Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu salgından sonra ABD sağlık sisteminde köklü bir değişikliğe gider mi sizce? Bence bunu yapması gerekiyor, hatta bu seneki seçimlerde önemli bir vaat haline gelebilir (gelmeli)

• @MySea bingo! Zaten esas mesele bu, işleri bizim için toparlanamayacak duruma getirecek olan da bu, çünkü para yok, halka 1 ay bile bakacak kadar para yok, sokağa çıkma yasaği ilan edemedikleri için de sadece istanbulda milyonlar yine sokakta, büyük kısmı da çalışmak zorunda olduğu için sokakta, ekmeğinin peşinde..

• @tuncayarat bernie zaten takip ettiğim kadarıyla buradan yürüyor sanki daha çok. Sağlık vs gibi konular üzerinden sosyal devlet vurgusu yapıyor ve tabi vaadediyor. Belki amerikalılar için daha kıymetli hale gelebilir bu tür vaatler..

• @Semihmete inan Bilmiyorum

• Dr. Mehmet ÖZ az önce bir video yayınladı, covid-19 ilaç tedavisi olumlu sonuçlar veriyormuş, Umarım yeni gelişmeler bu yönde pozitif bir şekilde ilerler

• ⭐⭐

Avukat Remzi Güvenç Kulen bazı merak edilen konular hakkında özet açıklamalarda bulunmuş.
    (

)

• ⭐⭐

Türkiye'de sonuçlanan vakaların %46'sı ölüyor. Bunun acilen önlenmesi gerekiyor!!!

Türkiye'de
    Toplam: 18,135 vaka görülmüş
    Bunların 415 kişi iyileşmiş 356 kişi vefat etmiş. 17,364 kişi ise sonuç bekleniyor. Durumu kritik olan sayısı 1,101 kişi.

• @Ramazan bu istatistiği ifade olarak düzeltmemiz lazım, çünkü virüs bulaşanların %46sı hayatını kaybetmiyor, closed case dedikleri sonuçlanan vakalardaki oran bu.

• ⭐⭐

@Ramazan Evet @aysegul hanım doğru söylüyor. Bir ifade yanlışlığı var.

• Toplam vakadaki ölüm oranı bizde -bence henüz yolun başında olduğumuz için- düşük çok şükür, artacaktır ama insallah fazla artmaz..
    Closed case için malesef tam tersi, iyileşen sayısının daha fazla olması lazımdı dünya ortalamasına en azından yaklaşmamız için ama burada da bu kez teselli bulmaya çalıştığım şey oldu yolun başında olduğumuz düşüncem. Çünkü böyle gitmemeli, %46 closed case için bile dehşet bir oran, biran önce düşmeli, ölü sayısının -en azından bir süre daha- artması kaçınılmaz olduğuna göre daha fazla hastayı iyileştirmemiz lazım bunun için..

Mucize olsun lütfen demekten başka birsey gelmiyor elimden, evimden dısarı çıkmadan bekliyorum, sağlık çalışanları için birşeyler yapmaya çalışıyoruz o kadar, dahası gelmiyor işte elden..

• ⭐⭐

@aysegul İfadeyi düzelttim yeni fark ettim ama dediğim gibi bunun önüne geçilmeli ne eksiğimiz var giderilmeli eğer eksik yok ise tek yapa bileceğimiz şey olumlu ve umutlu bir şekilde beklemek. Bu sayıları en aza indirmek...

Bende evden çok acil durum olmadıkça çıkmıyorum.

• ⭐⭐

Turkiyede toplam vakaların %2 si vefat etmiş.
    Dünyada toplam vaka sayısının yaklaşık %5'i vefat etmiş.

• Çin'in toplam vaka sayısı 81,597
    Ölüm 3,318
    İyileşme 76,419

Bu kadar adamı neyle , nasıl iyileştirmiş ?

• ⭐⭐

@Drywall Sonuçlanan vaka sayısından bahsediyorum 🤔 @aysegul hanım anladı konuyu...

• abdi ibrahim ( ilaç firması ) corona ilacını bulmuş ve üretmiş arkadaşlar.ilk partiyi sağlık bakanlığına göndermiş. kaynak= m.ensonhaber.com

• ⭐⭐

@Ramazan Ben de ayrı bir veri verdim. Sizin ile alakası yok. Siz üzerinize neden alındınız ki? Siz önce yanlış ifade kullandınız sonra uyarınca düzelttiniz. Okey. Teşekkür ederiz. Ben de başka bir veri açıkladım. Sorun nedir ?

• 2786 yani vaka ve 69 vefatla açıklanan vaka sayımız 20.921 vefat sayımız 425 oldu maalesef.

Pfizer çalışanlarına sokağa çıkma yasağı esnasında çıkmalarına izin verecek evrak vermiş.
    Erdoğan'ın az sonraki açıklamada kısmi bir yasak geleceği söylentisi geziyor, umarım doğrudur..

• Dün bilim kurulu hocası Mehmet hocanın dediği gibi salarsın virüsü yayılır sonuçları ve ölüm oranı yüksek olur ABD de olduğu gibi ama kısa sürede salgından kurtulursun, tercih meselesi demişti.Eninde sonunda birçok ülkenin geleceği yöntem bu olacak, ekonomik boyutları çok ciddi oluyor.

• An itibariyle İsviçre'yi de geride bıraktık. Üstümüzdeki ülkeler sırasıyla: İngiltere, İran, Fransa, Çin şeklinde tepeye doğru gidiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |