Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün bütün dosyalarım geldi. Ücretin yanlış olduğunu söyleyen bir kağıt ile beraber. I485 için 1000usd+225usd I130 formu için ise 535 usd money order gönderdim. Acaba form da mı yanlışlık yaptım? ona rağmen mi gene böyle bir kağıt gönderiyorlar. 60895834667__0B93D9BB-9629-4AB6-A5C7-39E3F7FA343E.jpg

• @h25f34 Yargic karari halen ortada dururken ve gecerliyken, yapabilecegi cok fazla birsey yok. Ya bir ust mahkemeye basvuracak (appeal yapacak ki boyle bir imkan olsaydi, avukati tavsiye etmis olurdu sanirim) yada su anda bulundugu Canada'dan olumlu bir karar bekleyecek.

Note: Ben avukat yada hukukcu degilim, sadece kendi goruslerimi yazdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ss_ayhan, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bugün bütün dosyalarım geldi. Ücretin yanlış olduğunu söyleyen bir kağıt ile beraber. I485 için 1000usd+225usd I130 formu için ise 535 usd money order gönderdim. Acaba form da mı yanlışlık yaptım? ona rağmen mi gene böyle bir kağıt gönderiyorlar. 60895834667__0B93D9BB-9629-4AB6-A5C7-39E3F7FA343E.jpg

I-485 icin 1140+85 dolar olmasi lazim...
    I-130 icin ise 535 dolar...

money order'i size geri mi gonderdiler?

• @crazycells evet money orderlar geri geri geldi. 1000usd üzeri money order yapmıyorlar 1000+225 olarak gönderdim geri. Dün kontrol ederken fark ettim sanırım hata bende 1 tane kutucuğu işretlememişim INA ve 245 formuyla ilgili sayfa 3 te ufak bir kutucuk var evet veya hayır demek gerekiyor ona ben yapmamışım. Aklıma o hata geldi. Acaba ondan dokayı başvuruyu anlamadılar onun için mi hatalı dediler. USCIS te ise yazan bu;

On April 11, 2020, we rejected your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number ............., because it was not filed correctly. We mailed your case back to you, including any supporting materials and fee. Please follow the instructions to resubmit your case. If you do not receive your rejected case by May 11, 2020, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ss_ayhan, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells evet money orderlar geri geri geldi. 1000usd üzeri money order yapmıyorlar 1000+225 olarak gönderdim geri. Dün kontrol ederken fark ettim sanırım hata bende 1 tane kutucuğu işretlememişim INA ve 245 formuyla ilgili sayfa 3 te ufak bir kutucuk var evet veya hayır demek gerekiyor ona ben yapmamışım. Aklıma o hata geldi. Acaba ondan dokayı başvuruyu anlamadılar onun için mi hatalı dediler. USCIS te ise yazan bu;

On April 11, 2020, we rejected your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number ............., because it was not filed correctly. We mailed your case back to you, including any supporting materials and fee. Please follow the instructions to resubmit your case. If you do not receive your rejected case by May 11, 2020, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Evet, eksik yolladiysaniz formu, o nedenle dosyanin tamami geri gelmis olabilir. Ben de gonderdiginiz miktarda bir problem goremedim.

• Teşekkürler, yarın tekrar göndereceğim nasip artık. En azından bu dönemde dosya inceliyorlar onu öğrendik.

• Merhaba herkese . Trump in son tweet ini gordunuz mu? “ i will be signing an Executive Order to temporarily suspend immigration into the USA”
    Bu hali hazirda” case is ready to be scheduled an interview ” olup bekleyenleri etkiler mi sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba herkese . Trump in son tweet ini gordunuz mu? “ i will be signing an Executive Order to temporarily suspend immigration into the USA”
    Bu hali hazirda” case is ready to be scheduled an interview ” olup bekleyenleri etkiler mi sizce ?

henuz ayrintilari bilmiyoruz.

• Merhabalar,
    Yaklasik bir bucuk ay once, Korona virusundan hemen once, internetten kontrol ettigimde Interview icin bilgilendirme gonderilecegi soyleniyordu, fakat bu sirada hala calisma iznim vs gelmedi hepsini bir anda mi alicam? Bu arada evlenerek basvurdum green carda, kasim sonunda basvurduk, mulakat icin randevu verdiklerinde gecici calisma iznim de gelirdi diye bilgi almistim ama gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,
    Yaklasik bir bucuk ay once, Korona virusundan hemen once, internetten kontrol ettigimde Interview icin bilgilendirme gonderilecegi soyleniyordu, fakat bu sirada hala calisma iznim vs gelmedi hepsini bir anda mi alicam? Bu arada evlenerek basvurdum green carda, kasim sonunda basvurduk, mulakat icin randevu verdiklerinde gecici calisma iznim de gelirdi diye bilgi almistim ama gelmedi.

Eger size dusen her seyi yaptiysaniz (ki oyle gorunuyor), bu durumda tek yapmaniz gereken sey beklemek. Bu siralarda gecikmeler olmasi normal. Hepsi bir anda gelebilir, ama genelde farkli postalar olarak gonderiliyor diye biliyorum.

• @crazycells çok tesekkur ederim bilgilendirme icin🙏🏻

• Bu ileti silindi!

• Trump in bahsettigi executive order USA disinda olup green card a basvuranlari etkiliyor mus 👌

• Herkese merhaba,
    Bende avukatımdan bizzat kararnamelerinde yazılı olduğu mail aldım ve sizlerle de paylaşmak istiyorum.

24 Nisan itibariyle yürürlüğe giricek olan kararname ABD'den dışından yapılacak başvuruları etkiliyor. ; "Bu kararname yerli iscileri korumak icin yurtdisindan yapilan green card basvurularin 60 gun kadar askiya alacaktir."

Kararnameden muaf olanlarin tam listesi su sekildedir:

(i) ABD'de oturum izni olanlar (Green Card sahipleri);
    EB-5 Gocmen Yatirimci Programi kapsaminda ABD'ye giris yapmak isteyenler;

(iv) ABD vatandaslarinin esleri;

(v) ABD vatandaslarinin 21 yas alti cocuklari, veya IR-4/IH-4 vize siniflandirmalari altinda uvey evlatlik icin ABD'ye giris yapacak cocuklar;

(vi) Icisleri Bakani, Ulusal Guvenlik Bakani, veya bu bakanlarin gorevlendirdigi kisilerin belirlemesiyle; Bassavci veya onun gorevlendirdigi memurun onerisi ile kanun hukmunce ABD'ye getirilmek istenen sahislar;

(vii) ABD Silahli Kuvvetleri mensuplari ve aile bireyleri;

Ayrıca Vermont bölgesinden başvuru yapanlar için; bildiğiniz üzere çalışan memurlardan birinin Covid şüphesi nedeniye ofis kapatılmıştı. Onlarda ofisi tekrardan açmışlar.

• Simdi de 3 hazirana kdr uzadi. 😞

• @crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Simdi de 3 hazirana kdr uzadi. 😞

Beklemekten tukendik.

• @ssergenk offf hem de ne biçim. Bu süreçte bi interview için hazırsın yazdı sistemde o kadar . Kim bilir ne zamana hallolucak. Çalışma hakkım bari gelse corona fln dinlemicem :))) inş sizinki de şu dönem geçer geçmez hallolur

• Merhaba arkadaşlar. Dün evraklarım tekrar geri geldi ve bende avukatla konuşmaya karar verdim. Arkadaşım olduğu için uygun bir fiyata anlaştık. Kısa bir bilgi vermek isterim. Şubat 24 itibari ile başvuralara I-944 formunun eklenmeside şart koşulmuş. Eğer benim gibi sponsor ile başvuru yapıyorsanız. Yani eşinizin geliri yeterli değil ve joint sponsor ihtiyacı duyuyorsanız görüşmede sizi zorlama olasılıkları fazla. Çünkü Trump efendinin yeni çıkardığı yasalara göre kendi kendine yetemeyen çiftlerin green card almasını zorlaştırma durumu söz konusu ( bu avukatın dediği, doğruluk payını bilmiyorum) A69CA379-29E3-4153-94C2-F379B844C2FD.jpeg

Tabiki admin daha detaylı bilgi paylaşacaktır. Ben de ekstra bişeyler öğrenirsem bilgilendirme yapacağım..

• Arkadaşlar youtube da avukatlar görüşmeye gitmeden green kartları onaylanmış kişilerden bahsediyolar hem evlilik yoluyla başvurular hem iş için olanlar için. Kesin çıkmış bişey yokmuş ama onaylananlar varmış görüşmeye gitmeden. Mrk ettim var mı bizden bu şanslılar grubuna katılanlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |