Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar edindigim bir bilgiyi paylasmak istiyorum. Buyukelciligin su anda randevu vermemesinin sebebi Turkiyedeki corona virus ve buna bagli alinan onlemeler ile ilgisi yokmus. Amerika. Baskani Trump’in aldigi karar gecerliligini yitirene kadar herhangi bir randevu verilmeyecekmis. Yani 24 Hazirana kadar bir beklenti icinde olmamamiz konusunda bilgi aldim. Umari aksi bir durum gelisir ve oncesinde baslar.

• @iwrdr Bunun böyle olacağını bende tahmin ediyordum, Konsolosluk Vizesini veremeyeceğini bile bile niye bir kişiye mülakat tarihi versin.Mülakatın amacı zaten vize vermek yada vermemek depilmi. Ama bazı arkadaşlar ısrarla Tiflis ve Kamboçya örnekleri veriyorlar.Ben bunlarada ne yazıkki pek inandığımı söylemeyeceğim.Kişisel fikrim EO kaldırılmadan kimseye göçmen vizesi vermezler.Bizim işimiz önce Allah’a sonra Trump a kalmış.

• @iwrdr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar edindigim bir bilgiyi paylasmak istiyorum. Buyukelciligin su anda randevu vermemesinin sebebi Turkiyedeki corona virus ve buna bagli alinan onlemeler ile ilgisi yokmus. Amerika. Baskani Trump’in aldigi karar gecerliligini yitirene kadar herhangi bir randevu verilmeyecekmis. Yani 24 Hazirana kadar bir beklenti icinde olmamamiz konusunda bilgi aldim. Umari aksi bir durum gelisir ve oncesinde baslar.

Bu bilgiyi adiginiz kaynagi da paylasabilirseniz daha aydinlatici olur. Cunku cok fazla kirli bilgi var suan sadece resmi kaynak olabilecek bilgileri referans aliyoruz.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@iwrdr Bunun böyle olacağını bende tahmin ediyordum, Konsolosluk Vizesini veremeyeceğini bile bile niye bir kişiye mülakat tarihi versin.Mülakatın amacı zaten vize vermek yada vermemek depilmi. Ama bazı arkadaşlar ısrarla Tiflis ve Kamboçya örnekleri veriyorlar.Ben bunlarada ne yazıkki pek inandığımı söylemeyeceğim.Kişisel fikrim EO kaldırılmadan kimseye göçmen vizesi vermezler.Bizim işimiz önce Allah’a sonra Trump a kalmış.

Kambocyaya Inanip inanmamak sorun degil suan durum bununla ilgili resmi bir bilgi olmasi onemli. Sonucta gerceklesmis gorusmeler var o konsoloslukta. Hem kendi konsolosluk sitesinde hemde ilgili dosyalarin mulakat sonrasi nvc deki durumunu kontrol ettigimizde bu gorusmelerin gerceklestigini goruyoruz. Kaynagi olmayan bilgiler burada kafa karistiriyor.

• @air_technic ankara buyukelcilik. Bir diplomat araciligi ile.

• @iwrdr hocam peki yasağın uzatılıp uzatılmasıyla ilgili görüş bildirdi mi acaba yani bunu bilmesi zordur ama olumlu herhangi birşey duymak istiyor insan şu süreçte

• @hadiharmandar yok. Hic sormadik bu konuyu.

• Arkadaşlar merhaba,ben onay mailini alalı baya oldu.Bir şey sormak istiyorum.Annem ben onay mailini aldıktan sonra bulunduğu sitede başka bir blok ve daireye taşındı.DS260 formunda da eski blok ve daire yazıyor.Bu konu çok problem çıkartır mı ? Eğer büyük bir problemse şu süreç içinde en kolayından nasıl çözebilirim?Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl DS260 teslim edilecek adres yazdın sonra değiştiyse bu yeni adresi 2 farklı yerde bildiri yapabiliyorsun.

• Mülakatta
    • Havaalanında
      ondan dolayı DS260 açtırmaya gerek yok.

• Arkadaşlar bence de bu EO süresi bitene ya da mahkemelerce iptal edilene kadar mülakat tarihi beklemek hayal.
    Haziran 23de uzatılmazsa 30 haziran gibi evrak onayı almış olanlar için ağustosa randevu verilebilir. Mevcut iptal olanlar da temmuzda görüşmeye gider.
    Eğer 60 gün uzatılırsa 6 haziranda yeniden talihli olmak için duaya başlayalım 🙂

• @oez Yazdıklarınız mantıklı ama benim kişisel fikrim bu kararın uzatılmayacağı yönünde.Çünkü bu karar sadece 55 bin talihliyi ilgilendiren bir konu değil, 1 milyondan fazla insanın her yıl çeşitli yollardan GC aldığı resmî olarak söyleniyor.Bu kadar geniş kapsamlı bir konuyu biranda kestirip atamayacaklarını düşünüyorum.ABD , demokrasi özgürlükler ve hukukun üstün kabul edildiği bir ülke ve orayı yöneten akıl da bu değerlere inanan bir toplum.Hiçbir başkanın kral gibi davranmasına izin vereceklerini zannetmiyorum.Bekleyip görecez artık😊

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@erdemdmrl DS260 teslim edilecek adres yazdın sonra değiştiyse bu yeni adresi 2 farklı yerde bildiri yapabiliyorsun.

• Mülakatta
    • Havaalanında
      ondan dolayı DS260 açtırmaya gerek yok.

Mülakatta tam bir adres vermek zorunda mıyız? Sonuçta 6 ay giriş süremiz var belki daha sonra belirlemek vs istiyorsam bunu sorun ediyorlar mı ille bir adres göstermek zorundasınız şeklinde? Ds260 formuna henüz belli değil yazmıştım.

• @marvin kartin gönderileceği mutlaka bir adres istiyorlar mülakatta bu adres değiştirile bilir

• @nfs741, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@marvin kartin gönderileceği mutlaka bir adres istiyorlar mülakatta bu adres değiştirile bilir

Ben mülakatta bir adres istiyorlar mı illa dedim, ds 260 a henüz belli değil yazmıştım çünkü. Yani mülakatta henüz belli değil deyip amerikaya girişte adresim bu demek mümkün mü kart gönderim için? Eğer değilse daha önce elbet mülakatta adresi belli olmayan arkadaşlar olan olmustur onlar nasıl yaptı acaba bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

• @ayvalik10 cevap için teşekkürler ancak teslim ilgili bir sorun yok ds260 formunda annemin bilgileri kısmına şuan yaşadığı yani türkiyedeki adresi yazmıştım o adres değişti onay mailinden sonra.bu durum sıkıntı yaratır mı? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu baslik DV2020 sureciyle ve bu sureci durduran nedenleri konusmak icin uygundur.

Sayin @ayvalik10 , lutfen cevaplamak istemediginiz soru ve yazilari gormezden gelin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@texasyoga, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells yani ne demek istemiş

bilemiyorum, ben de net anlayamadim maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel elinize saglik.

• @crazycells Türkçeye Çevirince sistemden çok anlamsız oldu Ama İngilizce görmek isteyenede maili yollayabilirim. Bende henüz emin değilim katılacağımdan ama Haziran ortasına kadar kimseden ses çıkmazsa katılmam tek çarem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |