DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ilgincbirdurum tarayıcı geçmişi, şifreler tüm kaydedilen verileri silip tekrar deneyin, mozilla, opera tarayıcılarınıda kullanabilirsiniz

• @ilgincbirdurum mesaj kutunuza katılım linki iletildi

• @janhord strese girmenize gerek yok, ds260 formunu doldurmak içinde çok acele etmeyin, iki hafta içindr yavaş yavaş doldurabilirsiniz, ds260 formunu çok hızlı göndermek sürecinizi hızlandırmaz, önemli olan evrak talep e-mailine ceavp verdiğiniz hız ve onay alma tarihiniz olacak

Case nunaranızda gayet güzel bir numara

• @erdembw tebrik ederim, hayırlı olsun

İlk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075
    ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı ⬇

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz ⬇

• @hardrock evet mülakat sırasında güncel pasaportunuzu sunabilirsiniz, konsolosluk görevlisi gerekli değişikliği yapacaktır

• @Orhan-Cabarov İlk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075
    ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı ⬇

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz ⬇

• @Rewan-Selah Covid-19 ve Executive order kararları sebebiyle sürecimiz birazcık uzadı, normalde bu ay mülakat yapmamız gerekiyordu, nasip böyleymiş her şeyin rayına oturmasını bekliyoru, teşekkür ederim ilginiz için

• @Rewan-Selah bir sorun olacağını zannetmiyorum @crazycells

• merhaba, mezun olduğum okula son senemde yatay geçiş ile geçtim. daha önce gittiğim üniversitem kapatılan okullar kapsamında kapatıldı. okul bilgilerine bunları nasıl eklemeliyim? sonuçta diğer okuldan bir derece almadım?

• @Ünal-Gündeşli neden eşinizin doğduğu ülkeyi, uygunluk ülkesi olarak seçmediniz? Asıl talihli sizmisiniz, eşiniz mi?

Uygunluk ülkesine doğum yeri çeşitlik vizesine katılım için uygun ülkeler listesinde olduğu halde, vatandaşlığı olduğu ülkeyi yazmak bir sorun teşkil eder mi sayın @crazycells

Amerika'da Aos yapma konusunda case numaranızın ne olduğu çok önemli, buna göre cevaplar değişebilir, onun için sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen, aşağıda nasıl yapılacağı anlatılıyor ⬇

• @beng eski ismiyle ekleyebilir yada kapatıldığı için sadece direk mezun olduğunuz okulu yazabilirsiniz

İlk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

• Merhaba,

DS260 formu doldurmaya calisiyorum. Surekli baglanti kopuyor, sinir bozucu olmaya basladi. Crome kullaniyorum. DS 260 surekli beni attigi icin adreslerimi tam olarak yazamiyorum. Surekli bastan baslamak zorunda kaliyorum. Yazmam gereken 7-8 adres var.

Birkac sorum var 16 yasindan itibaren yasadigim yerlerle ilgili. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

SORU 1: E-devlette adres arsivime ulastim. Listede olan bir adreste hic yasamadim. Ama sirf ikametgah arsivimde gozukuyor diye bu yerde de yasadigimi DS 260'ta belirtmeli miyim?

SORU 2: Kronoloji olayi ne kadar onemli? Yani "immediately before" notunu goruyorum, bu tum adreslerin kronolojik olmasi gerektigini mi yoksa sadece yazacagim ilk adresin bir onceki adres olmasi gerektigini mi soyluyor. Digr adresler karisik olsa da olur mu?

SORU 3: X adreste 2010-2015 yillari arasinda, Y adresinde ise 2011-2013 yillari arasinda yasadim diyebilir miyim? Kesisme var. Kesisme oldugunda sistem kabul ediyor mu?

SORU 4: aslinda SORU 3 bu soruya da cevap olacak: Asagidaki hangi adres belirtmem dogru?

2010-2014 icin aile yaninda
    2014-2016 icin okul zamani kaldigim adres
    sonra yine 2014-2018 icin yine aile adresi (ayni adresi iki defa yazabilir miyiz?)

VEYA
    2010-2018 aile adresim
    2014-2016 ogrencilik adresim (Kesisme var)

SORU 5:
    DS 260 formu hep boyle cokecek mi yoksa sadece su aralar yogun diye mi boyle?

• ⚠⚠⚠⚠⚠️ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar tüm mesajları okudum özellikle pasaport geçerlilik süresi ile ilgili uyarıda bulunmak istediğim için önemli vurgusu yaptım

Şimdi teknik olarak 8-9-10 ay süresi kalmış pasaportlarla sürecinize devam edebilir, ds260 formunuza bu pasaportu girebilirsiniz, mülakat yapacağınız zaman eğer pasaportunuz bitmiş yada bitecekse yeni pasaportla mülakata gider sorunu halledersiniz

Yalnız burada unutulan bir şey var, case numaranız çok çok küçük değilse ve evrak talep e-maili geldiğinde süresi bitmek üzere olan bir pasaportu gönderirseniz ve evrak onay aşamsı uzun sürer bu arada pasaport geçerlilik süresi sona ererse evrak onayı alamıyabilirsiniz, dv 2020 de bu yüzden günlerce onay alamayan oldu

Onun için pasaport süresi bugünden itibaren 1.5 yıl kalmamış tüm kabaca 15 bin üstü caselerin yeni bir 10 yıllık pasaport alamalarını tavsiye ederim

Eğer bu masrafa şimdiden girmek istemezlerse evrak talep e-maili istenmete yakında yeni pasaport alıp, evrak onay işleminde sıkıntı çılmamasını sağlayabilirsiniz

• @Muhtaradana o zaman 2016 yılı girişli 2017 mezunu görünüyorum. sıkıntı yaratır mı acaba?

• @beng başlangıç yılına eski okula başladığınız tarihi yazın

• @Muhtaradana tamamdır çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FurkanOzden, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Drywall Hesap özeti dökümanı alabiliyorum. Bu yeterli olur mu? Çünkü cüzdan konusu geçiyor kanıtlama anlamında.

eger konsoloslugu yeteri kadar paraniz oldugu konusunda ikna ederseniz gerisi onemli degil. Siz gerektigini dusundugunuz butun belgeleri goturun, konsolos kabul edecektir ve yeterli olacaktir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Drywall evet herhangi bir bilgi giremiyorum hatalı kullanıcı diyor

mesaj gonderdim size... o linki deneyin lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FurkanOzden, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ilgincbirdurum Evet, ben öğlene kadar sorunsuzca girebilirken 3-4 saattir giremiyorum. Çerezlerle, ip ile alakası da yok. Telegram grubunda bunun sebebinin sitedeki bakımdan ve yoğunluktan olduğu söylendi. Her yarım saatte bir girmeye çalışıyorum, açıldığı zaman buradan da yazarım :>

sorun degil, daha sonra deneyin. bakim yapiliyor olabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdembw, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali peki fotoğraf için değişiklik yapma şansı varmı yoksa başvurudaki fotoğraflar mı kullanılıyor?

green card uzerindeki fotolari soruyorsaniz, mulakata ayrica fotograf gotureceksiniz, green card'inizda o fotograflar kullanilacak. sayin @bolatmali 'nin dedigi gibi ilk basvurudaki fotograflari degistirmenin bir yolu yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.7k

| | | |