Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Selim-Kocer ben de bunu söylüyorum. bir önceki sayfada da yazmıştım. duygusal açıdan bakarsak bizim için kötü bir durum. gerçekci düşünürsek bir devlet liderinin yapması gerekeni yaptı trump. bunu seçim yatırımı olarak kullandığı ortada ama bu verilen kararın yanlış olduğu anlamına gelmiyor. kendi vatandaşlarının zor durumda olduğu belliyken adamı göçmen alımını durdurdu diye yadırgayamam (bunu seçim için yapıp yapmadığının bir önemi yok). keşke bizim liderlerde göçmen politikasını ülkenin ekonomisine ve kendi vatandaşının önceliğine göre düzenleseydi.
    amerika istese bütün taraflar anlaşıp tek fikir olup bu göçmenlik yasasını tekrar masaya yatırır ve tümden de kaldırabilir. kimse de benim hakkımı ihlal ettiler diyemez. demek istediğim ortada bir hak ihlali söz konusu değil. sadece olağanüstü bir durumda amerika başkanın amerika vatandaşları için aldığı bir karar var. bu kararı da içinde bulunduğumuz duruma bakarak haklı buluyorum.

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bugün günlerden Florida. 🌞

Bir diğer adıyla "Sunshine State"

Gelir vergisinin olmadığı eyalet, emekli dostu olarak da biliniyor.

Orlando, Miami, Tampa ve Jacksonville ünlü şehirlerinden. 🌅

alt text

Vay benim favori eyaletim gelmiş bugün!

8 ay kaldım, Lakeland, West Palm Beach, Lantana, Lake Worth, Boca Raton, Miami, Orlando, Tampa'da bulundum ve uçtum. Stuart, Punta Gorda, Naples, Venice, Okeechobee havalimanlarına uçtum.

Benim için yer yüzündeki cennet Florida. 2021'de West Palm Beach'te flight instructor olma umuduyla 🙂

• @c172 west palm Beach nasıl iş bulma imkanları ev kiraları suç oranı gibi bilgiler verebilirmisiniz

• @c172, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

alt text

8 ay kaldım, Lakeland, West Palm Beach, Lantana, Lake Worth, Boca Raton, Miami, Orlando, Tampa'da bulundum ve uçtum. Stuart, Punta Gorda, Naples, Venice, Okeechobee havalimanlarına uçtum.

Benim için yer yüzündeki cennet Florida. 2021'de West Palm Beach'te flight instructor olma umuduyla 🙂

Daha once Tampa'da yasamis birisi olarak, begendigim eyaletlerden birisi. 2019'un son haftasi yine ailecek oradaydik, oglum ilk defa gordu ve gezdi.

Ozellikle Sarasota, Daytona Beach ve Miami Beach benim favorilerim arasinda.

Eski 17-18 yil once yasadigimiz yerleri gorunce, aslinda cok da fazla birseyin degismedigini farkettik. GPS bile kullanmadan, cogu yerlerine surduk ve elimizle koymus gibi bulduk.

Su an icin yasamak adina sececegim bir eyalet degil ama tatil icin iyi bir secenek.

• Nem ve sinek diyorum başka bişey demiyorum Florida için..

• dv2021 ertelendi mi ertelenmedi mi bununla ilgili bir sey söylememişler

• @Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Nem ve sinek diyorum başka bişey demiyorum Florida için..

Aa Florida da mı nemli?

Oregon ve özellikle Portland için de çok nemli diyorlar.

Fethiye abla vardı, Portland'ta yaşıyordu.

Pek överdi oraları.

Hatta kendinin Portland Yağmurları şiiri bile var. 😂

• @baron40 WPB'de iş imkanları konusunda pek bir fikrim yok açıkcası. WPB, Boca Raton şeridinde insanlar hiç çalışmadan refah içinde yaşıyorlar gibi bir izlenimim var benim, genel olarak yaşlı nüfus. Bahçe bakımı ve peyzaj, havuz bakımı, ilaçlama ile ilgili çok fazla firma var bunlar iyi iş yapıyor sanırım. Onun dışında teknoloji, mühendislik vb alanlarda nasıldır bilmiyorum.

Ev kiraları oldukça değişken yolun karşısındaki evlerin kiraları bile çok fark edebiliyor. Ortalama, okyanus kıyısı olmayan bir yerde$1000-1200 civarı ev bulabilirsiniz diye düşünüyorum, ben lüks bir villada oda kiralamıştım her şey dahil $800'dı aylık. Lake Worth, Lantana gibi seçenekleri de düşünebilirsiniz.

Oldukça güvenli bir bölge WPB, Lantana, Lake Worth, Boca Raton tarafları. Gerçek hayat değil de Sims oyunundan çıkmış bir yer gibi.

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Su an icin yasamak adina sececegim bir eyalet degil ama tatil icin iyi bir secenek.

Sıcak eyaletleri seviyorum ama Florida'daki yüksek İspanyol nüfusu hoşuma gitmiyor.

• @Final-Approach Portland, Oregon için doğanın bir lütfu diyorlar. Amerikanın kuzey batı tarafının yağmurları meşhurdur. Doğru şiir yazmış Fethiye abla.. 🙂
    Ben tatil için iki kere miami'ye gittim. O gidişlerde Orlando, Jupiter ve Jacksonville'e de gittim. İmkan olsa klimayı sırtınızda taşırsınız nem yüzünden. Ve insanların bahçelerindeki havuzlar bile sineklikle örtülü. İlk gördüğümde amma abartmışlar demiştim. Sonra baktığımda her evin sinekliği olduğunu gördüm ve tabi sonra kendim de tecrübe ettim sinek istilasını. Kaçmayan sinek mi olur? Valla Florida da var. 🙂

• @drrocky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

dv2021 ertelendi mi ertelenmedi mi bununla ilgili bir sey söylememişler

beni de aydınlatırsanız iyi olur 🙂

• @drrocky Herhangi bir erteleme yok

• @tuncayarat teşekkür ederim

• @Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben tatil için iki kere miami'ye gittim. O gidişlerde Orlando, Jupiter ve Jacksonville'e de gittim. İmkan olsa klimayı sırtınızda taşırsınız nem yüzünden. Ve insanların bahçelerindeki havuzlar bile sineklikle örtülü. İlk gördüğümde amma abartmışlar demiştim. Sonra baktığımda her evin sinekliği olduğunu gördüm ve tabi sonra kendim de tecrübe ettim sinek istilasını. Kaçmayan sinek mi olur? Valla Florida da var. 🙂

Miami'yi ben de samimi bulmuyorum. 🙂

Halkının % 70'i İspanyolca konuşuyor.

İşpanyolca bilmeden oralarda tutunmak ya da iş bulmak zor gibi.

• ⭐⭐⭐⭐

@c172, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

alt text

benimde favori eyaletim 🙂

• Ülkemizdeki sivrisinekler Florida'dakilerin ancak getir götürünü yapar orası kesin. Gerçi genelde güney Florida'nın sorunu daha çok, Orlando'da sivrisinek orunu ile karşılaşmadım.

Ben bekar bir erkek olarak Latin nüfusunu çok eğlenceli buldum açıkcası. Eğlenmek istiyorsanız Porto Riko'lu, Kolombiyalı, Venezüela'lı arkadaşlarınız varsa çok ilginç şeyler yaşamanız garanti. Türkiye'deki "en çılgın eğlence" orayla kıyasla kahvehanede okey oynamak olarak kalır. Bence Latinolar iyidir ön yargılı olmamak lazım 🙂

• @c172 Kesinlikle katılıyorum. Latinler mi beyaz amerikalılar mı diye sorarsanız. Her türlü latinleri seçerim. Zaten biz de benziyoruz. Amerikada bulunduğum her zaman, hiç sekmeden bir latin kardeşim gelip ispanyolca konuşmaya çalıştı. Sonra ''no spanish'' lafını duyduktan sonra bi dumur olup şaşırıyorlar tabi 🙂 Hatta bir keresinde beni ülkesini inkar eden, bilerek ispanyolca konuşmayan bi meksikalı sandılar 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Brezilyaliları kolombiyaliları bize hep kötü gösterdiler. İyileri çok iyi insan.Erkekleri de kızları da on numara yeterki kılıgı kıyafeti temizligi kısacası decent insan olsun.mesela gizelle bündchen vay ben öleydim

• @c172, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben bekar bir erkek olarak Latin nüfusunu çok eğlenceli buldum açıkcası. Eğlenmek istiyorsanız Porto Riko'lu, Kolombiyalı, Venezüela'lı arkadaşlarınız varsa çok ilginç şeyler yaşamanız garanti. Türkiye'deki "en çılgın eğlence" orayla kıyasla kahvehanede okey oynamak olarak kalır. Bence Latinolar iyidir ön yargılı olmamak lazım 🙂

Ben de gece hayatını çok seviyorum.

Ancak köken olarak native insanların çoğunluk olduğu yerler daha cazip geliyor bana her zaman.

• @Austintx Hakkaten benziyoruz çok doğru 🙂 Asimile latin damgası yemeniz komik olmuş 🙂

Bana da Türk olduğumu söylediğimde her zaman çok sıcak davrandılar sağolsunlar. Uçuş hocam da Kolombiyalıydı, tanıdığım en dürüst, en çalışkan ve tertipli elemandı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |