Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Semihmete
    İlginç olan da yardım kampanyası yapılması değil mi?
    Böyle zamanlarda devletin halkına yardım etmesi onlara bu sıkıntılı günlerde maddi kaygı yaşatmaması gerekirken devletimiz bizden yardım istiyor bunu yaparken de yok afrikaya yardım ettik yok şuraya maske gönderdik oraya kit verdik şeklinde insanlarla dalga geçer gibi övünüyorlar.
    Ve bu durumu savunan milyonlarca insan var , bu yüzden ikiye bölünüyoruz.
    18 yıldır bu ne istediğini bilmeyen düşünmeden hareket edip yaptığı şeyleri sorgulamayan vurdumduymaz insanların yüzünden ülke bu halde ve biz ABD’ye gitmek için uğraşıyoruz.

• @dmr Daha güzel özetlenemezdi 👏

• @dmr Birkac yil once borc olarak verdikleri $5 milyari, IMF geri odesin ve bu konu kapansin.

• ⭐⭐

@MySea Sadece 5 Milyar $ ile bitmiyor

• Özelleştirme geliri 420 milyar
    • İşsizlik fonunda olması gereken 130 milyar
    • Kaybolan 79 milyar deprem yardımı
    • S-400 15 milyar (hala alamadık iade söz konusu)
    • Saraylara milyarlar
    • Ukrayna’ya yardım
    • 40 milyar Suriyeli yardımı gerekirse bi 40 milyar daha veririm dediği 40 Milyar
      .
      .

Ekte bulunan Vakıflara bizden aldıkları vergileri bağış adı altında ceplerine indirilen Milyarlar?
    alt metni

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başlattığı kampanyayı engelleyen ve kendi kampanyasına yönlendirip yardım parasını cebe indirme politikasını devrekeye sokan hükümet bizi yine şaşırtmamış

• ⭐⭐⭐⭐

@merveyağmur Çok güzel. 7. sınıflar için de var. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Türkiye Kafa yapısı ve siyasi olarak karpuz gibi ortadan ikiye bölünmüş böyle bir salgın hastalık döneminde bile iki ayrı kutup şeklinde yardım kampanyası yapılıyor😊Yardımlaşmayı bile beceremeyen bir toplum oluşmuş😊

@Semihmete "Ayrı kutup şeklinde yardım kampanyası" yapılmıyor Hükümet işsiz kalan kazanç sağlayamayan vatandaşa yardım etmeyince İBB ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım kampanyası başlatıyor iktidar partisi yanlıları belediyeleri para toplayan dilenci gibi eleştirip aşağılayan gurup akşam Recep Tayyip Erdoğan ulusa seslenişte VATANDAŞA yardım etmek için VATANDAŞTAN yardım isteyen devlet bağış kampanyası başlatıyor
    .
    .
    Ekonominin ne kadar kötü olduğu bu olayda bile kolayca anlaşılıyorken hala malum partiyi desteklemeniz ve savunmanız anlamsız ve komik

• Peki ya bu yardim kampanyasindaki paralar nereye harcanacak yani seffaf olunacakmi?

• ⭐⭐

@kursat68 Plana göre ihtiyaç sahiplerine verilecek, ama gel gör ki deprem paralarını deprem zedelere vermek yerin yandaşlara veren, işsizlik maaşını senden kesip işsiz kalınca para yok demesi gibi virüs parası toplayıp yine yandaşların kazanacağı şeffaf bir süreç olacak

• ⭐⭐

13531 vaka, 214 ölüm ile 10. sıradayız

alt metni

• ⭐⭐⭐

@Ramazan ihtiyat akçesini de unutmayalım.

• Edit: bu ülkede "ben nasıl geçineceğim?" diye yakınan bir uzunyol şoförünü bile gözaltına aldıkları için mesajımı silmeye karar verdim.

İfade özgürlüğü güzel bişey.

• Kızmayın bana ama ABD ye göçeden arkadaşların hala Türkiye’deki kısır siyasi tartışmalara burda devam etmelerini garipsiyorum.

• ⭐⭐

@Semihmete Göçme nedenleri de bu zaten "kısır siyasi"

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Kızmayın bana ama ABD ye göçeden arkadaşların hala Türkiye’deki kısır siyasi tartışmalara burda devam etmelerini garipsiyorum.

Hala Turkiye'de yasayan aile bireylerimiz, akrabalarimiz ve arkadaslarimiz oldugu icindir. Yoksa yandaslarin mubarek yuzleri icin degil 🙂

• ⭐⭐

kiğılı krizi fırsata çevirmeye ve sitesinde makarna satıp para kazanmaya çalışırken Vakko Üretim merkezini sağlık bakanlığına bırakarak maske üretimine tahsis ediyor.

Yandaş ve Vatandaş olarak 2 ye ayrılan süreç

• @MySea Kimse kızmasın 😊 demiştim.

• Bu hukumet zamanında verginin vergisi cikti, insanlar odedigi verginin pesine dusuce de yol yaptik denildi. Yapilan bagislarin ne oldugu (deprem, terorde yaralananlar icin yapilanlar vb) ile ilgili hala muallak soylemler mevcut iken, hukumet kalkip bagis kampanyasi yaparsa ben bu hukumete hangi guven ile para vereyim. Daha paralari sifirlayalim ses kayitlari yeniden ortaya cikmis ve bununla ilgili soylemler baslamisken, kalkip benden bagis bekliyorlar ise, kusura bakmasinlar. Bagis yapacaksam da guvenecegim kurumlara yaparim, daha yeni Kizilayi vergi kacirmak icin kullanmisken, hukumetin onerecegi hicbir kuruma bagis yapmam. Ha buradayim, ha Amerikada ; dogdugunuz topraklar hakkinda ettiginiz kelamlari sorgulamak da kimsenin haddi degildir. İnsanlar dogdugu topraklardan baska yerlere yasamak icin gidiyorlar ise once gitme sebeplerine bakip sonra laf soylemek gerekir.
    Umarim ki bu salgin icin bir anca once bir cozum bulunurda insanlar yasamlarina devam ederler. Sevgiler, saglikla kalin.

• Yasaklı

500 bin işçi ücretsiz izne çıkarılmış. Neyse ki cek'ler yolda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |