Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana dün güncel tarihli yeniden hazırlayıp gönderdim evrak onayinda sorun çıkma ihtimali azaltmak için dün aradığımda evrakların alındığını ve işlendiğini söylediler artık ondan önce gönderilen belgeleri mi kastetti bilmiyorum

• @yigitroun hayırlı olsun evraklarınızın ulaştığını öğrenmek çok güzel bir haber, Mülakat sırasında iki farklı zamanda gönderdiğiniz belgelerinde çıktısı elinizde olsun hangisini isterlerse onu verirsiniz

• @Muhtaradana iyi hatırlattınız unutmuştum sadece güncel olanları yazdırdım

• ⚠⚠⚠⚠⚠ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠
    destek olursanız seviniz

Arkadaşlar biliyorsunuz Ankara konsolosluğunun ne zaman rutin vize işlemlerine başlayıp Dv vize görüşmelerine başlayacağını bilmiyoruz, çoğunluğu case 14000 ile 21200 arası arkadaşlarımızın Nisan mülakatları iptal oldu, bildiğiniz üzere göçmen vize görüşmelerine devam eden Gürcistan, Kamboçya gibi ülkelerde vize görüşmeleri tekrar planlanıyor, yapılan vize görüşmelerinde talihliler Eo kararlarının yürürlükte olmasından dolayı Ap ye bırakılıyor

Buna istinaden çoğunluğu case 14000 ile 21200 arası ve az sayıda olsada case 0-14000 arası talihlilerin iptal olan Nisan mülakatlarının ne kadar erken planması, mülakat tarihi almak için bekleyenler için o kadar iyi olacaktır

Çünkü eğer Executive Order kararları son bulma tarihi 23 Haziran 2020 ye kadar 0-21200 arası konsolosluktaki birikmiş dosyalar ne kadar bitirilmiş olursa mülakat bekleyen talihlilerin görüşme yapma şansı kalan 3 ayda bir o kadar fazla olacaktır

Ankara konsolosluğu rutin vize işlemlerden olan work and travel vize görüşmelerinin , belkide wat öğrencilerinin Amerikan konsolosluğunun instagram hesabı üzerinden yaptıkları wat vizelerinin geleceği hakkında yaptıkları yoğun sorgular sayesinde, wat vize görüşmelerinin (aracı şirketler vasıtasıyla) 3 Temmuz 2020 tarihi ile tekrar başlanacağı bilgisini verdi

Belkide biz Dv 2020 talihlileri olarak aynı şekilde Amerika konsolosluğunun İnstagram ve Twitter adreslerinden Dv vize işlemlerinin ne zaman başlayacağı ile ilgili sorular sorarsak bir cevap alabiliriz, belkide konsoloslukların daha erken işlemelere başlamasına bile sebep olabiliriz, birlikte bunu başarabiliriz

Telegram chat grubumuzdan gelen bu fikri forumdada paylaşmak istedim

İnstagramda aşağıdaki gönderinin altına yorum yapıyoruz⬇️ ayrıca direk mesajda atıyoruz

Tweetirda ise şu tweetin altında paylaşım yapıyoruz⬇

Not: Lütfen konsoloslukla iletişime geçerken kırıcı bir dil kullanmayalım, biz hesap sormuyoruz sadece bilgi talep ediyoruz, konsolosluk çalışanları bizim düşmanımız değil herzaman bize yatdımcı olmak isteyen dostlarımız olarak görmeliyiz

• twitter ve Instagramdan yazıldı

• @Muhtaradana work and travela 3 temmuzda başlıcak demeleri acaba bizim için demi aynı durum söz konusu. Okadar beklemeye daldıkki sadece bekliyoruz.

• @İrem-Güzel 2 aydır bekliyoruz sonu iyi olsa bari.

• Yine aradım kccyi. 20 sinden sonra göndermeye başlıcaz demiştiniz diye. Hala bize bilgi gelmedi diyor. Yok bilgi. Bu us embassyler açılana kadar bence yollamıcaklar. Sorry deyip duruyorlar.

• @İrem-Güzel siz mi arıyorsunuz yoksa başka birine mi aratiyorsunuz

• @nfs741 bende aradım arkadaşıma da arattırdım bugün ben aradım. Arkadaşım genelde birine bağlanıyor orda mryam mı maria mı ismini şuan unuttum. Ben erkekle konuşum sanırım:) zaten devamlı aynı şeyleri söylüyor artık onlarda bence bırakmış durumu bekle dediler bekliyoruz diyor.

• @İrem-Güzel size kesin evraginiz bizde dediler mi

• @mkonca evraklar işlenmesi için başka departmana demisler

• @mkonca benim arkadaşım bir önce aradığında daha yetkili biri ile görüşmek istiyorum dedi ve o kişi evraklarımı gördü. Ben şuan sadece genel bilgi içim Aradım evrak onaylarını göndercekmisiniz diye henüz beklemedeyiz dedi.

• @nfs741 ayni cevabi bende aldim geçen gün aradigimda

• @Muhtaradana Cevabınız için çok teşekkür ederim. Evraklarımızı yeniden gönderdim ve ertesi gün aradım fakat telefondaki yetkili hemen göremeyeceklerini onay mailini beklememiz gerektiğini söyledi. 3-6 hafta işlem süresi oluyor evrakların diye ekledi. Haftaya tekrar arayacağım...

Bu arada evraklarımın yenilerini E-Devlet portalından alırken çok tuhaf bir durumla karşılaştım. Askerlik belgesinde doğum tarihim 01.01.19xx olarak çıkıyor artık. Halbuki ben aynı yıl farklı bir gün ve ay doğumluyum. Ekim ayında göndermiş olduğum evrakta doğru tarih yazıyordu. Bu durumda benden kaynaklı olmayan bir hata ile askerlik belgesini yeniden yollamış oldum. Bu bir sorun yaratır mı sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Big, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Askerlik belgesinde doğum tarihim 01.01.19xx olarak çıkıyor artık.

Daha once aldiginiz belgedeki dogum tarihi dogru muydu?

• @crazycells Merhaba, evet doğruydu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Big, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba, evet doğruydu.

su durumda sistemdeki gecici bir problemden kaynaklandigini dusunmek en dogru olani sanirim. Ellerindeki belgeyi barkodundan dolayi onaylayabilecekleri icin sorun olacagini dusunmuyorum.

• Merhabalar, önceki yorumlarda sorulan bir sorudan dolayı şunu sormak isterim; acaba gönderdiğimiz evrakların KCC tarafından görülüp görülmediğini KCC ye sorarak teyit etmeli mıyız? nitekim evraklari gonderdigimizde cevaben evrakların işleme alındığını belirten bir mail almıştık.
    Herkese iyi bayramlar umarım bu bekleyiş herkes için hayırlı olur ve en kısa zamanda sonuçlanır...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |