Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar.
    Geçen aydan beri Green Kart ile Amerikaya tek başıma taşındım.
    2011 doğumlu 2 çocuğum var.
    Eşimden boşandım.
    Çocuklarımı yaşları küçük olduğu için getiremedim şimdilik. Çocuklarım 18 yaşına girdiğinde otomatik green kartlı olurmu, öyle birşey duydum.
    Çocuklar için f2a vizesi varmış fakat baya uzun sürüyormuş.
    teşekkür ederim.

• Muslu Law Firm

@Ayhan2023, içinde söyledi: Çocuklarım için green kart almak

Selamlar.
    Geçen aydan beri Green Kart ile Amerikaya tek başıma taşındım.
    2011 doğumlu 2 çocuğum var.
    Eşimden boşandım.
    Çocuklarımı yaşları küçük olduğu için getiremedim şimdilik. Çocuklarım 18 yaşına girdiğinde otomatik green kartlı olurmu, öyle birşey duydum.
    Çocuklar için f2a vizesi varmış fakat baya uzun sürüyormuş.
    teşekkür ederim.

Sayin@@Ayhan2023, cocuklar sizinle beraber yesil kart almadilar ise otomatik yesil kart alamiyorlar. Bazen follow to join ile siz yesil karti aldiktan sonra 6 ay icinde sizi takip vizesi ile gelebiliyorlar ve yesil kart alabiliyorlar. Ancak bosanmis oldugunuz icin velayetin sizde olmadigini dusunuyorum. Velayet sizde degilse annenin rizasi olmadan bir takim islemleri gerceklestiremezsiniz. Siz vatandas oldugunuzda cocuklarin otomatik vatandaslik kazanma ihtimalleri olabilir. Bu konu biraz karmasik olup sizin ABDde bulundugunuz sureleri tam olarak gosterebilmeniz de gerekecektir. Siz yesil kartli olarak cocuklariniza yesil kart basvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize bulteninde F2A kategorisidir ve genelde islemlerin tamamlanmasi TCden yapilan basvurularda 1.5 yili bulabilir. Ancak yine sonucta cocuklarin ABDye gelmesi gerekecektir ve annenin buna rizasi yoksa bunu gerceklestirmek mumkun olmayacaktir.

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. çocukların velayeti annesinde ama çocuklar gelmek isterse annesi izin verir.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |