Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oguzhan-Ozcelik, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba herkese,
    Arastirdim fakat bir cevap bulamadigim icin mesaj yoluyla sormak istedim. ( Eger ben bulamadiysam affola 🙂 Turist vizesiyle gelip 90 gun sonrasinda kiz arkadasimla evlenecegiz. Fakat bazi durumlardan dolayi bir sure beraber ayni evde yasamamiz mumkun olmayacak. Kendisiyle ortak bir kira kontrati yapacagiz ama beraber yasayamayacagiz malesef evlendikten sonra bir muddet. Sormak istedigim sey evlendikten sonra ne kadar sure ayri evlerde kalabiliriz? (Onerdiginiz sure ne kadar?) Oturum ve calisma izni belgelerini gonderdikten sonra mulakata kadar ayri evlerde yasasak sorun teskil eder mi? Veya mulakattan ne kadar sure once beraber yasamaliyiz?

P.s: Biz surekli gorusme icerisinde olacagiz ve bu gercek bir evlilik olacak.

Tesekkur ederim yonlendirmeleriniz ve ilginiz icin.

Bu sekilde belirlenmis bir sure yok, ne amacla ayri kaldiginiz da onemli. Eger is nedeniyle bir sure ayri eyaletlerde yasayacaksaniz, bu durum biraz daha anlasilabilir; ama ayni eyalette veya sehirde; fakat farkli evlerde yasayacaksaniz... bu durum beraberinde cok fazla soru isaretini getirebilir.

Sizin goreviniz, USCIS gorevlisine evliliginizin gercek oldugunu kanitlamak. Bunu nasil yapacaginizi en iyi siz bilebilirsiniz 🙂

• Herkese merhaba,
    23 martta k1 vizemle amerikaya giriş yaptım ve 30 martta da evlendim. Aos formlarını pasaporttaki adımla mı doldurmalıyım yoksa yeni soyismimle doldurup kullanılan diğer isimler kısmına mı yazmalıyım?

evlenirken bununla ilgili bir soru sormadılar sisteme nasıl girdiler bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba,
    23 martta k1 vizemle amerikaya giriş yaptım ve 30 martta da evlendim. Aos formlarını pasaporttaki adımla mı doldurmalıyım yoksa yeni soyismimle doldurup kullanılan diğer isimler kısmına mı yazmalıyım?

evlenirken bununla ilgili bir soru sormadılar sisteme nasıl girdiler bilmiyorum.

guncel (yani evlendikten sonraki) isminizle doldurup, other names kismina onceki isim-soyisminizi yazabilirsiniz.

• @tuchi evlenirken esinin soyismini almadiysan (ki bence islemler bitene kadar almamak en kolayi) onceki belgelerde ne yazdiysan aynisini yaz. Ama esinin soyismini aldiysan o zaman yeni soyisminle doldurman gerekir.

• @akhilleus iste bununla ilgili hicbir sey sormadilar sisteme nasil girdiler hic bilmiyorum. sadece evlilik sertifikasinin uzerinde evlenmeden onceki soyadim yaziyor tek bildigim bu 😞

• @tuchi evlilik asmasinda soyismini degistirirp degistirilmeyecegi soruluyor aceba o anki heyecanla dikkat etmemis olabilir misini.? Bize sordular ama bizde kadin tarafi amerikali oldugu icin islemler daha zor olacakti, pasaport banka hesaplari, kartlar vs vs ugrasmak istemedik acikcasi. Ama sizde erkek tarafi degistirmeyecegi icin belki o kadar sorun olmayabilir cunku yabanci es degistirecek. Sertifikada soyadiniz nasil yazildiysa oyle devam etmeniz gerekiyor bu durumda.

Normalde evlendiginiz court house bureau’ya gidip sorabilirdiniz ama corona nedeniyle acik olacaklarini sanmiyorum. Onlarla online ya da telefonla iletisime gecip sormayi deneyebilirsiniz.

• @tuchi sertifikada değiştirsen de değiştirmesen de eski soyisimin yazar. Sistemde değişir

• @akhilleus Kesinlikle eminim sormadıklarına, videoyu tekrar tekrar izledik sormamış yargıç hiç.
    İlk kayıttaki kadın da ödeme ve 72 saatlik kural dışında hiçbir şey söylemedi açıkcası.
    Yarın bir arayıp soracağım ama hiç emin olamadım

• @tuchiilk başvuru yaptığımız bayan evlenmeden önce başvuru yaparken sordu. Düğün günü pastor ( nikah memuru ) imza attı sadece biz de evet dedik o kadar

• @crazycells merhaba ben şubat 10 ny den 4 parmak ve foto adres beyanında bulunduktan sonra giriş yaptım eskiden ehliyetim olduğu için ssn başvurduktan sonra verilen 1 evrakla yanında bulunan ehliyet tarafına geçip daha önceden ehliyetim olduğundan dolayı sadece alfabe okutup 8 yıllık ehliyet aldım ve 25 gün sonra 10 yillik gc geldi ama girişimden sonra ve kendim ssn a başvuru yapmama rağmen ve 3 kerede ssn office aramama rağmen hepsinin 14 içinde adresimde postayla geleceğini söylemelerine rağmen gelmedi kısacası 55 gündür ssn yok bana çalışabileceğimi sorun olmadığını office gelmene gerek yok dediler ve hala beklemekteyim benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@h25f34, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells merhaba ben şubat 10 ny den 4 parmak ve foto adres beyanında bulunduktan sonra giriş yaptım eskiden ehliyetim olduğu için ssn başvurduktan sonra verilen 1 evrakla yanında bulunan ehliyet tarafına geçip daha önceden ehliyetim olduğundan dolayı sadece alfabe okutup 8 yıllık ehliyet aldım ve 25 gün sonra 10 yillik gc geldi ama girişimden sonra ve kendim ssn a başvuru yapmama rağmen ve 3 kerede ssn office aramama rağmen hepsinin 14 içinde adresimde postayla geleceğini söylemelerine rağmen gelmedi kısacası 55 gündür ssn yok bana çalışabileceğimi sorun olmadığını office gelmene gerek yok dediler ve hala beklemekteyim benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı teşekkürler

SSA ofisten aldiginiz evrakta SSN numaraniz yaziyor mu?

• @crazycells verdiler ama acaba ehliyet alırken oraya mı verdik yoksa eve mi getirdik bilmiyorum birazdan evi altına üstüne getireceğim peki bulamazsak ne olur office dekiler sorun olmaz dediler ama bağzı işyerleri görmek istiyorlar gerçi green card ım var yinede sana yazmak istedim inşallah bulurum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells verdiler ama acaba ehliyet alırken oraya mı verdik yoksa eve mi getirdik bilmiyorum birazdan evi altına üstüne getireceğim peki bulamazsak ne olur office dekiler sorun olmaz dediler ama bağzı işyerleri görmek istiyorlar gerçi green card ım var yinede sana yazmak istedim inşallah bulurum

Eger SSN'yi biliyorsaniz numarayi kullanabilirsiniz, sorun olmaz o evraklari bir daha cikartmak mumkun; zaten SSN degismeyecek. SSN kart size ulasmasa da, SSN'nin yani numaranin kendisi de yetmeli pek cok islem icin. Daha sonra SSN kart ulasinca onu da gosterirsiniz.

• @crazycells teşekkürler ben ssn biliyorum sorun neden bana gelmediği ssn office de konuştuğum kişilerde office uğramama gerek olmadığını ve hep bekle dedikleri için bekliyorum gerçi şuan floridada iş yok devlet daireleri zaten çalışmıyor her yer kapalı nerede ise ve yine teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler ben ssn biliyorum sorun neden bana gelmediği ssn office de konuştuğum kişilerde office uğramama gerek olmadığını ve hep bekle dedikleri için bekliyorum gerçi şuan floridada iş yok devlet daireleri zaten çalışmıyor her yer kapalı nerede ise ve yine teşekkürler

merak etmeyin yakinda ulasir. Devlet daireleri full performans calismiyor, o nedenle gecikme olmasi normal. Er ya da gec ulasacaktir...

• @crazycells ben canadaya vize başvurusu yaptım eta bana red verdi 10 gün canadayı gezecektim tabii virus dan sonra green card olmasına rağmen vermediler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben canadaya vize başvurusu yaptım eta bana red verdi 10 gün canadayı gezecektim tabii virus dan sonra green card olmasına rağmen vermediler

Sorularinizi ilgili basliklarda sormalisiniz, rastgele basliklarda bu sekilde soru soramazsiniz...

Su an bu tur keyfi gezilerin yasak oldugunu saniyorum pek cok ulkede. Her ulke kendi vatandasi disindakileri almak istemiyor ulkesine. Pandemik bittikten sonra basvuruyu bir daha deneyebilirsiniz.

• @crazycells merhaba arkadaşımın bir problemi var onu yazmak istedim arkadaşım 20 yıl amerikada yaşadı iltica etti ve mahkeme ona amerikada kalabilir ama green card vermeyeceklerini söylemiş avukatlarıda hakim sana vermeyecek ama amerikada yaşayabilirsin demişler yani aynı şeyi söylemişler bu arkadaşım amerikan vatandaşı ile 18 yıllık bir evlliği var 17 yaşında bir oğlu var green card görüşmesinde geçmiş ve ona green card numaran bu demişler ama iltica yüzünden kullanmazsın demişler geçen senede işten çıkmak zorunda kaldı ve trump her an gönderir diye canada ya gitti şimdi canada da sığınma talebinde bulundu 5 aydır canada da mahkemesini bekliyor ve eşi ve cocuğu amerikadan her ay onu ziyarete gidiyorlar eşi new york ta kendisi quebec de yani yakın hep arabayla ziyarete gidiyorlar benim söylemek istediğim amerika da hakim ona green card vermemiş şimdi amerika dışında olduğu için dosyası kapandı acaba canada da aile birleşimi için başvuru yapabilirmi ve amerika da interview yi geçti aile birleşimi hakkı varmı ve ne yapması lazım ve amerika da hiç bir cezası yok araba cezası bile ve vergi verip emekli oldu yaşını dolmasını bekliyor kısacası ne yapması lazım teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba arkadaşımın bir problemi var onu yazmak istedim arkadaşım 20 yıl amerikada yaşadı iltica etti ve mahkeme ona amerikada kalabilir ama green card vermeyeceklerini söylemiş avukatlarıda hakim sana vermeyecek ama amerikada yaşayabilirsin demişler yani aynı şeyi söylemişler bu arkadaşım amerikan vatandaşı ile 18 yıllık bir evlliği var 17 yaşında bir oğlu var green card görüşmesinde geçmiş ve ona green card numaran bu demişler ama iltica yüzünden kullanmazsın demişler geçen senede işten çıkmak zorunda kaldı ve trump her an gönderir diye canada ya gitti şimdi canada da sığınma talebinde bulundu 5 aydır canada da mahkemesini bekliyor ve eşi ve cocuğu amerikadan her ay onu ziyarete gidiyorlar eşi new york ta kendisi quebec de yani yakın hep arabayla ziyarete gidiyorlar benim söylemek istediğim amerika da hakim ona green card vermemiş şimdi amerika dışında olduğu için dosyası kapandı acaba canada da aile birleşimi için başvuru yapabilirmi ve amerika da interview yi geçti aile birleşimi hakkı varmı ve ne yapması lazım ve amerika da hiç bir cezası yok araba cezası bile ve vergi verip emekli oldu yaşını dolmasını bekliyor kısacası ne yapması lazım teşekkürler

Bir gocmenlik avukatina danismanizi tavsiye ederim. Maalesef dediginiz asamalar hakkinda sizi dogru yonlendirebilecek kadar bilgi sahibi degilim, su asamada kesinlikle hatali bir islem yapilmamasi lazim, o nedenle bu islemleri cok iyi bilen bir avukata danismaniz daha dogru olur.

• @crazycells teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |