Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Adama-Coulibaly, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Sn. @crazycells Merhaba,
    Umarım iyisinizdir ve kendinizi iyi koruyorsunuzdur orada. Bidiğiniz gibi biz 2 Mart'tan beri AP'deyiz. AP'de kaldığımız gün ABDdeki sponsoruma tuhat gelmişti hemen konsolosluğa mail atalım mı mi konuştuk neden oldu diye. Bugün bir facetime yaptık, konsolosluğa mail atma konusu yeniden açıldı ve size şunu sormak istiyorum, sizce mail atma konsu mantıklı bir yaklaşım mıdır? Bu arada sponsorum Kendisi Native American ve Babam gibi derin bir aile dostuğumuz vardır. Lütfen firkrlerinize ihtiyacım var, yada tecrübesi olanlarda varsa paylaşabilir.

Merhaba, ne olursa olsun insanın hayatında öyle bir belirsizlik yaratıyor ki bu durum anlatamam. F2b kategorisindeydim.Turist vizeleri için bile AP durumu oluyor ama süreçler farklı. Trump yönetiminin 5 ülkeye vize yasağı getirdiği gün randevum vardı. o yüzden çok uzun sürdü süreç.

Mail atmak en azından ne ile karşı karşıya olduğunuzu anlamınızı sağlar. Bu uzun süreç boyunca 2-3 defa mail atmam gerekti ister istemez. cep numaram ve adresim degistikce bunu yerel konsolosluk (ankara konsolosluğu)ile paylasıyordum. Size bununla ilgili yani bizimle irtibat kurun gibi , size bir belge verildimi ? Cunku waiver programına alıp almadığını o an sizinle görüşme yapan görevli belirleyebiliyor. bana verdiği belgede bir eposta adresi vardı. devamında bir kaç ekstra form için bana yazmışlardı bende durumu o adresten sormaya devam ediyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Sn. @crazycells Merhaba,
    Umarım iyisinizdir ve kendinizi iyi koruyorsunuzdur orada. Bidiğiniz gibi biz 2 Mart'tan beri AP'deyiz. AP'de kaldığımız gün ABDdeki sponsoruma tuhat gelmişti hemen konsolosluğa mail atalım mı mi konuştuk neden oldu diye. Bugün bir facetime yaptık, konsolosluğa mail atma konusu yeniden açıldı ve size şunu sormak istiyorum, sizce mail atma konsu mantıklı bir yaklaşım mıdır? Bu arada sponsorum Kendisi Native American ve Babam gibi derin bir aile dostuğumuz vardır. Lütfen firkrlerinize ihtiyacım var, yada tecrübesi olanlarda varsa paylaşabilir.

Maalesef belge kontrolu vs. gibi nedenlerin disindaki idari islemler konsoloslarin iradesinin disinda gerceklesiyor. Herkes vize almadan idari islem surecinden geciyor, lakin bazi kisilere vize sistemi "clearance" vermiyor, bu dosyalarin NVC'de once aklanmasi gerekiyor. Yani, siz kotu biri oldugunuz icin veya suclu oldugunuz icin idari isleme kalmadiniz, diger herkes gibi isim+soyisminizden dolayi kaldiniz. Bu surecte NVC, sizin kendi listelerindeki kisi veya bu kisinin yakini olmadiginizi anlayip clearance verecek; ama bu surenin ne kadar surecigini hicbirimiz bilmiyoruz (cogu dosya icin 60 gunden az suruyor).

Bu surecte konsoloslugun yapabilecegi bir sey oldugunu sanmiyorum ne yazik ki, onlar sureci yonetmiyorlar. NVC'den haber bekliyorlar, zaten clearance gelince de size vizeyi veriyorlar. Dolayisiyla siz konsolosluga yazsaniz da, onlarin yapabilecegi bir sey oldugunu dusunmuyorum.

• @Mehhr-bod-Khoshvaght Merhaba,
    Aynen ya :), biz aslında AOS yapacaktık ama çocuklar Dede ve Anneanne ile vakit geçirsin diye Ankaraya aktarttık. O süreç te kolay olmadı KCC e bir kaç kere mail atmıştım, ardından birkaç kere aradım..sonunda bir hanımefendı dediki hemen mail attın yarın tarafınıza bilgi gelmezse arayın bizi, Allathan ondan sonra Ankara’ya aktardılar :).
    AP de kalma konusunda hayatımda hiç bir vize başavurunda ne ret nede APde kalmışışm,ilk ve tek ABD oldu ve ilk vize başvurum 2016 oldu. AP'de kaldım. 6 ay sonra aynı vize memuru (Sesinden tanıdım 😊 ) beni aradı acilen pasaport gönderin vizenizi verelim. Aslında çok acil seyahatım vardı (Bir Microsoft etkinliklere katılmam gerekiyordu Technical Team Lead olarak, özelikkle Doktora tezim için o etkinlğin çok faydası olacaktı bunuda vize memuruna aktardım APde kalıdığımı söyleyince), neyse demek her şey nasip, özelikkle eğitim açısında buna benzer konulara çok önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum, sizin durumunuzuda pek olmamalıydı, ama bürokrasi işte yapacak birşey yok dua etmekten.
    Sorunuza cevap olarak, APde kalinca beyaz bir evrak Verdi ve bizden mail bekleyin dedi.. 1hafta sonra bana DS-5535 gönderdiler onu doldurup gönderdim. Ardından Türkiyede yeni bir hat alınca onuda bildirim. Bakalım bekliyoruz 😊

• Sn. @crazycells cebabınız için çok teşekkür ederim.
    AP işlmleri Ankarada gerçekleştridiğini düşünüyordum demek NVC'de oluyormuş, hiç bilgim yoktu, sizin sayenizden öğrenmiş oldum çok sağolun.
    Açıkçası mülakat gününde mülakattan birkaç dakika önce APde kalacağımızı hissetmiştikki zaten, 2016 ilk ABD vize başvurumda da APde kalmış olduğum için şaşırtıcı olmadı. Fakat ben isterimki biri APde kalınca araştırılınca kişi hakkında ne çıktığını kendisine bildirilsin, eğer kişi daha önce bir yanlışlık olmuşsa ona göre dikkat eder.Hayatım boyu eğitim ile geçti, iyi bir Background var, çeşitli yabancı diller var ve bunun gibi milyonlarca insanlar var, ya kıtaların etiketi yada ülkelerin etiketten dolayı mağdur kalıyorlar ve hayallerini gerçekleştiremiyorlar.
    Bu bekleme süre içindeyken yeni teknolojiler ve alanlar üzerinde çalışıp kendimi geliştiriyorum yani öğrenmeye devam, düşünmemeye çalışıyorum sanki olmayacak gibi. Şansım varsa olur, hayırlsı diyelim.
    Son olarakta sponsoruma mail atmaya gerek olmadığını bildireceğim o zaman. Ellerinize sağlık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Sn. @crazycells cebabınız için çok teşekkür ederim.
    AP işlmleri Ankarada gerçekleştridiğini düşünüyordum demek NVC'de oluyormuş, hiç bilgim yoktu, sizin sayenizden öğrenmiş oldum çok sağolun.
    Açıkçası mülakat gününde mülakattan birkaç dakika önce APde kalacağımızı hissetmiştikki zaten, 2016 ilk ABD vize başvurumda da APde kalmış olduğum için şaşırtıcı olmadı. Fakat ben isterimki biri APde kalınca araştırılınca kişi hakkında ne çıktığını kendisine bildirilsin, eğer kişi daha önce bir yanlışlık olmuşsa ona göre dikkat eder.Hayatım boyu eğitim ile geçti, iyi bir Background var, çeşitli yabancı diller var ve bunun gibi milyonlarca insanlar var, ya kıtaların etiketi yada ülkelerin etiketten dolayı mağdur kalıyorlar ve hayallerini gerçekleştiremiyorlar.
    Bu bekleme süre içindeyken yeni teknolojiler ve alanlar üzerinde çalışıp kendimi geliştiriyorum yani öğrenmeye devam, düşünmemeye çalışıyorum sanki olmayacak gibi. Şansım varsa olur, hayırlsı diyelim.
    Son olarakta sponsoruma mail atmaya gerek olmadığını bildireceğim o zaman. Ellerinize sağlık.

Bol sabirli beklemeler dilerim. Maalesef ne zaman bitecegini konsolosluk da bilmediginden size soyleyemiyor... Bu durumda beklemekten baska yapabilecek bir sey yok ne yazik ki.

• On Saturday May 9, 2020 starting at 9:00 A.M. EST to 9:00 P.M. EST, CEAC will experience brief intermittent outages due to scheduled maintenance. Thank you for your understanding and support.
    Anladığım kadarıyla Ceac idari işlemler durmamış ve 9 mayısta Sistemi güncellemeye başlarlar

• Herkese merhaba 25 şubatta work amd travel için j1 vizesi mülakatım vardı konsolosluk memuru eski pasaportumu nasıl kaybettiğimi sordu cevapladım ve sarı kağıdı verdi ayrıca 2 kez greencard a başvurmuştum ama amacım sadece wat yapmak 2 arkadaş direk sarı kağıt aldık 22 arkadaş ap sonucu bekliyoruz 1 tanemize 34. Günde cevap geldi şuanda virüs yüzünden mi bu kadar geçikti bilginiz var mı acaba? 65. Gün bu gün

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet373, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Herkese merhaba 25 şubatta work amd travel için j1 vizesi mülakatım vardı konsolosluk memuru eski pasaportumu nasıl kaybettiğimi sordu cevapladım ve sarı kağıdı verdi ayrıca 2 kez greencard a başvurmuştum ama amacım sadece wat yapmak 2 arkadaş direk sarı kağıt aldık 22 arkadaş ap sonucu bekliyoruz 1 tanemize 34. Günde cevap geldi şuanda virüs yüzünden mi bu kadar geçikti bilginiz var mı acaba? 65. Gün bu gün

evet, su an konsoloslugun bu tur konularda bilgi verip vermedigini bilmiyoruz... O nedenle idari islem sureciniz bitse de konsolosluk acilana kadar bilgilendirilmeyebilirsiniz, bilginize.

• Arkadaslar AP sonuclanirsa ilk nerde guncelleme oluyor? Ceac da mi? Konsolosluk ta mi? Bilgisi olan varmi?

• @Aydin-Osmanov sanırım ceac da

• Arkadaslar her hangi bir gelisme yok kimsede degil mi.

• @serdestheval21 AP kalanlardan diyorsaniz Yok maalesef

• evet ap icin soyledim.Insallah emegimiz bosuna gitmez.

• @serdestheval21 yok malesef bekleyeceğiz yapacak bir şey yok dipsiz bir kuyı

• Arkadaşlar,benim durumumda baya karışık,06/02/2020 tarihinde Unganlarda saglık raporu için randevum vardı ,daha önce hiçbir hastalık geçirmemiş olmama ragmen ek olarak balgam testi istendi,bu sebeple 11/02/2020 tarihindeki konsolosluk mülakatıma saglık raporsuz gitmek zorunda kaldım,mülakat sonunda vizemin onaylandıgı ve saglık raporum çıkınca vizemin basılacağı söylendi.
    Geçen hafta Unganlar'dan gelen mailde saglık raporumun onaylandığı ve konsolosluğa gönderildiği belirtlilmiş.Normal sartlarda şu an benim pasaportumu konsolosluğa göndermem ve vizemin basılıp bana postayla yollanması gerekiyordu.Şu an konsolosluk işlem yapmadığı için pasaportumu yollamadım ve bilgi almak için konsolosluğa mail attım(ne yapmalıyım ,pasaportu göndereyim mi diye).
    Maile cevap geldi ama açık bir cevap verilmemiş ,sizce ne yapmalıyım saglık raporunun bitiş tarihi de 14/07/2020,konsolosluk işlemleri 23 Haziran'da başlarsa nasıl yetişecek benim vizemin basılması ve ABD'ye giriş yapmam bilemiyorum.
    Konsolosluktan gelen cevap da bu
    "
    Please be informed that we have received your medical report.

On April 22, 2020, the President of the United States of America signed Presidential Proclamation 9994, titled “Suspending Entry of Immigrants Who Present Risk to the U.S. Labor Market During the Economic Recovery Following the COVID-19 Outbreak.” This Proclamation suspends the issuance of immigrant visas and entry of certain immigrants to the United States for a period of 60 days, unless continued by the President. The full details of the Proclamation, including certain categories of exceptions, is available on this website: https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-immigrants-present-risk-u-s-labor-market-economic-recovery-following-covid-19-outbreak/.

The Proclamation is not retroactive. Aliens with valid immigrant visas issued prior to April 23, 2020 are not impacted by this Proclamation. For questions regarding entry into the United States, we refer you to the Department of Homeland Security."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpergldkn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaşlar,benim durumumda baya karışık,06/02/2020 tarihinde Unganlarda saglık raporu için randevum vardı ,daha önce hiçbir hastalık geçirmemiş olmama ragmen ek olarak balgam testi istendi,bu sebeple 11/02/2020 tarihindeki konsolosluk mülakatıma saglık raporsuz gitmek zorunda kaldım,mülakat sonunda vizemin onaylandıgı ve saglık raporum çıkınca vizemin basılacağı söylendi.
    Geçen hafta Unganlar'dan gelen mailde saglık raporumun onaylandığı ve konsolosluğa gönderildiği belirtlilmiş.Normal sartlarda şu an benim pasaportumu konsolosluğa göndermem ve vizemin basılıp bana postayla yollanması gerekiyordu.Şu an konsolosluk işlem yapmadığı için pasaportumu yollamadım ve bilgi almak için konsolosluğa mail attım(ne yapmalıyım ,pasaportu göndereyim mi diye).
    Maile cevap geldi ama açık bir cevap verilmemiş ,sizce ne yapmalıyım saglık raporunun bitiş tarihi de 14/07/2020,konsolosluk işlemleri 23 Haziran'da başlarsa nasıl yetişecek benim vizemin basılması ve ABD'ye giriş yapmam bilemiyorum.
    Konsolosluktan gelen cevap da bu
    "
    Please be informed that we have received your medical report.

On April 22, 2020, the President of the United States of America signed Presidential Proclamation 9994, titled “Suspending Entry of Immigrants Who Present Risk to the U.S. Labor Market During the Economic Recovery Following the COVID-19 Outbreak.” This Proclamation suspends the issuance of immigrant visas and entry of certain immigrants to the United States for a period of 60 days, unless continued by the President. The full details of the Proclamation, including certain categories of exceptions, is available on this website: https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-immigrants-present-risk-u-s-labor-market-economic-recovery-following-covid-19-outbreak/.

The Proclamation is not retroactive. Aliens with valid immigrant visas issued prior to April 23, 2020 are not impacted by this Proclamation. For questions regarding entry into the United States, we refer you to the Department of Homeland Security."

Maalesef su an size bir vize basilamiyor. Bence 14 Temmuz'a gore ABD'ye gitmek uzere hazirlik yapmaya baslayin yavas yavas... Cunku dediginiz gibi vizeler verilmeye baslanirsa cok az zamaniniz olacak ve kesinlikle sureci ertelemenizi tavsiye etmem. Alabileceginiz ilk firsatta vizeyi almanizi, ABD'ye girebileceginiz ilk firsatta girmenizi tavsiye ederim. Eger 14/7'ye kadar vize alamazsaniz maalesef saglik raporunu yeniden almaniz gerekecek. Yeni bir balgam testi yapmak isteyebilirler ve surec daha da uzayabilir bu durumda... Bilginize.

• Arkadaslar bizim saglik raporu 24 mayis bitiyor.Kisaca soyleyim 11 aralikdaki mulakattan sonra AP deyiz.Gorunen su ki vize basilacaksa yeniden saglik raporu almam istenecek.Nasil dusunuyorsunuz kendim simdiden saglik raporun yeniden almalimiyim?Elimde hazir bulunsun diye. hic bir gelisme yokken.
    @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaslar bizim saglik raporu 24 mayis bitiyor.Kisaca soyleyim 11 aralikdaki mulakattan sonra AP deyiz.Gorunen su ki vize basilacaksa yeniden saglik raporu almam istenecek.Nasil dusunuyorsunuz kendim simdiden saglik raporun yeniden almalimiyim?Elimde hazir bulunsun diye. hic bir gelisme yokken.
    @crazycells @Muhtaradana

AP bitmeden almaniza gerek yok.

• @crazycells Tesekkurler

• benimde saglik raporu 3 haziranda bitecek.Ve sonumuz mechul sanki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |