Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Selim-Kocer kardeşim aynı şey senin başına gelseydi böyle yazabilirmiydin sadece empati yaptım.yazamazdın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frusciante, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@birumut https://www.amerikaninsesi.com/a/abdde-issizlik-sigortasi-basvurulari-22-milyona-ulasti/5374785.html
    durum bu boyutta iken göçmen alınması ne kadar doğru olur?

bu issizligin ve ekonomik durulmanin nedeni arz-talep dengesi degil, bir dis etken... O nedenle bu etken ortadan kalktiginda, eminim diger ekonomik krizlere kiyasla cok daha hizli sekilde ulkeler kendilerini toparlayacaklardir. Tabii burada haftalardan veya bir kac aydan bahsetmiyorum, en az 1 yil gibi bir sureden bahsediyorum... Ama diger krizler gibi 10 yillik bir zaman gerekmeyecek her seyin eski haline donmesi icin.

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@c172, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben bekar bir erkek olarak Latin nüfusunu çok eğlenceli buldum açıkcası. Eğlenmek istiyorsanız Porto Riko'lu, Kolombiyalı, Venezüela'lı arkadaşlarınız varsa çok ilginç şeyler yaşamanız garanti. Türkiye'deki "en çılgın eğlence" orayla kıyasla kahvehanede okey oynamak olarak kalır. Bence Latinolar iyidir ön yargılı olmamak lazım 🙂

Ben de gece hayatını çok seviyorum.

Ancak köken olarak native insanların çoğunluk olduğu yerler daha cazip geliyor bana her zaman.

Valla gece hayati da güzel, gündüz havuz partileri de güzel, akşam üstü happy hourlar da güzel. 🙂
    İşte her eyaletin baskın olduğu hatta eyaletlerin arasında bile uçurumla ölçülür farkların olduğu bir ülkeden bahsediyoruz. Amerika'nın en beğendiğim özelliği de bu gerçekten. Gerçekten herkese göre bi şehir/eyalet var.
    Evli ve çocukluysanız zor tabi ama bekar arkadaşlar için ''sky is the limit'' demek çok doğru olur. Eğer kendinize göre bişey bulamıyorsak, hatayı kendimizde bulmamız lazım. Benim görüşüm, yaşanacak yer düşündüğünüzde çok inatçı olmamak hatta popüler, ünlü eyaletlerden uzak durmak.
    Bir de arkadaşlar her yerde Türk var. Alakas'dan Georgia'ya heryerde var. O yüzden Türklerle birlikte olup olmamanız size bağlı, eyalete değil. Tabi 1. veya 2. derece tanıdıkları olanlar için o eyaleti seçmeleri kendilerine en az 6 ay kazandırır.

• Merhaba arkadaslar,
    Oncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramimiz hepinize kutlu olsun.
    Ben 4 yildir Miami'de yasiyorum. Deneyimlerimi sizinle paylasmak istedim. Miami'de Ispanyolcanin birinci dil oldugu dogru ama gunluk hayatta bu bir sorun yaratmiyor. Latinler cok cana yakin insanlar ve kendinizi hic yabanci ve dislanmis veya asagilanmis hissetmiyorsunuz. Mayis - Kasim aylarinda sicak ve nem disarda yasami etkiliyor. Bu aylarda kasirgalar da zaman zaman etkili oluyor. Sinek durumuna gelince, bizde kara sinekler gunduz sivri sinekler gece mesai yapar burda ikisi birden 24 saat mesai yapiyorlar onun icin telsiz bir havuza girmek gercekten cok aci verici olabiliyor. Herkeze bol sans diliyorum.

• Fazla ünlü olmayan eyaletler beni daha çok çekiyor. Indiana, Ohio, Oklahoma, New Hampshire gibi. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MKV rica etsem suraya da tasir misiniz deneyimlerinizi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/65/florida

• @crazycells Oneriniz icin tesekkur ederim. Hemen tasidim.

• 2020 yılı için Amerika'daki şehirlerin cost of living (yaşam maliyeti) + rent (kira) konusunda sıralamasını yapmışlar.

En uygun şehir Austin gözüküyor. 🧐

austincostof.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach Bundan daha önemlisi o şehirde size göre iş var mı ve maaşlar nasıl.
    Örneğin Tulsa'ya gittim, gördüm. Çok güzel ve ucuz bir şehir. Ama hemşire iş imkanları sınırlı. Ücretler de yıllık en fazla 70-80 bin dolar. Oysa Houston'da istemediğiniz kadar çok iş var ve ücretler 100-120 bin seviyelerine kadar çıkıyor.
    Bu şekilde pek çok etkeni hesaba katarak karar vermek gerekiyor.

• @Final-Approach Son 3 senedir Austin "yaşanacak en iyi şehir" şeçiliyor. Yeni Silicon Valley olacak diyorlar. Birçok IT şirketi ofislerini Austin'a taşıyaçak deniyor. Gelecekte Austin'ın emlak fiyatlarında yüksek bir artış olacak doğruysa.. Bilişim dalında çalışan arkadaşlar için Palo Alto'dan daha güvenli bi seçim olabilir. Ben çok araştırdım Austin'ı ve şuanki kararım oraya göçmek, tabi kazanırsak vs. Bilişim dalında çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın. Gitmedim ama şehrin enerjisi bana çok doğru geldi. Texas'ın demokrat şehri deniyor. Çeşitliliğin en yüksek olduğu şehir.

• Şuan için dolara çevirebileceginiz ne kadar paranız var bana çıkarsa şuan net 5k dolarım var fakat bu rakamı 10kya kadar çıkarabilirim en fazla

Fazla ünlü olmayan eyaletler beni daha çok çekiyor. Indiana, Ohio, Oklahoma, New Hampshire gibi. 🙂

Vermont hakkında düşünceleriniz nelerdir hocam? Beni çok etkiliyor açıkçası.
    edit: düzeltme

• @Eren98, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bernie Sanders hasebiyle sevdiğim bir eyalet. 🙂

Eyalet bazında işsizlik oranı düşük ve Blue State (Demokrat). 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Trump'ın en az destek aldığı eyaletti. Bu yüzden birçok konuda diğer eyaletlere nazaran daha açık fikirli olduklarını düşünüyorum.

Örneğin polislik için neredeyse eyaletlerin tamamı vatandaşlık ararken bu eyalette green card sahibi olmak yeterli görülüyor.

@Eren98, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bernie Sanders hasebiyle sevdiğim bir eyalet. 🙂

Eyalet bazında işsizlik oranı düşük ve Blue State (Demokrat). 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Trump'ın en az destek aldığı eyaletti. Bu yüzden birçok konuda diğer eyaletlere nazaran daha açık fikirli olduklarını düşünüyorum.

Örneğin polislik için neredeyse eyaletlerin tamamı vatandaşlık ararken bu eyalette green card sahibi olmak yeterli görülüyor.

• Polis amirinin izniyle ek iş yapabiliyormuş

• @Final-Approach Teşekkür ederim 🙂 , bence polislikte yapılabilir orada. İngilizcesi iyi biri denemeli. Suç oranının yüksek olacağını düşünmüyorum, halkın kültür seviyesi yüksek gibi geliyor bana ya da öyle bir algı uyandırıyor.

• @frusciante, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@birumut https://www.amerikaninsesi.com/a/abdde-issizlik-sigortasi-basvurulari-22-milyona-ulasti/5374785.html
    durum bu boyutta iken göçmen alınması ne kadar doğru olur?

Bazilari bunun daha baslangic oldugunu ve ilerleyen zamanlarda daha da artacagini soyluyor ne yazikki. Bu durumda abd halkinin bu denli issizlik problemi surerken biz gocmenleri dusunemiyorum.

• @Eren98 Eyalet müthiş doğal güzelliklere sahip, yeşilin her tonunu görmek mümkün ve kayak yapmak için gayet güzel dağları da mevcut. ABD genelinde beyaz nüfusun en yoğun olduğu eyalet, yanlış hatırlamıyorsam eyaletin %95e yakını White American. Kanada'ya dakikalar içinde ulaşabilme imkanı da var. En kalabalık yeri Burlington metro bölgesi yaklaşık 200.000 nüfusu var. Türkiye'de kalabalıktan ve betondan bıkmış iseniz eğer beklentilerinizi karşılayacak bir eyalettir 🙂

• @mexido aslında bir belirsizlik durumu var gibi. Pandemi durumuna bağlı olarak normale de dönebilir artabilir de. Hal böyleyken göçmen almak hem göçmenler için hem abd vatandaşları için daha çok kargaşaya sebep olacaktır. Amerikanın göçmenlere her zaman ihtiyacı var. Abd vatandaşlarının çoğu göçmenlerin çalıştığı işlerde çalışmak istemez ama bu sıkıntılı durumlarda her kapının kendine açık olmasını, önceliğin kendinde olmasını ister. Göçmen alımlarının şu zamanda geri planda tutulması doğru bir adım olarak görülebilir. Fakat trump bu durumu kendi çıkarları doğrultusunda uzatırsa büyük hata yapmış olacaktır. Böyle bir karar belirli sektörlerde sorun yaratacaktır.

• @frusciante peki sizce kendi çıkarları adına bir uzatmaya giderse demokratlar, stk ve avukatlar tarafından nasıl bir yol izlenir önüne geçebilmek için? Başarılı olabilirler mi bu durumu engellemede?

• Yasaklı

@frusciante, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Fakat trump bu durumu kendi çıkarları doğrultusunda uzatırsa büyük hata yapmış olacaktır. Böyle bir karar belirli sektörlerde sorun yaratacaktır.

Emin olun, gecici isci (Temporary skilled Worker) statusu yasaktan etkilenmedigi muddetce hicbir sektorde sikinti yasanmaz. Saglik, IT, Tarim, Engineering gibi sektorlerin dinamosu gecici isciler kapsam disi birakilmis zaten. Adamlar gecici iscilere degil, basindan beri gocmenlere karsilar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |