Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ZoZO, içinde söyledi: Kitap Tavsiyeleri

Merhaba
    Ben de ülkemizde Murakami dışında pek takip edilmeyen Japon ve fiction edebeiyatından bana göre olağan üstü olmazsa olmaz kitaplardan bir kaç seçki sunayım

Kobe Abe Kumların Kadını
    Susaki Endo Sessizlik
    Kazuo Ishiguro Beni Asla Bırakma
    Ryu Murakami Gecenin Dibi
    Natsuki Ikezawa Ağabeyine Çiçek Taşıyan Kız

Fiction :

Patrick Rothfuss Rüzgarın Adı - Kral Katili Güncesi Serisi
    Scott Lynch Locke Lamora'nın Yalanları serisi
    Jeffrey Eugenides Middlesex (2003 PULITZER EDEBİYAT ÖDÜLÜ)

Dünya Edebiyatı

Harper Lee Bülbülü Öldürmek

iyi okumalar

Evet Japon edebiyatı çok ilgimi çekmedi şimdiye kadar hatta aklımdan geçmedi desem yeridir🙈Ama merak ettim ilk fırsatta bakmalıyım tavsiyeler için çok teşekkür ederim☺

• Pucca günlüklerini okudum hayat hikayesi tarzında olduğu için belki sevmeye bilirsiniz. Birde alaycı kuş serisini tavsiye ederim.

• ........

• İlk sıraya kesinlikle Sabahattin Ali'yi koyarım. Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan ve Kuyucaklı Yusuf. Okumamış olan arkadaşlarımız bu üçlü ile başlayabilir. Sabahattin Ali dışında ki tavsiyelerim şunlar olabilir.

John Steinbeck - Gazap Üzümleri
    Mihayloviç Dostoyevski - Suç ve Ceza
    Yaşar Kemal - Demirciler Çarşısı Cinayeti
    John Steinbeck - Fareler ve İnsanlar
    Paulo Coelho - Simyacı
    Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi

• Açlık oyunları serisini tavsiye ederim

• ⭐⭐

Oscar Wilde - Ciddi Olmanın Önemi
    Güzel bir kitap.

• ⭐⭐

Bu başlık tam lazım olduğu dönemde terk edilmiş. Güzel bir başlık. Tam kitap okuma zamanı.

• ⭐⭐

Bir kitap daha önereyim o halde.
    Bu biraz felsefik bir kitap.
    H.Z. Ülken - Aşk Ahlakı

• ⭐⭐⭐

@Drywall akşam sipariş vermiştim☺ kesinlikle tam zamanı

• Dostoyevski'nin "the idiot" kitabini okuyorum su anda.

• ⭐⭐

İnsan Zekâsının İlerlemeleri Üzerine Tarihi Bir Tablo - Condorcet

• Tunç Kılınç - Sıfır adlı kitabı ve Malcolm Gladwell - Outliers (Çizginin Dışındakiler) Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur? adlı kitabı tavsiye ederim.

• Ben bunu nasıl kaçırmışım yaaa
    Çok iyi kitap tavsiye ederim ama ne türde şeyleri seversiniz onu bilmem lazım. Ben bir ara bibliyoterapi ile ilgileniyordum. Türkiye'de bu konuda boşluk farkettim ama sonra bazı sorunlarım oldu güzel bir hayalimi daha gerçekleştirmeden sonlandırdım. Herneyse. Ben son zamanlarda fikir ve felsefe kitapları okuyorum genelde ama eğer türk ve dünya klasiklerinden ya da o meşhur listelerdeki kitaplardan okumadığın varsa birini seçip okuyabilirsin bence çünkü o listeler kesinlikle başarılı. Ayrıca şiir kitapları da okuyabilirsin.

• Bir ara instagramda Bookstagramlık yapıyordum. Ancak resim çekmek bana işkence gibi gelmeye başladı, ya da zaman ayıramamaktan dolayı paylaşmayı bıraktım. Burası tam bana göre olmuş 🙂

Dan Brown = tüm kitapları gerçekten eşsiz.. Herkese tavsiye ederim. ( filmleri de mevcut)
    Sabahattin Ali = Kürk Mantolu Madonna - Kuyucaklı Yusuf - İçimizdeki Şeytan kesinlikle okunmalı.
    John Verdon = Tüm kitapları güzel ( Polisiye)
    Blake Crouch = Karanlık Madde ( Çok etkileyici bir bilimkurgu gibi bir kitap.. )
    M. L. Stedman = Kitabın orjinal ismi Light Between Oceans ama Türkçe çevirisi Hayat Işığım beni çok etkilemişti. ( Filmi var, ancak kitap gibi olmuyor hiçbir zaman)
    Josh Malerman = Kafes gerçekten güzel bir gerilim kitabı. film izler gibi kitabı okuyorsunuz bir çırpıda. ( Filmi de mevcut Bird Box)
    Jennifer Niven = Hayatın Kıyısından Etkileyici replikleri olan güzel bir kitap biraz gençlik, biraz hayata yön verme ile ilgili beni sözleri etkiledi.

• @Burcu-Boz Tesekkurler! Hepsi birbirinden guzel kitaplar...

• @Burcu-Boz Dayanamadım bu espiriyi yapmam lazım "Şarkıcı Madonna'nın hayatını, aşklarını anlatan Kürk Mantolu Madonna kitabını ben de çok severim."

Gaf hatırlatıcı kaynak: 🙂

• @stardium ya evet 🙂 kitabın özeti ! ahahahaha. Güzel ülkemin güzel insanları 😆

• @MySea Teşekkürler ☺

• Sabahattin Ali = Kürk Mantolu Madonna - Kuyucaklı Yusuf - İçimizdeki Şeytan (Tavsiye Sayin @Burcu-Boz tarafindan yapilmis, yukaridaki bir paylasimda)

Bu ucluden "Kürk Mantolu Madonna" ve "İçimizdeki Şeytan" kitaplarini asagida linkini verdigim siteden aldim ve covid doneminde evden calisirken okudum. Su anda "Kuyucakli Yusuf" okuyorum. Esimin bu yaz Turkiye'den getirdigi kitaplardan birisi.

ABD'den Turkce kitap siparislerinde www.kitapyurdu.com sitesini tavsiye ederim. Defalarca kitap aldik, hic sorunsuz 2-3 haftada elimize ulasiyor ve oldukca ucuz. Ayrica, bircok indirimli kampanyalari var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |