Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Green card bana çıktı eşime çıkmadı. Benim numaram ile girilen sistemde eşimin bilgilerini de gireceğiz sanırım. Formu doldurduk resim yükleyip imzalayıp gönderdik. Tekrardan eşim için yeniden ds-260 formu doldurmuyoruz herhalde ? ayrıca eşim için de resmi yüklememiz gerekecek mi acaba ?

• @Uğur-Yamanoğlu Hayırlı olsun, fotoğraf-imza konusunu bilemiyorum ben henüz DS-260'ı bitirmedim, ama siz ve sizinle beraber green card alacak kişilerin her biri için DS-260 doldurmalısınız. DS-260'a girdiğinizde sağ üstte "Add Applicant" butonu olması gerekiyor, ona tıklayarak başvurunuza yeni formlar ekleyebilirsiniz. Eşiniz ve siz gidecekseniz hem kendinize hem de eşinize DS-260 formu doldurmanız gerekiyor

• @gokayK Teşekkürler ilk girişe bir bakacağım.

• Bu hafta itibariyle üniversitemde son finale girdim hala öğrencimiyim diploma olarak nasıl belirtmeliyim formu doldururken?

• Arkadaşlar biraz erken ama genede sormak istiyorum. Hesapta gösterilecek para Altın hesabında bulunan altın olabilrmi yoksa onu dolara yada tlye çevirmek mi gerekir?

• ⭐⭐⭐

@srhnkskn Telegram grubunda tl, altın, döviz hepsi olur demişlerdi. Özellikle şu dönemde kambiyo vergisinden dolayı tl'den dönüşler sorun olabilir, ama şu da bir gerçek ki bugün 6,8 olan dolar mülakat tarihinden sonra 7-8 olursa, dolar kaybı artabilir.

Bence TL dışında altın ya da dolar daha güvenli olur.

• @berat, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Maggo süresi bittiği için sistem kabul etmedi eskisini

Bu durumda pasaportu yeniden çıkartmanız gerekmektedir.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba,

DS260'daki askerlik bölümü için bedelliler boş geçebilir denmiş, fakat biliyorsunuz 2019 ve sonrasında bedelliler askerlik yaptı bir süre. bu askerlik durum belgesinde de yazıyor. Mülakat anında askerlik durum için zorunlu değil denmiş ama son dakika ne olacağı belli olmaz, bedelli de olsa askerliğin yapıldığına dair bilgiler girilmeli mi?

• @crazycells peki sıra olarak nasıl yazmalıyım? önce mezun olduğumu sonra add another diyerek önceki lisemi mi eklemeliyim?

• @srhnkskn hepsi olur tapu bile

• Merhaba arkadaslar kazanan kisinin egitim ve is bolumun de, suan calistigi is yeri bilgilerini istiyor ama kisi suan resmi olarak calismiyor ne yapmam gerekli ?

Dosya Numarasi: 2021EU34XXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: -

• Merhaba arkadaşlar.Dosya numaram 37K.Bu yıl için bir şansım varmı? Aşırı derecede kararsızım,hiç bir şeye konsantre olamıyorum,bir şeyler yapıcam,sıra bana gelmeyecek zaten diye vaz geçiyorum

• Arkadaşlar merhaba
    Erasmustan dolayı 5 ay yurtışında yaşamıştım burada yaşadığım dönem için herhangi bir adli sicil belgesi almalımıyım? (Mahkemelik herhangi bir durumum olmadı)

• Selamlar, DS-260 formuyla ilgili bir sorum olacaktı.

Üniversite okurken yatay geçiş yaptım. Yani 2012-2015 (3 yıl) arası X üniversitesindeyken yatay geçiş yapıp 2015-2017 (2 yıl) yılları arasında Y üniversitesinde okuyup, mezun oldum. Bu durumda "number of educational institutions attended" kısmına 3 mü (lise dahil) yazmalıyım 2 mi (lise dahil)?

Bir diğer sorum da üniversite bilgileri kısmına 2 üniversiteyi de girmeli miyim yoksa mezun olduğum üniversiteyi girip "Date of Attendance From" u yatay geçiş yaptığım tarih olarak mı eklemeliyim? (Bu durumda 2015-2017 tarihlerini girmiş olacağım ve sanki lisans eğitimim 2 yıllıkmış gibi görünecek.)

Şimdiden çok teşekkürler.

• arkadaşlar ds260 formuna girişte hata alıyorsanız işinizi kolaylaştıracak bir yöntem buldum. ilk olarak "internet explorer" kullanın mutlaka. sayfa istenilen bilgileri doldurun öncelikle. sağ tarafta bulunan "Browser Requirements" linkine tıklayın. popup pencere açılırsa açılan popup pencereyi kapatıp giriş yapın. popup pencere açılmazsa popup pencere tıkladığında açılana kadar sayfada bekleyin. bizzat denedim. sisteme giriş yapma ile doğrudan bağlantılı. popup pencere açılmazsa giriş yaptığınızda hata alıyorsunuz.

• @crazycells hocam selam. USCIS her birey için denecek değil mi? Bir de tam olarak ne zaman ödeme yapsak uygun olur. İş yerinde olduğum için doğru düzgün açamadım linki. Alien number filan soruyor bunları ne zaman edineceğiz, son aşamalara doğru yapılacak bir şey bu sanırım.

• Merhabalar ben Mehmet, Öncelikle kazanmış tüm adayları tebrik ediyor ve başarılar diliyorum...
    Biraz süreçten ve kendimden bahsedeyim
    Yaşım 39, üçüncü çekilişte bana çıktı green kart, çıktı fakat dosya numaram sanırım forumdaki en büyük numara(39XXX), tam olarak sevinemedim,
    biz üç kişilik bir aileyiz, bu ekonomisi berbat ülkede 13 yıldır bilgisayar dükkanı işletiyorum, yıllardır sorunu sıkıntıyı vs. bir çok olumsuzluğu üzerimize yükleyip yaşamaya çalışmaktayız. Eşim bir devlet kurumunda taşeron işçi olarak çalışırken aynı kuruma kadroya geçiş yapmayı başardı fakat daha hala özlük hakları vs. sendikalaşma olmamasından dolayı aldığı para asgari ücretin bir tık üzeri

bu arada eşim çekilişe üç yıldır benle birlikte katılmakta olsa bile amerikaya gitme taraftarı değil!!!

ben meslek lisesi motor bölümü mezunuyum ve ardından yüksek okulda otomotiv bölümünü bitirdim, otomotiv teknikeri diye geçiyor
    13 yıllık esnafım - 7 adet meb sertifikam var - tig - mig mag kaynağı bilgisine sahibim(metal en büyük tutkum), ahşap ve metal torna bilgisine sahibim ve dükkanımda arka kısımda kendime ait bir atölyem de mevcut, kendin yap (diy) konularını seviyorum.Aklımda yapmayı düşündüğüm makina tasarımları mevcut fakat ülkedeki kötü ekonomik şartlardan dolayı ne yaparsanız yapın para limitli olduğundan bir şeyler yapabilmek çok zor çünkü alım gücü yerlere indi son yıllarda

Aklınızda bir çok şey düşünüp planlayıp maddi olarak sistemi ancak çevirebildiğiniz de, yapabileceğiniz şeylerde kısıtlanıyor ve yapamıyorsunuz, buda içinizde huzursuzluğa ve mutsuzluğa neden oluyor

Bana kalsa yarın giderim Amerika ya çünkü çok sıkıldım ve bunaldım, yeni bir başlangıç yapmayı çok istiyorum

fazla uzadı şimdi sorularıma geçeyim;

ben adres kısmına takıldım ds 260 formunda, 22 yıldır aynı adreste ikamet ediyorum fakat bu adresime geçmeden önce kısa süreli olarak kaldığım bir adres daha var ama bu adres edevlette çıkmıyor(daha doğrusu benimde eşiminde 2007 yılı öncesi adreslerimiz çıkmıyor) , o adresi buldum ve onu belirttim diyelim okul döneminde 2 yıl niğdede kaldım, 15 ay askerlik yaptım ve 3 ay acemilik amasya 12 ayda usta birliği istanbulda kaldım
    ben şimdi sıralamayı nasıl yapmalıyım?
    1-şuanda yaşadığım yer 2-askerlik 3- okul 4- eskiden az süreliğine yaşadığım adresi hatırlamadığım ev şeklinde mi yazmam gerekiyor yoksa hiç bir şeyi kurcalamayıp şuan yaşadığım yeri belirtip geçmem mi gerekiyor?

2- Amerika da Kalifornia da kayın biraderim yaşıyor , eşimin dayısı ise new york da yaşıyor fakat bu ikisi birbirleriyle hiç görüşmüyor ve konuşmuyorlar bizde dayı ve kayın biraderle çok sıkı fıkı değiliz, Amerika da green kartın elimize ulaşacağı bir adres yazma kısmına bu ikisini de yazmak istemiyorum fakat zorda kaldım ve kayın biraderi yazdım diye düşünecek olursak, kaynımın bu adresi yazdığımdan ve bilgilerini verdiğimden haberi OLURMU????? adres bilgilerini yazdığımdan haberi olmayacaksa ben kaynımın adres bilgilerini vermek istiyorum...
    Fakat Eşim hiç bir şekilde abisinin adresini yazmamı istemiyor! Eğer gidişimiz onaylandı ve gerçekten green kartımızı aldık diye düşünecek olursak şu bir gerçek ki ilk gideceğimiz yer kayın biraderimin yanı yani kalifornia olacak

aydınlatıcı bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

Saygılar

• @sagan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese,

ds-260 adreslerin girildiği sayfada durmadan hata alıyorum. ve sistem atıyor beni. ne yapmalıyım?

kendi deneyimim

https://yesilkartforum.com/forum/post/146050

• ds260 belgesinde ameriakda yapacağım mesleği education seçtim ama bunu düşünürken academic oalrak yüksek lisans veya doktoraya devam edecğimi düşünmüştüm. bu seçtiğim sçenek başak bir manaya mı geliyor?

• merhaba,
    çalıştıgım işyerlerini yazmaya çalışırken save yapıyorum fakat bütün çalıştıgım yerlerı yazamadan sistem beni atıyor ama kayıt ettiğim yerleride kayıt etmeiğini görüyorum.
    bir kısır döngü içindeyim.yaptıgım işi tanımlarken uzun oluyor biraz sorun burdan kaynaklanıyor olabilirmi?
    teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |