadan bunu kesin olarak cevaplamak mümkün değildir. Genelde üniversite sizi ne kadar çok H1Bde çalıştırabilirse bunu kullanmayı tercih eder. Çünkü siz yeşil kartı aldığınızda artık bu işverene bağımlı olmayacaksınız. Bu nedenle işverenler çalışanlarına yeşil kartı mümkün olduğunca geç almayı tercih ederler.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu benim de bir sorum olacak. Ben EB1A ile GC aldım ancak kartımda kategori olarak E12 yazmışlar. Bu konuyu tartıştım burada da bir kaç defa, sorun olmaz denildi ama ben hala çok emin değilim. E12 daha çok Universitede çalışan Prof. lar için geçerli ve kapsamı farklı gibi. Sizce USCIS üzerinden düzeltme istemeli miyim? özel sektörde çalışmam gerekirse sorun olur mu? Kategori E11 olmalı. Form I-90 kullanılıyor. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody sorunuz baslikla ilgili olmadigi icin yeni bir baslik olusturarak sormaniz daha uygun olur sayin @somebody

• Çok teşekkür ederim Claudia Hanım. Bilgiler için sağolun.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 4
  • 2
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |