Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar biz KCC'nin istediği belgelerin pdf'leri aldık ama 30mb'dan büyük nasıl küçülteceğiz?

• Arkadaşlar selamlar , uzun süredir foruma giremiyorum ve gündemi takip edemiyorum işlerim nedeniyle.
    Green Card çıktığında bekardım ama aralık ayında evlendim .
    2020EU00034*** Further DV Documents Required ilgili maili : 16 Eki 2019 tarih.

arkadaşlar benden istediği belgeleri vermem için gereken süreyi kaçırdım mı yoksa 😞 Lütfen bir şeyler yazın lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi evrak göndermeyi boşver asıl sen DS260 formunu açtırıp bekar kısmını evli olarak değiştirmen için sana dönüş yapmaları için dua et. Çünkü istediklerin evrak zamanı sen bekardın şimdi evlisin ondan dolayı evraklar tamamen değişti. İkinizin de göndermen gerekiyor fakat önce senin evli olduğunu DS260 güncellemen lazım evrak bırak bir an evvel DS260 açmaları için mail at güncelleme yapabilesin

• @utahlı-kedi yik neden kacirasiniz ki sakin endise etmeye gerek yok evlendiginizi bildirmek icin once evlendiginizi belirten bir mail ile dv260 formunuzu actirin esiniz icin de form acilacaktir.guncelledikten sonra esinizin belgeleriyle beraber tekrar evraklarinizi gonderin. Daha sonra evrak onsyinizi bekleyin.Suan zaten islemler durdugu icin sorun olmaz.

• Benim şahsen umudum kalmadı sanırım mülakata giremeyeceğiz 😞

• @Mert-Güngör Hocam siz gene doktorsunuz kaç milyar maaş alıyorsunuz biz asgari ücretliler ne yapalım? Bırakın da bizim gibiler gitsin de bizim çocuklarımız okusun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar KCC'ye böyle "2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf" birşey gönderiyormuşuz, bu nasıl oluyor acaba? Anlamadım

ilk iletiyi tekrar okumanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey herkesin hayati kendine diyelim 🙂
    ekonomik nedenler bence ABD'ye tasinanlarin onceligi degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selamlar , uzun süredir foruma giremiyorum ve gündemi takip edemiyorum işlerim nedeniyle.
    Green Card çıktığında bekardım ama aralık ayında evlendim .
    2020EU00034*** Further DV Documents Required ilgili maili : 16 Eki 2019 tarih.

arkadaşlar benden istediği belgeleri vermem için gereken süreyi kaçırdım mı yoksa 😞 Lütfen bir şeyler yazın lütfen

Once KCC ile iletisime gecip esiniz icin DS-260 formu doldurup kendi DS-260 formunuzu guncellemelisiniz.

Daha sonra email beklemeden, hic belge gondermemis gibi esinizle sizin belgelerinizi sifirdan gondermelisiniz.

• @crazycells Merhaba, bugün KCC'yi arayıp evraklarımızı sordum ancak göremediklerini söylediler. Halbuki ekim ayındaki talep mailinin hemen ardından yollamıştım. Şimdi yeniden göndereceğim ancak emin olamadığım hususlar var;

Evrakları direk attach olarak eklemek mi gerekiyor yoksa bir klasör içinde toplayıp klasör olarak mı eklemeliyiz? Daha önceki gönderimimde klasör içinde tümünü eklemiştim. Göremiyoruz demelerinin nedeni bu olabilir mi şüphesine düştüm.

Bir diğer sorum ise, mailin içeriğinde daha öncede evrak gönderdiğimiz ile alakalı açıklamalar yazmalı mıyım, yoksa sadece evrakları ekleyerek gönderip sonrasında arayıp mı anlatmalıyım yine?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

• @Mr-Big klasör olarak değil herbirini dosya olarak ekleyeceksiniz bir de bu sekilde gönderin

• @air_technic teşekkürler.

• @İrem-Özbey evrakları tararken telefonunuza indirdiğiniz office lens uygulaması ile tarama yapabilirsiniz, bu şekilde dosya büyüklüğü çok küçük olacaktır, e-devletten alınan belgelerin dosya boyutu zaten çok küçük
    Evrak tarama ve belgelerin isimlendirilme ve hazırlanması konusunda çok zorlanırsanız, YouTube da bu konuya yönelik hazırlanmış videolardan yararlanabilirsiniz

• @Mr-Big

Merhaba, üzülmeyin kcc arayarak çok iyi yapmışssınız

E-devlet evraklarının güncelini alıp gönderin, eğer taranılan evraklarda okunamama problemi yoksa bu evrakları aynı şekilde gönderebilirsiniz

Evrakları tek bir klasör içine koymanıza gerek yok, e-mail içine pdf leri tek tek ekleyebilirsiniz, evraklar liste şeklinde alt alta alta sıralanıyor, bu şekilde problem olmuyor, e-mail içeriğine evraklardan başka bir bilgi yazmanıza gerek yok, ama isterseniz aşağıdaki bilgileride ekleyebilirsiniz

Case Number : 2020EU00028xxx
    Principal Applicant Name: Soyad İsim
    Date of Birth :ay-gün-yıl
    Preference Category : Dv DIVERSITY 
    Foreign State Chargeability:Turkey

Evrakları kcc nin mesai saatleri içerisinde atmaya çalışın, evrakları attıktan sonra ertesi gün ulaşıp ulaşmadığını tekrar sorgulayın lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Big KCC goreblileri evraklarinizi gorene kadar gondermenizi tavsiye ederim. Tekrar ayni sekilde gonderebilirsiniz, sizden kaynaklanan bir problem oldugunu dusunmuyorum...

• @crazycells tekrar gönderdiğimiz evrakları güncel tarihli mi göndermemiz gerekiyor? Eski gönderilen belgeri yeniden (5-6 ay geçti aradan) göndermek onay açısından sıkıntı yaratır mı?

• @crazycells ben bugün arkadaşa arattım evrakları onaylaması için başka departmana gönderdik 1 hafta sonra tekrar arayın demiş bu normal mi peki cevabınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitroun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells tekrar gönderdiğimiz evrakları güncel tarihli mi göndermemiz gerekiyor? Eski gönderilen belgeri yeniden (5-6 ay geçti aradan) göndermek onay açısından sıkıntı yaratır mı?

5-6 ay gecmisse yenisini gondermenizi tavsiye ederim, ama eskisini gonderseniz de problem cikaracaklarini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nfs741, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ben bugün arkadaşa arattım evrakları onaylaması için başka departmana gönderdik 1 hafta sonra tekrar arayın demiş bu normal mi peki cevabınız için teşekkürler

evet, normal.

• @yigitroun bu endişeyi yaşamamak için, evrakların güncelini göndermek daha iyi olacaktır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |