Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• tüm numaraların current olması. süreci nasıl etkileyecek? yüksek numaraların bir önemi kalmıyorsa, randevu için hangi kriterlere göre çağrılıcağımızı bilen birileri yazabilir mi ?

• @oktayusa Randevular Case numarasına göre küçükten büyüğe doğru yapılıyor.

• Merhaba @nfs741 , imzamda gördüğünüz üzere benim numaram (24 bin)aslında current oldu onay maili de geldi hatta fakat mülakat için bir gelişme yok. https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx sitesine girince kayıt bulunamadı diyor, https://dvprogram.state.gov/ESC/(S(wwppzoklcm0tjhgfkuxfhpx2))/default.aspx sitesine girince ilk başta çıkan lotoyu kazandınız yazısı çıkıyor. Sanıyorum ki coronadan dolayı mülakatlarda yığılma olacak numara current olsa onay maili gelse de sistemden gelişmelere ulaşmak imkansız

• Şuan konsoluklar kapalı olduğu için onay maili gelse bile kimseye mülakat tarihi verilmedi verseler ne olacakki konsoluklar açık degil

• @eylulugvn verdiginiz birinci linki bende denedim. giris yapabiliyorum. bence tekrar kontrol etmenizde fayda var.

• @özlem-ata güzel bir haber, sadece beklemek lazım o zaman

• @eylulugvn evet şu an Türkiye'de en yüksek 21200 e kadar mülakat tarihi alan vardı, bu nisan mülakatlarıda maalesef konsoloslukların 20 mart 2020 itibariyle rutin vize işlemlerine ara vermesiyle iptal oldu, bunun üzerine 22 nisan Executive Order kararları ile 24 hazirana kadar konsolosluklarda dv vizesi artık basılamıyor

Bunlardan dolayı yeni mülakat tarihi verilemiyor, yalnız Ankara konsolosluğu tekrar rutin vize işlemlerine başlarsa mülakat tarihi için e-mailler gelmesini bekleyebiliriz

Bu arada
    Ceac status check kontrolünde case numaranızın arasındaki 000 ları yazmayarak kontrol yaparsanız dosyanızın at NVC (dosya hala KCC de) olduğunu görebilirsiniz, mülakat bilgilendirme e-maili geldiğinde bu kısım in transit olarak değişecek

Bu arada yazdığınız ilk linkten kontrolü yapmıyoruz, aşağıdaki linkten kontrolü yapabilirsiniz⬇

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@eylulugvn evet şu an türkiyede en güksek 21200 e kadar mülakat tarihi alan vardı bu nüsan mülakatlarıda maalesef konsoloslukların 20 mart 2020 itibariyle rutin vize işlemlerine ara vermesiyle iptal oldu, bunun üzerine 22 nisan Executive Order kararları ile 24 hazirana kadar konsolosluklarda dv vizesi basılamıyor

Bunlardan dolayı yeni mülakat tarihi verilemiyor, yalnız Ankara konsolosluğu tekrar rutin vize işlemlerine başlarsa mülakat tarihi için e-mailgelmesini bekleyebiliriz

Ceac status check kontrolünde case nunarasınızın arasındaki 000 ları yazmayarak kontrol yaparsanız dosyanızın at NVC (KCC de hala) olduğunu görebilirsiniz, mülakat bilgilendirme e-maili geldiğinde bu kısım in transit olarak değişecek

Bu arada yazdığınız linkten kontrolü yapmıyoruz, aşağıdaki linkten kontrolü yapabilirsiniz⬇

Verdiğiniz linke tıklayarak bilgilerimi girdim, aşağıdaki yazı çıktı. Ne yapmam gerekiyor tam olarak. Talimatları uygulayın diyor ama tam anlayamadım.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask. İtalik yazı

• Merhaba, KCC yi gectigimiz hafta telefon ile arayan oldu mu? Ulasilabiliyorlar mi merak icindeyim.

• @artwin ben yakın arkadaşımı arattım çok bekledi telefonda bir adamla konuştu. Bir kere daha o çıkmıştı aeadğımızda hep aynı şeyi diyor otomatik yanıt gibi. Zorladı arkadaşım bilgi için. bir yetkili bayanla konuştu o bir takım varsayımlar söylemiş şöyle olur böyle olabilir diye ama ben bir kanıt olmadığını için açıkçası söylemek istemiyorum. Hepsi bir varsayım çünkü. Ama evrak onayı yapmıyoruz şuan için beklemedeyiz demiş.

• @İrem-Güzel bilgi icin teşekkür ederim.

• @mcivan tamam dosyanız halen kcc de, at NVC yazması bunu gösteriyor

Şu anlık bir şey yapmanıza gerek yok, konsolosluklarrutin vize işlemlerine başladıklarında mülakat tarihi alacaksınız, 28-31 mayıs arası Temmuz ayı için mülakat bildirimi alabileceğinizi tahmin ediyoruz, inşallah böyle bir durumunuzda güncelleme olduğuna dair bir bildirim alırsanız, bu kısım in transit olacak

Bu e-maili aldıktan sonra dvprogram.state.gov/ESC sitesinden confirmation number ile kazandığımız sayfaya girip mülakat tarihi, yeri ve saatini öğrenebilirsiniz

• @İrem-Güzel varsayım olarak görevli ne söylemiş, neden evrak onaylarına devam etmiyorlarmış belki bizde bir tahminde bulunabiliriz

• @Muhtaradana bende arkadaşımı arattım onada şuan beklemeniz gerekiyor demişler

• @Muhtaradana evrak onayı olarak varsayım değil. Evrak onayı veya herhangi bir işlem yapmıyoruz demiş. Bu seneyi yani dv2020 leri yasaklar açılınca yapabildiğimiz kadar da yapabiliriz demiş. Ama Varsayım dediğim benim aklıma yatmayan şey kadın bizim beklentimiz bir uzama olması, hatta dv2021lerle parallel gitmesi olabilir demiş. Arkadaşım Amerikan vatandaşı, çok yakın arkadaşım, İngilizcesi çok iyi yanlış anlaması imkansız. Sponsoruyum diye tanıtmış kendini, telefonu ilk açan adama ısrarcı davranarak bu görevliye yarım saat hatta bekleyerek bağlandı. Kadın umutlu konuşmuş. Ama lafının sonuna eklemiş kesin birşey yok demiş, bu seneyi böylede kapatabiliriz de demiş. Ama verdiği uzatma olabilir bilgisi bana garip geldi. Geçen perşembe aradı arkadaşım. Ben size söylemek istemedim çünkü herkes bir beklentiye girer bunu istemedim açıkçası.

• @Muhtaradana Ekleme yapıyım ben birde özellikle case numaramı verip sordurdum. Yüksek numarası arkadaşımın tedirginliği daha büyük demiş. Kadında case numaralarının hepsi artık eşit demiş. Bütün case numalarını current yapmamızın nedeni her ülkeye açamayabiliriz demiş. Coronavirüsümden etkilenen yani çok etkisi altında kalanlara diye tahmin yürüttük biz.

• @İrem-Güzel evet görevlinin varsayımları ilginçmiş,dediğiniz gibi telefonda söylenen bilgilere bakarak ne gereksiz umutlanmaya nede moralimizi bozmamıza gerek yok, umarım yakın zamanda herşey bizim açımızdan yoluna girer

• @Muhtaradana aynı fikirdeyim, arkadaşım anlatırken çok umutluydu. Kadın baya kendi beklentisini söylemiş. Bir beklenti içinde oldukları kesin. Çünkü evrak onaylarına bile bakmıyorlarmış. Herşey beklemede yani. Ama tekrar tekrar konuşan arkadaşıma sordum. Süreyi uzatma ve 2021 lerle parallel bir gidişattan bahsetmesi önce beni heyecanlandırdı ama kesin değil bekliyoruzu eklemiş. Bence çalışanlar dahil kimse hiçbirşeyi şuan net bilmiyor. Buda beni aslında dahada korkutuyor. Hayırlısı olsun hepimiz için. Güzel haberler gelsin artık:)

• @İrem-Güzel uzatma olayı çok mantıklı kimsenin hakkı yanmamış olur 2021 le paralel olarak devam etmesi kimseye de zarar vermeyecektir...

• 30 eylul 2020 tarihinde yani mali yilin son gunu program o sene icin sona erer ifadesi degismeden 2021 ile paralel devam etmesi mumkun olabilir mi? Kanuni degisiklik gerekiyor ya da yonetmelik degisikligi. Trump bunu yapar mi bana pek olasi gelmiyor. Bizim 2018 de yaptigimizi yapin yine ingilizcesi cok iyi olan baska biriyle arama yaparak bu sefer verilen bu bilgileri teyit etmeyi deneyin. Cunku aradiginizda gorustugunuz kisiler genelde danisma masasi gibi bir yerde calisiyor oluyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |