Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @İrem-Güzel Hiçbir nedeni yok sadece mülakat yerini istersek değiştirebiliriz.Ben duruma göre bekleyip karar vereceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Semihmete neye göre mülakat yerini değiştirebiliyoruz? Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. Mesela Amerika’da mülakat tarihi naısl alıyorlar?

Genelde ben su tarihlerde su ulkede olmayi planliyorum deyince KCC degistirmiyor maalesef, ancak o ulkeye gittikten sonra "ben su ulkedeyim, mulakatimin buraya alinmasini istiyorum" deyince bu degisikligi yapiyorlar...

ABD'deki kisilere ise mulakat tarihlerini USCIS veriyor, lakin USCIS su aralar mulakatlar icin kapali...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@İrem-Güzel Hiçbir nedeni yok sadece mülakat yerini istersek değiştirebiliriz.Ben duruma göre bekleyip karar vereceğim.

isteyince degistiremeyebilirsiniz. KCC gecen yillarda ulke degistirmeden mulakat yeri degistirmiyordu, yani sadece seyahat ihtimallerine dayanarak degisiklik yapmiyorlar... Ayrica o ulkenin konsoloslugu da eger o ulkede yasamiyorsaniz ya da calismiyorsaniz dosyanizi incelemek istemeyebilir, bilginize.

• @crazycells @Adama-Coulibaly nin yukarda paylaşmış olduğu Avukat hanımın dediğine göre , USCIS 4 Haziranda mülakatlara ABD de başlıyor.Resmi web sitelerindede duyurmuşlar.

• Merhaba değerli arkadaşlar belkide herkesin bildiği basit bir soru soracağım ama bilmiyorum mazur görün. DV 2019 talihlisiyim. Giriş çıkış yaptım daha yerleşmedim. Pasaportumun geçerlilik süresi Ağustos ayında sona eriyor. Vizem ise 2021 Şubat ayına kadar geçerli. Pasaportumu yenilemek istiyorum nasıl biz yol izlemem lazım. Dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba değerli arkadaşlar belkide herkesin bildiği basit bir soru soracağım ama bilmiyorum mazur görün. DV 2019 talihlisiyim. Giriş çıkış yaptım daha yerleşmedim. Pasaportumun geçerlilik süresi Ağustos ayında sona eriyor. Vizem ise 2020 Şubat ayına kadar geçerli. Pasaportumu yenilemek istiyorum nasıl biz yol izlemem lazım. Dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Sorunuzu yanlis baslikta sormussunuz...

Vizenizin tarihi gecmis zaten, pasaportu normal sekilde degistirebilirsiniz. Bu vizeyle mi sonraki girisi yapacaksiniz, yoksa Green Card elinizde mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday
    https://randevu.nvi.gov.tr/default/index?type=3 sitesinden 10 yıllık başvuru yaparsın. Mayıs ayı ile ağustos arasındaki günler yeni pasaporta ekleniyor.

• @İrem-Güzel Irem Hanim Amerikada mi mulakata girmeyi planliyorsunuz ? Boyle bir dusunceniz varsa kontakda kalalim hatta ozelden detayli konusalim birbirimize destek olalim

• @Semihmete current olmadan önceki durumla farkı ne o zaman ?

• @Bugra35 orda mülakatlar başlıcakmış diye duydum ama orda girebilmeniz için orda olanız gerekiyormuş şimdi geldim giriyorum yapamıyormuşsunuz. Zaten uçuşta yok. Ama merak ettim hangi şartları sağlamak gerekiyor orda girmek için. Siz ordamı buluyordunuz

• @crazycells hangi başlıkta sormam lazım özür dilerim bilmiyordum bu arada yanlış yazdım düzeltme yapayım vizem 2021 şubatına kadar geçerli GrenCard yok elimde sadece vizem var

• Merhaba dv2020 greencard cikinca istenilen evraklari KCCDVDocuments a attiktan sonra 3-6 hafta icerisinde size donus yapacagiz diye mail atiyolar ama bana hala mail atilmadi.Mail alan var mi acaba?

• Merhabalar,
    ABDde mulakata girme konusunda kendi fikrimi paylasmak istiyorum.
    ABDde yasiyorsaniz current olunca USCIS e gerekli formlari doldurup yollayabilirsiniz ona AOS derler (Adjustment Of Status) ve mulakat sirasi gelmesi eyalete gore degisir. 6 ay ile 9 aya kadar cikabilir.
    AOS in detaylari biraz fazladir arastirilabilir.
    Bol sanslar hepimize

• @nfs741 bu konu başlığına bakın isterseniz⬇

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) https://yesilkartforum.com/forum/post/2598

• @oktayusa hangi case numarasının evrağı daha önce onaylanırsa, daha önce mülakata girecek, kcc nin bu aşamada evrak onay sıralamasında,
    Ds 260 form submit tarihini mi,
    İstenen evrakların gönderiliş tarihini mi,
    Yoksa case numara sırasını mı
    esas alacağını zaman içerisinde öğrenmiş olacağız

• Bu ileti silindi!

• @İrem-Güzel Amerika'da bu süreci yürütmek için bu ülkede yasal bir statüde bulunmanız gerekiyor, turist vizesi ile gidip bu işlemlere başlayabilirmisiniz ? pek zannetmiyorum @crazycells

Şu aşamada Uscis ofislerinde yüzyüze işlemlerde yapılmadığından ve sürecinde uzunluğundan Aos yapmak belki case nunarası 20 binin üzerinde olanlar için bile riskli olabilir

Daha fazla detay için Aos başlığına bakabilirsiniz ⬇

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/180

Bu arada yine sayın @crazycells bilgilendirir ama diğer ülkelerde oturum yada çalışma izni gibi bir statüde bulunmuyorsunız, mülakat naklinin kabulü çok zor olacaktır

• @Semihmete 3 kez bu tarihi ertelediler maalesef

• @Maybeoneday sorunuzu aşağıdaki başlığa taşırsanız daha net cevaplar alabilirsiniz⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

• @mugeozler sanırım en son 30 bin e kadar olanlara geldi sonrasında onay maili alan olmadı sizle aynı durumda olan kişi çok birde Case numaranızın son 3 numarasını yazmayiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |