Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Teşekkürler konu için!! İki gündür evrak gönderiyorum avukata bakalım bu hafta veya haftaya gönderir umarım. Diğer evraklar karışık diyordum ama bu evrak istediği belgelere göre bence en detaylısı.

• Merhaba . Bu case is ready to be scheduled for an interview yazanlar. Mektup mu beklesin direk yoksa yine online da size su gun randevu verdik dicek mi guncellicek mi? Tesekkurler

• @crn93 adresine mektup gelecek mulakat tarihini ve saatini belirten ama öncesinde baktığınız sayfada size mektup gönderdiklerini göreceksiniz. Sitedeki içerik saat ve günü içermeyecek:)

• @graombze cok tesekkur ederim. Heyecanla bekliyorum 😍

• @crn93 insallah hepimiz için en iyisi olur:)

• Bende nişanlılık ile gelip avukat talihsizliğine uğrayıp uzun uğraşlar sonucu 1yıl sonunda başvurumuzu yapabildik gerçekten kendi göbeğini kesmek diyorum başvurum kabul kağıdı geldi bundan sonraki süreci internet adresinden nereden takip edebilirim teşekkür ederim

• Hayirli olsun. https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
    Burdan case status noyu yazip bakiyoruz

• @crn93 çok teşekkür ederim

• Arkadaşlarlar merhaba, f-1 vizesiyle gelip Amerikan vatandaşı eşim ile evlendim. F-1 vizem geçen yaz itibariyle bitmişti fakat okuluma devam ettiğim için herhangi bir statü ihlali olamadan okuluma devam ettim. Bu süreçte evrak işlerimize başladık ve nihayetinde travel document ve Çalışma iznimi aldım Geçen hafta itibariyle aldım. I-485 formunun durumu ise “case is ready to be scheduled for an interview “.
    Benim ilk sorum; bu yaz Türkiye’ye gelmek istiyorum. Dönüşte ben f-1 statüm ile mi giriş yapacağım (f-1 vizem süresi bitti) yoksa bu travel document ile mi?
    2. Sorum; Travel document kartına bir işlem yaptırmam gerekiyor mu ABD den çıkmadan önce ? Pasaport yada başka bir işlem var mı? Teşekkür ederim arkadaşlar. Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oomer, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlarlar merhaba, f-1 vizesiyle gelip Amerikan vatandaşı eşim ile evlendim. F-1 vizem geçen yaz itibariyle bitmişti fakat okuluma devam ettiğim için herhangi bir statü ihlali olamadan okuluma devam ettim. Bu süreçte evrak işlerimize başladık ve nihayetinde travel document ve Çalışma iznimi aldım Geçen hafta itibariyle aldım. I-485 formunun durumu ise “case is ready to be scheduled for an interview “.
    Benim ilk sorum; bu yaz Türkiye’ye gelmek istiyorum. Dönüşte ben f-1 statüm ile mi giriş yapacağım (f-1 vizem süresi bitti) yoksa bu travel document ile mi?
    2. Sorum; Travel document kartına bir işlem yaptırmam gerekiyor mu ABD den çıkmadan önce ? Pasaport yada başka bir işlem var mı? Teşekkür ederim arkadaşlar. Herkese bol şans.

Hayir, kesinlikle F-1 vizesini kullanarak girmemelisiniz. Artik gocmen sayilirsiniz, o nedenle gocmen olmayan bir vizeyi giris icin kullanamazsiniz.

Size gonderilen travel document ve pasaport ile giris yapabilirsiniz ABD'ye... Ayrica bir islem yapmaniza gerek yok.

• @crazycells merhabalar.IR ile C1 arasındaki fark tam olarak nedir?evlilik tarihi itibariyle bakıldığında ekim 2020 de 2 yıl Oluyor biz evleneli.AOS Süreci başlayalı 107 gün oldu,parmak izi Corona süreci nedeniyle iki kez ertelendi,yani şimdi parmak izi için yeni tarihi bekliyorum.demem o ki, ekim 2020 yi geçecek yüzyüze mülakat . ben IR mi C1 statüsündemi greencard sürecim tamamlanacak?
    Cevap için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells merhabalar.IR ile C1 arasındaki fark tam olarak nedir?evlilik tarihi itibariyle bakıldığında ekim 2020 de 2 yıl Oluyor biz evleneli.AOS Süreci başlayalı 107 gün oldu,parmak izi Corona süreci nedeniyle iki kez ertelendi,yani şimdi parmak izi için yeni tarihi bekliyorum.demem o ki, ekim 2020 yi geçecek yüzyüze mülakat . ben IR mi C1 statüsündemi greencard sürecim tamamlanacak?
    Cevap için şimdiden teşekkürler

sayin @seznec bildigim kadariyla mulakat gunu bu hesap yapiliyor... yani mulakat gununde 2 yil dolmamissa CR1 aliyorsunuz, eger 2 yili gecmisse IR1... Zaten IR1 ve CR1 sureci tamamen ayni, fakat sonuc farkli... birinde 10 yillik Green Card, digerinde ise 2 yillik kosullu Green Card aliyorsunuz...

2 yillik evliligi hesaplama zamaniyla ilgili isterseniz Muslu Hukuk Burosu'na da surada danisin, emin olalim...

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• herkese merhaba bilen herkese ve @crazycells 'e bir soru soracağım. Amerikan vatandaşı bir kız arkadaşım var ve ciddi düşünüyoruz. Sizce en mantıklı olanı şayet turistik vize alabilirsem ki gerekli şartları karşıladığıma inanıyorum. Turistik vize ile beraber gidip amerika'da evlenmek mi? Yoksa Türkiye'de evlenip süreci burada mı sürdürmek daha mantıklı? Ve farkları nedir?

Bir ikinci sorum ise Türkiye'de evlenip iki taraf için süreci amerika'da başlatabiliyor muyuz? Yoksa amerika ve türkiye olmak üzere iki ayrı ülkede mi işlem başlatmalıyız?

Herhangi bir bilgi bulamadım, belki forumda var ama gözümden kaçtı işimin yoğunluğu dolayısıyla bu sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. İyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

herkese merhaba bilen herkese ve @crazycells 'e bir soru soracağım. Amerikan vatandaşı bir kız arkadaşım var ve ciddi düşünüyoruz. Sizce en mantıklı olanı şayet turistik vize alabilirsem ki gerekli şartları karşıladığıma inanıyorum. Turistik vize ile beraber gidip amerika'da evlenmek mi? Yoksa Türkiye'de evlenip süreci burada mı sürdürmek daha mantıklı? Ve farkları nedir?

Bir ikinci sorum ise Türkiye'de evlenip iki taraf için süreci amerika'da başlatabiliyor muyuz? Yoksa amerika ve türkiye olmak üzere iki ayrı ülkede mi işlem başlatmalıyız?

Herhangi bir bilgi bulamadım, belki forumda var ama gözümden kaçtı işimin yoğunluğu dolayısıyla bu sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. İyi forumlar.

ilk iletiyi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Turist vizesini hangi amacla kullandiginiz onemli burada...

• @crazycells peki süreç olarak hangisi daha kısa zamanda ilerlememizi sağlar?

Ve öneriniz hangisidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells peki süreç olarak hangisi daha kısa zamanda ilerlememizi sağlar?

Ve öneriniz hangisidir?

yukaridaki linkteki konuyu okuyup kendi durumunuza gore kendiniz karar vermelisiniz. Maalesef tum ayrintilara hakim olmadigim bir konuda boyle bir yonlendirme yapmamayi tercih ederim 🙂

Sureclerin nasil isledigini anlayip, kendinize en uygun metodu secmelisiniz. ABD'ye "gocmen amaci guderek" gocmen olmayan vize alamazsiniz, yasalar buna izin vermiyor. Ama bir gocmen olmayan vizeniz varsa ve ABD icinde evlenme plani sonradan dogarsa o durumda bunu yasalar sorun etmiyor.

• Selam arkadaşlar,
    3 haziran itibari ile mülakat tarihi alan var mı ?

• Merhabalar gorusmeye giderken basvuruda gonderdigimiz belgelerin kopyasini mi yoksa orjinallerini mi goturmemiz gerekir evlilik dogum sertifikasi vb (islak imzali olmasi zorunlumudur) @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Aydın, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar gorusmeye giderken basvuruda gonderdigimiz belgelerin kopyasini mi yoksa orjinallerini mi goturmemiz gerekir evlilik dogum sertifikasi vb (islak imzali olmasi zorunlumudur) @crazycells

orijinallerini goturmelisiniz.

Her belgenin islak imzali olmasina gerek yok, e-devletten alinan barkodlu belgeler de orijinal kabul edilecek. Fakat tercumelerini de unutmayin.

• Doğum belgesini ıslak imzalı olması gerekiyor . Süresi geçmişse . Nüfus kayıt e-devlet
    Tercümeleri derken hangileri ? İlk dosyalamasa verilmişti ! Ancak tarihleri geçti . Sorun olur mu ?

Benzer Başlıklar

• 12170
  • 3
  • 9
  • 4311
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |