Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat akraban bile olsa her Türke kuşku ile yaklaş ama yenilere değil en az 10 yılı devirmiş olanlara neden çünkü onlar şu andaki duruma gelene kadar ne zorluklar çileler sıkıntılar çektiler sen tak diye aynı şartlarda geliyorsun Türk milleti fesatlık kötülük genlerimizde var hazmedemiyorlar ben çektim buda çeksin diye

• new york ucuslari durduruldu.
    yakinda tum abd kapsama alinir.

• Durum gittikce kotulesiyor ilerlerleyen gunler de neler olucak merak konusu. Green card sakata gelmese bari bu yil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido mayıs ayında açıklansa bile sonuçta ilk mülakat ekim ayında olacağı için bu kadar korkmayın

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido mayıs ayında açıklansa bile sonuçta ilk mülakat ekim ayında olacağı için bu kadar korkmayın

Evet temennimiz o yonde aslinda 🙂

• @ayvalik10 tarzına hayranım😆

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@önder-çalışkan amerika da hukuk var. Şimdi devlet olarak önce kendi ülkesinde yaşayan insanları güvence altına alması gerekiyor. Ondan dolayı dışarıdan gelmeleri kesti. Uzun zamandır burada yok ama @saulgoodman yada muslu hukuk bürosu çok daha detaylı bilgi verir. Hangi konuda derseniz yasal olarak oturma ve çalışma izni olan bir kişiyi o ülkenin başındaki yöneten kimseler kollamak zorunda. Bu vatandaşlık hakkıdır. Eğer bu hakkı yöneten insanlar istismara uğrattırırsa ozaman alacağı vatandaşın tazminatı kaç bin demiyorum milyon dolar olur. Bir önce ülkeyi silip süpürsün temizlesin ondan sonra herkese WELCOME diyecekler.

• Virus tamamen atlatıldığında ekonomik buhran bekleniyor. ABD de işsizliğin %20 lere çıkacağından bahsedilmiş. Yeni gidecekler için hiç iyi değil bunlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mdgn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhaba ben forumda yeniyim aslında bu ilk başvurum değil forumu uzun süredir takip ediyorum. Yeni üye oldum.

hosgeldiniz.

• ⭐⭐

@jure Amerika güçlü devlettir. Bunun üstesinden gelir. Coronadan sonra daha güçlü bir devlet olacak. Bu ışsizlik geçici. Kalıcı ışsizlik değil. Corona sonrası dünyanın tek başına tartışmasız lideri Amerika olacak. Çin deki üretim Amerikaya kayacak. Dünya artık çinden değil Âmerikadan alacak. Bu nedenle bu işsizlik geçici işsizlik. Önümüzde ki 20 hatta 50 yılın planlamasını yapabilen bir ülke Amerika. Kimse telaşa kapılmasın. Sadece bu geçiş döneminde ayakta kalmaya bakın.

• saglıkcı arkadas var ıse aranızda bır duyuru yaynlandı ıscı alımı ıle ılgılı

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@jure Amerika güçlü devlettir. Bunun üstesinden gelir. Coronadan sonra daha güçlü bir devlet olacak. Bu ışsizlik geçici. Kalıcı ışsizlik değil. Corona sonrası dünyanın tek başına tartışmasız lideri Amerika olacak. Çin deki üretim Amerikaya kayacak. Dünya artık çinden değil Âmerikadan alacak. Bu nedenle bu işsizlik geçici işsizlik. Önümüzde ki 20 hatta 50 yılın planlamasını yapabilen bir ülke Amerika. Kimse telaşa kapılmasın. Sadece bu geçiş döneminde ayakta kalmaya bakın.

Üretimin Amerika'ya kayacağını düşünmek hayalperestlik. Eğer öyle olabilecek olsaydı Apple gidip Çin'de üretim yapmazdı. Amerika'da saatlik ücretler aşağı yukarı belli.

Ben ilerisi için toplamaz demedim zaten yeni gidecekler için sıkıntılı durum dedim.

• ⭐⭐

@jure Neticede tahminde bulunuyorum. Sizde tahminde bulunuyorsunuz. Bakalım hangi tahminler doğru çıkacak

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@jure Neticede tahminde bulunuyorum. Sizde tahminde bulunuyorsunuz. Bakalım hangi tahminler doğru çıkacak

Ben tahminde bulunmadım. İşsizlik oranı %3 lerden %20 lere çıkacağını ekonomi yazarları belirtiyorlar. Zaten finansal bir krizin beklendiğini virusunde buna çanak tuttuğunu.

Yoksa öylesine bir tahmin değil. Bilgili kişilerden almış olduğun bilgileri yeni gidecek arkadaşlar varsa gittiklerinde bir süre işsiz kalabilirler ona göre önlemlerini alsınlar diye aktardım.

• ⭐⭐

@jure siz kısa vadeli konuşuyorsunuz yani salgın devam ederken ki durumu, ben ise orta ve uzun vadeli olacakları aktarıyorum. Ben de bazı dayanaklara göre öngörüde bulunuyorum. Geçmiş, bugün ve yarın üçgeninde bakıyorum olaylara yani daha geniş bir bakış açısı. Amerikanın Çin ile son dönemde giriştiği ekonomik savaşı hatirlarsiniz herhalde. Bu konu ile ilgili geçmiş gelişmeleri, su andaki durumu ve olabilecekleri aynı masaya yatırabilirseniz daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Sadece corona dolayısıyla oluşan işsizlik gözlüğüyle olaya bakarsanız yanılırsınız. Disiplinler arası geniş bir bakış açısı geliştirmekte fayda görüyorum. Bunun sonucunda daha sağlıklı öngörüler elde edebiliriz. Salt işsizlik olarak bakarsanız yanılırsınız. Amerikan ekonomisinin bir çok değişkeni var. Bakin borsa yükseliyor. Buna ne diyeceksiniz? Insanlar çılgınlar gibi alışveriş yapıyor. Belki 6 aylık harcama son bir hafta da yapılmıştır. Bardağın daima dolu ve boş taraflarına aynı şekilde bakabilmek lazım. İşsizlik kimseyi etkilemeyecek demiyorum. Etkilenenler olacak. Ama Amerika bu salgından güçlenerek çıkacak.

• Su anda neredeyse tum ulke online alisveris yapiyor. Yani kucuk isyerleri kapali ama buyuk olanlar hala para yapiyorlar. Ama elbette isini kaybeden veya ucretsiz izne cikarilanlarin durumu kotu olacaktir. O yuzden yardim checklerini gonderecekler. Borsa biraz daha dusebilir ama ileride toparlayacaktir. Yani virus yayilmasi azaldiginda veya buna tedavi ilaci bulundugunda, economy tekrar duzelir ama bircok sey degisebilir, saglik systemi ve diger dis ticaret gibi...

• @Drywall elbette kısa vadeli yazdım. İşsizliğin artacağını yani iş bulma imkanlarının kısıtlı olacağından bahsettim. Bu tüm dünyada bu şekilde sadece Amerika da değil.

Finans sektöründe çalışıyorum ama sizin gibi disiplinler arası bir bakış açısı ile uzun vadeli sağlıklı öngörüler elde edemeyeceğim için Amerika'nın uzun vadede ne olacağı hakkında bir şey diyemeyeceğim. Diğer yandan sadece Amerika ve Çin'deki asgari ücretlere baktığımda üretimin Amerika'ya kayacağı söyleminiz pek mantıklı gelmiyor. Bunu Amerika'nın isteyip istemediği konusunda da emin değilim.

• ⭐⭐

Arkadaşlar dv vize mülakatlari devam ediyor mu hala?

• @jure, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Drywall elbette kısa vadeli yazdım. İşsizliğin artacağını yani iş bulma imkanlarının kısıtlı olacağından bahsettim. Bu tüm dünyada bu şekilde sadece Amerika da değil.

Finans sektöründe çalışıyorum ama sizin gibi disiplinler arası bir bakış açısı ile uzun vadeli sağlıklı öngörüler elde edemeyeceğim için Amerika'nın uzun vadede ne olacağı hakkında bir şey diyemeyeceğim. Diğer yandan sadece Amerika ve Çin'deki asgari ücretlere baktığımda üretimin Amerika'ya kayacağı söyleminiz pek mantıklı gelmiyor. Bunu Amerika'nın isteyip istemediği konusunda da emin değilim.

Uretimin Amerika'ya kaymayacagini, fakat Cin'in uretim tekeli olmaktan cikarilip, uretimin dunya geneline yayilacagini dusunuyorum. Meksika, Vietnam vb. ulkelere kayabilir Amerikan sirketleri orta vadede uretim icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |