Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• SSN ve Basvurusu hakkinda bilgi almak icin su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

0_1502422733791_ssn250-70.jpg

Selamlar..

Sanirim burada daha cok deneyim yazabileyim diye evren benim islerimi geciktiriyor. Onceki bir cok postta bahsettigim gibi tum ailenin SSN' i gelmesine ragmen , hatta ardindan Green Cardlarimiz da geldi, benim SSN'im bir turlu gelmedi.. Ki SSN olmadan ne ise ne okula baslanabiliyor. Kredi skorunuz bile SSN'e bagli 🙂 Hal boyleyken yine kendi gobegimi kendim kestim..

Oncelikle Green Card talihlileri DS-260 formu doldururken orada daha once SSN sahibi olup olmadiklarini ve SSN isteyip istemediklerini formda belirtiyorlar. Haliyle ben de daha once bir SSN'e sahip degildim ve ulkeye girince bir SSN yollanmasini istemistim. Yani normal kosullarda DS-260 formunda SSN talebiniz olduysa ve ulkeye giriste veya girmeden USCIS Immigrant Fee ($220) odemesi yaptiysaniz kartinizin basiip gelmemesi icin bir sebep yok. Surec soyle isliyor. Ulkeye ilk kez giris yaptiniz, gocmen ofiste islemleriniz yapildi ve havaalanindan ciktiniz. Beklemeye baslayacaksiniz. Genellikle 1-2 hafta icinde verdiginiz adrese ulasmasi gerekir fakat yasal bekleme sureniz 21 gun. Ulkeye girisinizden 21 gun gecti ve hala SSN'iniz gelmediyse bir SSA ofise gidip pasaportunuz ve asagidaki form ile basvuruda bulunabilirsiniz. Daha once giderseniz ne mi olur sira beklersiniz ve ayni seyi duyup geri gelirsiniz bizzat tecrube ettik. (Baska eyaletlerde durum farkli olabilir) . Ben biraz daha uzun bekledim acil ihtiyacim olmadigi icin. Oyle de guzel bir gun secmisim ki Tornado uyarilariyla telefonlarin susmadigi, yagmurlu , simsekli bir gun 🙂 Her neyse lafi cok uzatmadan asagida giderken doldurup goturmenizde faydasi olacak evragi paylasiyorum. Bos ve Turkce aciklamali hali. Nereleri nasil dolduracginizi boylece dusunmemis olursunuz..

Bu arada SSN`im artik var 🙂

Bol Sanslar

Sevgiler

Linklerden basvuru formunu ve Turkce aciklamasini indirebilirsiniz..

guncellenen link: alt metni

• ⭐⭐

blogunuz da faydalı bilgiler var biraz baktımda
    paylaşım için saolun resmi indirdim

• @yapay-zeka SSN Basvurusu Nasil Yapilir? içinde söyledi:

blogunuz da faydalı bilgiler var biraz baktımda
    paylaşım için saolun resmi indirdim

Tesekkur ederim 🙂

• Bir sorum olacak;

Ben diyelim ds-260'da adresi nj verdim ama ca'ya gittim. Adres sıkıntısı çıkmasın diye adresi değiştirmedim.

los angeles'da ssn ofisine gidip ssn istesem oraya gelir mi? sıkıntı yaşar mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birol Eger adiniza sizden once devlet tarafindan basvuru yapilmamissa bir sikinti yasamazsiniz; ama eger siz gidip kendiniz basvuru yapmaya kararliysaniz, DS260 formunu doldururken kart istemenize gerek yok.

• Bu süreci aynen yaşadım, girişinizden 21 gün sonra SSN office gidip başvuru yapabiliyorsunuz. Ben başvurduktan 1 hafta içinde hem SSN hem green cardim geldi 🙂

Bu arada sormak istediğim başka bir konu var. Ben internet package delivery işi için W2 formu aşamasında bilgilerimi girip submit ediyorum fakat onaylanmıyor, lütfen bilgileri girdiğinizden emin olun diyor. Herşey den emin olmama rağmen olmadı. Sonra şansımı My Social Security denedim orda da aynı şeyi söyledi: We cannot verify the information you provided. Please correct your information and try again. Sonra telefon ile administration aradım activation code ihtiyacınız var dediler. Bu yüzden office gitmeliymişim OK ofise gittim bu sefer de benden California ID si istediler onsuz veya US Passportsuz işlem yapamıyorlarmış. Ne yapacağımı şaşırdım. Nette araştırdım, şöyle bir siteye denk geldim ama emin olamadım. https://www.ssa.gov/employer/ssnvshandbk/access.htm Ne yapmalıyım? Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu SSN Basvurusu Nasil Yapilir? içinde söyledi:

Bu süreci aynen yaşadım, girişinizden 21 gün sonra SSN office gidip başvuru yapabiliyorsunuz. Ben başvurduktan 1 hafta içinde hem SSN hem green cardim geldi 🙂

Bu arada sormak istediğim başka bir konu var. Ben internet package delivery işi için W2 formu aşamasında bilgilerimi girip submit ediyorum fakat onaylanmıyor, lütfen bilgileri girdiğinizden emin olun diyor. Herşey den emin olmama rağmen olmadı. Sonra şansımı My Social Security denedim orda da aynı şeyi söyledi: We cannot verify the information you provided. Please correct your information and try again. Sonra telefon ile administration aradım activation code ihtiyacınız var dediler. Bu yüzden office gitmeliymişim OK ofise gittim bu sefer de benden California ID si istediler onsuz veya US Passportsuz işlem yapamıyorlarmış. Ne yapacağımı şaşırdım. Nette araştırdım, şöyle bir siteye denk geldim ama emin olamadım. https://www.ssa.gov/employer/ssnvshandbk/access.htm Ne yapmalıyım? Teşekkürler şimdiden.

"internet package delivery işi" icin derken tam olarak ne demek istediniz? SSA'nin verdigi bir hizmeti mi kullanmaya calisiyorsunuz?

Hangi sitede hangi islemi yaparken hata ciktigini anlayamadim.

• @crazycells https://www.trycaviar.com/ bunu kastetmiştim, caviarın sunduğu başvuru ekranında bir kere denediğim de W2 formu yazmıştı başka bir gün denediğim de W9 formu karşıma çıkmıştı bu da ayrı bir olay sanırım caviardan kaynaklı. Fakat aldığım uyarı aynıydı. Diğer bahsettiğim site: https://www.ssa.gov/myaccount/ burda sign up olmaya çalışınca aynı uyarıyı verdi. Bilgilerinizi kontrol edin uyarısı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu SSN Basvurusu Nasil Yapilir? içinde söyledi:

@crazycells https://www.trycaviar.com/ bunu kastetmiştim, caviarın sunduğu başvuru ekranında bir kere denediğim de W2 formu yazmıştı başka bir gün denediğim de W9 formu karşıma çıkmıştı bu da ayrı bir olay sanırım caviardan kaynaklı. Fakat aldığım uyarı aynıydı. Diğer bahsettiğim site: https://www.ssa.gov/myaccount/ burda sign up olmaya çalışınca aynı uyarıyı verdi. Bilgilerinizi kontrol edin uyarısı.

SSN ile ilgili bir sorun oldugunu dusunmuyorum. Bu arkadaslarin SSA'daki bilgilerinize erismeye yetkileri oldugunu dusunmuyorum.

• merhaba , green card basılımı nı takip ettigimiz site gibi , ssn'yi de adrese gönderildigini yada hangi işlem asamasında oldugunu takip edebilcegimiz site var mı ? tesekkurler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tottenham SSN Basvurusu Nasil Yapilir? içinde söyledi:

merhaba , green card basılımı nı takip ettigimiz site gibi , ssn'yi de adrese gönderildigini yada hangi işlem asamasında oldugunu takip edebilcegimiz site var mı ? tesekkurler...

yok. Zaten basvurudan hemen sonra basilip gonderiliyor ve maksimum 2-3 haftada elinize geciyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |