Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    IR ile C1 arasındaki fark tam olarak nedir?evlilik tarihi itibariyle bakıldığında ekim 2020 de 2 yıl Oluyor biz evleneli.AOS Süreci başlayalı 107 gün oldu,parmak izi Corona süreci nedeniyle iki kez ertelendi,yani şimdi parmak izi için yeni tarihi bekliyorum.demem o ki, ekim 2020 yi geçecek yüzyüze mülakat .ben IR mi C1 statüsündemi greencard sürecim tamamlanacak?Yüzyüze görüşmede evliliğimizin 2.yılı olursa,10 yıllık mı green kart alacağım ?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

• Muslu Law Firm

@seznec, içinde söyledi: IR ile C1 green kart sürekeri arasındaki fark hakkında

Merhabalar,
    IR ile C1 arasındaki fark tam olarak nedir?evlilik tarihi itibariyle bakıldığında ekim 2020 de 2 yıl Oluyor biz evleneli.AOS Süreci başlayalı 107 gün oldu,parmak izi Corona süreci nedeniyle iki kez ertelendi,yani şimdi parmak izi için yeni tarihi bekliyorum.demem o ki, ekim 2020 yi geçecek yüzyüze mülakat .ben IR mi C1 statüsündemi greencard sürecim tamamlanacak?Yüzyüze görüşmede evliliğimizin 2.yılı olursa,10 yıllık mı green kart alacağım ?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Sayın @seznec,
    IR1, ABD’lilerin yeşil kart alacak eşlerine 10 yıllık verilen yeşil kartın kısaltmasıdır. C1 ise Alien in transit (transit olan yabancı demektir). Sizin söylemek istediğiniz muhtemelen CR1 kategorisidir ki buda ABD’linin esine iki yıllık yeşil kart verilmesinin kısaltmasıdır. Sizde yeşil kartın alma suresi 2 yıldan uzun sürdüğü ve halen evli olduğunuz için yeşil kartınızı 10 yıllık almanız ve IR1 kategorisinden almanız muhtemeldir. Çünkü zaten ilk iki yıl verilen CR1i geçmiş durumdasınız. Bu durumlarda 2 yıldan sonra daimi değişimi gerektiren I-751de yapmanıza genelde gerek olmaz. Yine de size ait detayları bilemediğim için verdiğim bilgiyi genel bilgi olarak değerlendirin.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 3
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |