Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Lonewolf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sn @crazycells @Muhtaradana merhaba,

Göçmenlik vize süremin mayıs ay'ının ilk haftası dolacak olması nedeni ile, COVID-19 pandemisi ve tüm uluslararası uçak seferlerinin geçici süreyle durdurulmuş olmasına atıfta bulunarak Ankara Büyükelçiliği göçmen vizeleri soru formu üzerinden vizemin yenilenmesine yönelik talepte bulundum ve birkaç saat içerisinde aşağıda yer aldığı şekli ile geri dönüş yaptılar. Benim gibi aynı süreci yaşayan arkadaşları bilgilendirme amacı ile paylaşmak istedim.

Health Care professionals working on COVID-19 in the U.S. (mail başlığı!!!)
    "Thank you for writing to the U.S. Embassy in Ankara.
    If you have not traveled on your visa, please contact us after the travel restrictions are lifted. An officer will assess your case at that time and determine if a new visa can be issued."

Kesin birsey söylememisler,bu da belirsiz bi durum olusturuyor ve sinir bozucu. Ucuslar ne zaman acılacak ya da acılacak mı belli degil ki. Olası ihtimalleri ve ne yapacagınızı dusundunuz mu?

Eger gocmen olmak istiyorsaniz fakat vizenizi ucus iptallerinden dolayi kullanamadiysaniz o durumda konsolos vizenizi yeniler.

Saglık raporunu tekrar sundugumuzda % 100 yenilenir mi diyorsunuz?Bu konuda içimizin rahat olması için kesin bilgi alma istiyor insan

Hayir, siz kendi basiniza saglik raporu alip bunu konsolosluga gondermemelisiniz. Sadece ve sadece konsolosluk sizden bu belgeyi isterse gondermelisiniz. Konsolosluk acildiginda once mesaj gonderip durumunuzu anlatmalisiniz, zaten kendileri sizi yonlendirecekler.

Orası tamam. Konsolosluk istedigini farz ettiginde diye sormustum. Bide soyle bir sorum var: Diyelim ki konsolosluk hala acılmadı ve 6 aylık vize süresi doldu,daha sonra acıldıgında irtibat kurabildik. Bu durumda vize süresini uzatırlar mı?

Dv-2020 talihlileri için vize basılabilen son tarih 30 Eylul 2020’dir. Eger bu tarihten once iletisime gecerseniz basilacaktir.

O halde konsoloslugun acılması aylarca sürmez umarım diyelim

• Ceac verileri güncellendi, mülakat için bilgi veren 2nl dosyasıda yayınlanmış, daha çok Sayılarla DV 2020 konusu ile ilgili olduğu için, bu konu başlığında yazıyoruz, incelemek isteyenler için

Sayilarla DV2020 https://yesilkartforum.com/forum/post/128149

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lonewolf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sn @crazycells @Muhtaradana merhaba,

Göçmenlik vize süremin mayıs ay'ının ilk haftası dolacak olması nedeni ile, COVID-19 pandemisi ve tüm uluslararası uçak seferlerinin geçici süreyle durdurulmuş olmasına atıfta bulunarak Ankara Büyükelçiliği göçmen vizeleri soru formu üzerinden vizemin yenilenmesine yönelik talepte bulundum ve birkaç saat içerisinde aşağıda yer aldığı şekli ile geri dönüş yaptılar. Benim gibi aynı süreci yaşayan arkadaşları bilgilendirme amacı ile paylaşmak istedim.

Health Care professionals working on COVID-19 in the U.S. (mail başlığı!!!)
    "Thank you for writing to the U.S. Embassy in Ankara.
    If you have not traveled on your visa, please contact us after the travel restrictions are lifted. An officer will assess your case at that time and determine if a new visa can be issued."

Kesin birsey söylememisler,bu da belirsiz bi durum olusturuyor ve sinir bozucu. Ucuslar ne zaman acılacak ya da acılacak mı belli degil ki. Olası ihtimalleri ve ne yapacagınızı dusundunuz mu?

Eger gocmen olmak istiyorsaniz fakat vizenizi ucus iptallerinden dolayi kullanamadiysaniz o durumda konsolos vizenizi yeniler.

Saglık raporunu tekrar sundugumuzda % 100 yenilenir mi diyorsunuz?Bu konuda içimizin rahat olması için kesin bilgi alma istiyor insan

Hayir, siz kendi basiniza saglik raporu alip bunu konsolosluga gondermemelisiniz. Sadece ve sadece konsolosluk sizden bu belgeyi isterse gondermelisiniz. Konsolosluk acildiginda once mesaj gonderip durumunuzu anlatmalisiniz, zaten kendileri sizi yonlendirecekler.

Orası tamam. Konsolosluk istedigini farz ettiginde diye sormustum. Bide soyle bir sorum var: Diyelim ki konsolosluk hala acılmadı ve 6 aylık vize süresi doldu,daha sonra acıldıgında irtibat kurabildik. Bu durumda vize süresini uzatırlar mı?

sorun olmaz, sizin elinizde olan bir durum degil neticede.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ne olacak ta ne olacak diye tüm linkler de sorulan soruya biz yazdık 30 nisanı bekleyin diye. Hala soruyorlar buyrun haber artık sormazsınız umarım

Aynı haberi farklı sayfalarda paylaştım. Çünkü gözünüze batsın diye

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

ne olacak ta ne olacak diye tüm linkler de sorulan soruya biz yazdık 30 nisanı bekleyin diye. Hala soruyorlar buyrun haber artık sormazsınız umarım

Aynı haberi farklı sayfalarda paylaştım. Çünkü gözünüze batsın diye

30 nisandan sonra ilk mesai gununde konsolosluk calismaya baslar bence de, burda onemli olan dosya onay maillerinin devam etmesi; en azindan bu boslukta o isi halletmis olurduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos her zaman şunu söylüyorum önce amerikada yaşayan halkı bir düzene sokması lazım oradaki sorunu kafasından silecek ki ondan sonra dışarıdan gelen insanlara yönelmesi lazım çünkü her havaalanından girecek bir kişiden de sorumlu oluyor.

• Bugün arkadaşım benim için konsolosluğu gitti ve son durum hakkında bilgi almak istedi, üç aşağı beş yukarı bildiğimiz şeyler söylendi kendisine , "Amerikan vatandaşlari haricinde tüm işlemleri durdurduk, yeniden bilgilendirme yapılacak" ama burada ilginç olan, arkadaşıma özellikle sordurdugum; Green card kazananlar için sürenin limitli olduğu v eğer kötü bir senaryoda işlemler yetismezse ne olacağıydı ki, buna da görevli ; "olur da olağan şartlardan dolayı 30 Eylül asilirsa, kazananların elinde bir durum olmadığından gerekli ek sürenin verileceği" yönündeydi. Hepimiz için hayırlısı. Resmi bir şey olmasa da elde ettiğim bilgiyi paylaşmak istedim.

• @zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bugün arkadaşım benim için konsolosluğu gitti ve son durum hakkında bilgi almak istedi, üç aşağı beş yukarı bildiğimiz şeyler söylendi kendisine , "Amerikan vatandaşlari haricinde tüm işlemleri durdurduk, yeniden bilgilendirme yapılacak" ama burada ilginç olan, arkadaşıma özellikle sordurdugum; Green card kazananlar için sürenin limitli olduğu v eğer kötü bir senaryoda işlemler yetismezse ne olacağıydı ki, buna da görevli ; "olur da olağan şartlardan dolayı 30 Eylül asilirsa, kazananların elinde bir durum olmadığından gerekli ek sürenin verileceği" yönündeydi. Hepimiz için hayırlısı. Resmi bir şey olmasa da elde ettiğim bilgiyi paylaşmak istedim.

Ama süreçte sıkıntı olmadığını yeyistirebil
    eceklerini söylemişler.

• @zinos Bilgilendirme için teşekkürler, arkadaşınıza selamlar. 🙂 amme hizmeti yapmış resmen, bu bilgi bir çok kişiye moral olacaktır...

• @zinos bilgilendirme için teşekkür ederiz. Aklıma takılan birşey oldu. Arkadaşınıza kim bilgi vermiş? Amerikan vatandaşları haricinde kimseyi içeri almadıklarına eminim, çünkü kızım için gittim yakın zamanda İstanbul’dakine ve 3 yaşında olduğu için özle izinle içeri alındım. Bu yüzden soruyorum. Arkadaşınızdamı greencard tahlillisi? Yada Amerikan vatandaşımı?

• @İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos bilgilendirme için teşekkür ederiz. Aklıma takılan birşey oldu. Arkadaşınıza kim bilgi vermiş? Amerikan vatandaşları haricinde kimseyi içeri almadıklarına eminim, çünkü kızım için gittim yakın zamanda İstanbul’dakine ve 3 yaşında olduğu için özle izinle içeri alındım. Bu yüzden soruyorum. Arkadaşınızdamı greencard tahlillisi? Yada Amerikan vatandaşımı?

Amerikan vatandaşı değil, sadece sorusunu sorup cevabını bize iletti, konsolosluk çalışanının makam mevkisini bilmiyoruz, sadece dediğim gibi moral olması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Daha fazlası için resmi açıklamayı beklemeliyiz zaten.

• ⭐⭐

Mayis ta işler hızlı bir şekilde başlar arkadaşlar. Bu yıl herkes mülakata girer diye düşünüyorum. Stres yapmayın. Sağlığınıza dikkat edin. Bir de Amerikada ne yapacağınıza odaklanin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos her zaman şunu söylüyorum önce amerikada yaşayan halkı bir düzene sokması lazım oradaki sorunu kafasından silecek ki ondan sonra dışarıdan gelen insanlara yönelmesi lazım çünkü her havaalanından girecek bir kişiden de sorumlu oluyor.

Bir cogumuzu; 30 Eylul dolmadan mulakat randevusunu alamama vizesini pasaport' da gorememe korkusu sarmis durumda, vize basildiktan sonra bir sekilde giris icin uygun yol bulunur.

• @zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bir cogumuzu; 30 Eylul dolmadan mulakat randevusunu alamama vizesini pasaport' da gorememe korkusu sarmis durumda, vize basildiktan sonra bir sekilde giris icin uygun yol bulunur.

Turkiye-Katar arasi ucuslar hala devam ediyormus, o nedenle Katar uzerinden hala ABD'ye gidilebilir belki.

• @MySea, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Turkiye-Katar arasi ucuslar hala devam ediyormus, o nedenle Katar uzerinden hala ABD'ye gidilebilir belki.

• @cnpist, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@MySea, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Minsk uzerinden de var ama fiyatlari pahali olabilir, sinirli sayida ucus olmasi sebebi ile.

• @MySea evet bugün Ankara konsolosluğu bu konuda uyarıda bulundu,Qatar Airways ve Belavia Airways üzerinden Katar/Doha ve Belarus/Minsk aktarmalı Amerika'da uçuşlar olduğundan bahsetti⬇

Fakat Türkiye 27/03/2020 itibariyle aşağıdaki ekran görüntüsü deki notam la uçuşların sonlandırıldığını duyurdu

20200403_010606.jpg

Bizim merak ettiğimiz

Amerika'ya şu anda gitmek mecburiyetinde olan arkadaşlarımız var ve Amerika'da bulunup dönmek isteyen de
    Şu anda hem skycanner dan hem flightradar dan baktığımızda minsk ve doha aktarmalı Amerika uçuşları gözüküyor
    Bu uçuşları Türk vatandaşları kullanamaz mı?
    Sadece yabancı vatandaşlara mı açık, greencard sahibi yada herhangi bir Amerika vizesine sahip Türkiye cumhuriyeti vatandaşları bu uçuşlara katılamaz mı?

Minsk uçuşu Amsterdam aktarmalı olduğu için Amerikanın 12 mart tarihinden itibaren 30 gün boyunca shengen ülkelerinden gelen yolculardan sadece greencard sahibi yada Amerikan vatandaşları veya bazı istisnai vize ile gelenlerin kullanmasına izin verdiği için bu uçuşu Amerika ya dv vizesi ile ilk girişini yapmak zorunda olanlar kullanamıyor ama doha aktarmalı uçuşlarda Amerikanın koyduğu herhangi bir yasak gözükmüyor, bu uçuşu DV vizesi sahibi bir Türk vatandaşının kullanmasına Türk makamları müsaade eder mi?

Hem bahsettiğiniz gibi doha-minsk aktarmaları ile Amerika dan İstanbula gelebilirsiniz gibi gözüküyor, yalnız 14 gün karantinaya alınırsınız, son gelen haberler bu yönde

• @Muhtaradana Belarus virüsü takmadığı için herşey normal çalışıyor , bende bu aralar yurt dışına çıkmam lazım Belarus havayollarını kullanmayı düşünüyorum . Qatar Airways de bu kriz de uçuşa devam etme kararı almış Newyork dahil birçok yere uçuyor. Yakında tüm yurt dışı uçuşlar başlıyor zaten , sadece belli bir süre koltuklar tek kişilik olarak uçuş yapılması planlanıyormuş.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana Belarus virüsü takmadığı için herşey normal çalışıyor , bende bu aralar yurt dışına çıkmam lazım Belarus havayollarını kullanmayı düşünüyorum . Qatar Airways de bu kriz de uçuşa devam etme kararı almış Newyork dahil birçok yere uçuyor. Yakında tüm yurt dışı uçuşlar başlıyor zaten , sadece belli bir süre koltuklar tek kişilik olarak uçuş yapılması planlanıyormuş.

yurt dışı uçuşlar 1 mayısa kadar durduruldu, yakında başlayacağına dair kaynağınız nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |