Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba, nasılsınız ?

Eylül sonunda Amerika’ya geldik. 6 ay turist olarak yasal süremiz var.
    Mart sonunda yasal hakkımız doluyor ve bildiğiniz gibi Green Card sonuçları Mayıs ayında açıklanıyor.

Mayıs ayına kadar kaçağa düşersek, green card çıksa bile alabilme şansımız var mıdır ? Bazı arkadaşlar alınabilir, bazıları ise mümkün değildir diyor. Görüşleriniz ve geri dönüşleriniz önemlidir.

Sevgilerimle,

• Muslu Law Firm

@mymeco1151, içinde söyledi: Kaçak Durumunda Green Kart Çekiliş Sonucu

Herkese merhaba, nasılsınız ?

Eylül sonunda Amerika’ya geldik. 6 ay turist olarak yasal süremiz var.
    Mart sonunda yasal hakkımız doluyor ve bildiğiniz gibi Green Card sonuçları Mayıs ayında açıklanıyor.

Mayıs ayına kadar kaçağa düşersek, green card çıksa bile alabilme şansımız var mıdır ? Bazı arkadaşlar alınabilir, bazıları ise mümkün değildir diyor. Görüşleriniz ve geri dönüşleriniz önemlidir.

Sevgilerimle,

Sayın @mymeco1151,
    Eğer ABD’de statünüz olmaz ise (kacak iseniz statünüz olmaz) genelde statü değiştiremezsiniz yani adjustment of status yapamazsınız ve yeşil kart çıksa bile ABD’de bunu alamazsınız. Ancak bunun da istisnaları vardır. Statünüz olmadan adjustment of status yapabilmeniz için eğer durumunuz uygun ise waiver denen başka bir prosedur yapmanız gerekir. Bu prosedür sadece belli kişilere tanınır örneğin ABDlinin esi gibi. Yeşil kart çıkarsa ve ABD’de statünüz yok ise (kacak iseniz) ve waiver yapamıyor iseniz ABD’de greencardi alamazsınız. Statünüz olmasa da yesil kartı Türkiye’deki ABD konsolosluğundan diğer bütün şartlarınız da uygun ise alabilirsiniz ama bunun için de ABD’de yasal olmayan surenizin 180 günü geçmemiş olması gerekir. Eğer yasal olmayan sureniz 180 günü geçmiş ancak bir yılı geçmemiş ise ABD’ye 3 yıl giriş yasağınız olacağı için green card alma işleminiz de yetişmez. Size ABD’de statüsüz duruma(kacak duruma) düşmenizi tavsiye etmem. Ayrıca Mayısta açıklanan sonuçlardan sonra yeşil kart surecini sonlandırmak hayli vakit almaktadır. Kaçak duruma duşmek yerine ABD’deki bütün olabilecek vize durumlarını değerlendirip size en uygun vize türüne başvurmanız ve yeşil kart sonuçlarını öyle beklemeniz sizin için çok daha iyi sonuç verecektir.
    Teşekkürler.

• Merhaba
    Benim eşime green card çıktı
    6 Aralık’ta mülakat a girdik ,eşimle kızım onay aldı
    Bana onay vermediler Amerika da kaçak kaldığım için red yedim,şimdi onları göndersem Amerika ya yapamazlar bensiz,nasıl bir yol izlemeliyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 10 yıllık cezayı da iletine ekler misin tüm bilgileri yazarsan yardımcı olurlar

• Muslu Law Firm

@lion79, içinde söyledi: Kaçak Durumunda Green Kart Çekiliş Sonucu

Merhaba
    Benim eşime green card çıktı
    6 Aralık’ta mülakat a girdik ,eşimle kızım onay aldı
    Bana onay vermediler Amerika da kaçak kaldığım için red yedim,şimdi onları göndersem Amerika ya yapamazlar bensiz,nasıl bir yol izlemeliyim

Sayin @lion79,

Size göçmen vizesi vermediler ise ancak esiniz ve kızınız onay aldı ise onları genelde en geç 6 ay içinde ABD’ye göndermeniz gerekir. Aksi halde onların da göçmenlik vizesi yeşil kartı almadan sona erer. Bazı durumlarda örneğin medikal sonuçlar 6 aydan önce sona erecekse vizenin suresi daha kısa verilebilir ve o sure içinde esiniz ve kızınızın ABD’ye giriş yapmaları gerekir. Sizin için çözümler ise ABD’de ne kadar kacak kaldığınıza göre değişecektir.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu 15 yıl kaldım , kendi rızam ile geldim Şubat 2016 da
    Eşim ve çocuğumun vizesi bugün geldi ,Haziran 3 te bitiyor
    Teşekkür ederim

• Muslu Law Firm

Sayın @lion79,
    Sorularınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Bu aşamada gerekli ve yeterli cevaplar verildiği için konuyu kilitliyorum.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |