Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Semihmete Türkiye’deki ohal mantığıyla neredeyse aynı cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Millî Güvenlik Kurulu'nun görüşünü de aldıktan sonra cumhurbaşkanı ohal ilan eder. Türkiye'de ohal ilan edildiğinde tüm ülke baz alınır. ABD'de ohal tüm ülke genelinde yada eyelet bazında ohal ilan edilebilir eyalet bazında ohal için belediye başkanları karar alır. Örneğin İstanbul için Ekrem İmamoğlu böyle karar alamaz ama New York Belediye Başkanı Bill de Blasio eyalette olağanüstü hal ilan edebilir.

+Örneğin seyehat yasağı yada eyalet mi kapatılıyor ?
    -Belediye başkanın aldığı karara göre değişir seyehat yasaklaya bilir. eyalet giriş çıkışı yasaklaya bilir. bu kararları tek başına almaz

• @Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Türkiye’deki ohal mantığıyla neredeyse aynı cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Millî Güvenlik Kurulu'nun görüşünü de aldıktan sonra cumhurbaşkanı ohal ilan eder. Türkiye'de ohal ilan edildiğinde tüm ülke baz alınır. ABD'de ohal tüm ülke genelinde yada eyelet bazında ohal ilan edilebilir eyalet bazında ohal için belediye başkanları karar alır. Örneğin İstanbul için Ekrem İmamoğlu böyle karar alamaz ama New York Belediye Başkanı Bill de Blasio eyalette olağanüstü hal ilan edebilir.
    -Belediye başkanın aldığı karara göre değişir seyehat yasaklaya bilir. eyalet giriş çıkışı yasaklaya bilir.

@Ramazan sizin yazdığınızı görmüyor semih bey o yüzden buraya yazayım görsün @Semihmete @Ramazan beyin cevabı:

Türkiye’deki ohal mantığıyla neredeyse aynı cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Millî Güvenlik Kurulu'nun görüşünü de aldıktan sonra cumhurbaşkanı ohal ilan eder. Türkiye'de ohal ilan edildiğinde tüm ülke baz alınır. ABD'de ohal tüm ülke genelinde yada eyelet bazında ohal ilan edilebilir eyalet bazında ohal için belediye başkanları karar alır. Örneğin İstanbul için Ekrem İmamoğlu böyle karar alamaz ama New York Belediye Başkanı Bill de Blasio eyalette olağanüstü hal ilan edebilir.

-Belediye başkanın aldığı karara göre değişir seyehat yasaklaya bilir. eyalet giriş çıkışı yasaklaya bilir. bu kararları tek başına almaz

• ⭐⭐

@Yunus-Tilki Teşekkürler 🙂

• ........

• Sınavlar ertelendi eyvallah ta.. mezunlar icin askerlik tecil süresi işlemeye devam ediyor. Ondan bahseden kimse yok. Benim gibi Eğitim düzeyini yükseltmek isteyenleri zor günler bekliyor. Asker alımı da aynen devam ediyor. Bravo. Kimse bahsetmiyor bu durumdan.

• @Eren98 Siteminizde haklı olabilirsiniz fakat şuan ki durumdan ötürü bir şekilde bazı önlemler alınmaya çalışıyor. Bütün dünyada olduğu gibi bizde böyle bir sürece çalışmış değildik. Yani böyle tedbirler alınırken illa ki bazı aksaklıklar olacaktır biraz hoşgörülü olmak gerekmiyor mu ?

• @salih2825 üslubum biraz garip olmuş haklisiniz. Yalnızca bahsettiğim durum bütün konularda önlem alınmalı. Bir iki konu değil. Bazi şeyler erteleniyorsa diğer etkenlerde göz önüne alınmalı. Ornegin çalışan bir işçiye sokağa çıkmayın diyorsanız onun geçimini sağlamalısınız. Umarim anlatabilmisimdir demek istediğimi. Sinavlari erteliyorsanız, bu insanların sahip olduğu hakları da görmelisiniz. Bunlar zincirleme tedbirler gerektiriyor. Bir karar verip, kenara cekilmek yeterli değil. Insanları düşünmeliler. Verilen her kararın etkilediği hayatlar var. Zaten süreci başından beri araştırıyorum, olduğunda bilinçli davranmaya çalışıyorum.

Fakat bu konuda hakli olduğunu düşünüyorum. Ayrica önlemlerin yeterli olduğunu şahsen düşünmüyorum. Örneğin sokağa çıkmayın deniyor ama insanlar ise gitmek zorunda. Bazi işverenler ya işten çıkarıyor ya ücretsiz izine çıkarılıyor. Henüz sürecin başındayız, herkes cebinden yiyor. Ne kadar boyle sürebilir? Nasıl geçineceğiz kimse bahsetmiyor. Kimse sormuyor da. Cogu ulke sokağa çıkmayı yasaklamis. Bizde çıkmayın diyorlar, malesef uyan yok. Ne olacak bilmiyorum. Allah hepimizin sonunu hayır etsin.

Edit:Canla başla çalışan sağlıkçılar, polisler,askerler elinden geleni yapıyor.cok zor şartlarda çalışıyor. Bu yazımda o insanlarımızdan bahsetmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bazıları hükümet yandaşçısı diğer kısım karşı görüşlü de ALLAH aşkına bu aşağıdaki haber koyun can derdinde kasap et derdinde siz neden birbirinizi kırıyorsunuz hakaret ediyorsunuz. Ölüm sayısında Dünya bizi kıskanıyor doğru giderken sanki tüm hükümet ve karşı duran insanlar burada ki siyasete göre şekil alıyor.

• @ayvalik10 Herkesi eve kapatmışken karşı çıkılan projeleri hemen yapalım derdine düşmüşler 😬😬

• Stanford Üniversitesi'nde çalışan Nobel ödüllü Biofizikçi Michael Levitt koronavirüsün kısa süre içerisinde ortadan kaybolacağı öngörüsünde bulundu.

Los Angeles Times gazetesine konuşan Levitt "Asıl kontrol etmemiz gereken şey panik. Bizlere birşey olmayacak ve herşey yoluna girecek" diyerek felaket habercilerine paye verilmemesi gerektiğini belirtti.

• ⭐⭐

@ayvalik10 İhaleyi takip ettim merak etmeyin katılan firmalarıda şöyle bir araştırdım Safir Jeoteknik işi alcak gibi çünkü devlet neredeyse tüm işlerini Safir Jeoteknik ile yapmış.

Bu projeye harcanacak paraya (145 milyar TL bağlantı köprüleri hariç 1 köprü maliyeti 1 milyar dolar projede 8 köprü var 145+48= 193 milyar tl ) ülkede uzun ölçekli bir çok sorunu çözmeyi bırakın sağlık da dünya öncüsü oluruz sadece sağlık değil bilim dahil bir çok konuda öncü oluruz, hükümetin eğitime ayırdığı para 113 milyar gerisini siz düşünün

Bunlar da böyle akıl ve hesap dışı ve sadece yandaşları için ranta dayalı projeleri yüzünden ülke ekonomisini batırma noktasına getirdiler. Bu ne aç gözlülük, ne doymak bilmeyen açlık yarabilir?

Unutmadan 25 milyon nüfus 40 milyon olacak

• Dünyada birçok ülke virüse karşı önlem alırken, hiçbir önlem almayıp normal hayatına devam eden ülkelerde var. Bu virüsün Dünyada yayılması nasıl engellenecek böyle 🤷♂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben esnafım ondan hiçbir zaman siyaset yapamam sadece bazı olayları yazınca herkes kendine göre çekiyor. Mesela restaurantları kapattın. Fakat hiç banka kapı kuyruklarına denk gelen var mı aralarında 10 cm bile yok. Birisi hapşu yada öhö öhö yapsa yüzlerce hatta binlerce kişiye geçecek. Retaurantları kapatma sadece masa sayılarını azalttır. Yani bir yerden DOĞRU bir hareket yaparken diğer taraftan da çok ta etkili olmayan bir önlem alıyorsun. Klasik söylenir makine dişlisi gibi gitmiyor önlemler Para cezası kesemicen ozaman neden 3500 TL para cezasını çıkardın. Çok acı ama yaşlılar devlete bu cezayı uygulamayacağını bildiği için dışarıda. Bugün karşılaştım. New jersey 6 aya kadar hapis 1000 dolar ceza kesecek. Sıkıysa çıkın hadi new jersey de dışarıya. Çıkarsa ne olur o kişiye. Her iki ülke de ceza var.

• Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, "Dünya korona virüs yüzünden veya korona virüsle ilgili tüm bu tartışmalar temelinde delirdi. Ama bizim için önemli ve korkunç olan bu değil. Biz ne virüslere dayandık, buna da dayanırız" diye konuştu.

Covid-19’dan daha zor virüslerin yaşandığını söyleyen Lukaşenko, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sonra ah çektiler, oh çektiler, bu nerden çıktı diye sordular. Neymiş, medya suçluymuş, sorunları çok geniş ve yanlış aydınlatmış. Muhtemelen bu sefer de bir iki aya medyayı suçlayacaklar."

Adam hiç ciddiye almamış.Belarus hiçbir önlem almamış😊

• Abd Issizlik verileri bakalim kac aciklanacak. Ekonomiler bitik bir halde ulkeler para basiyor genisleme yapiyorlar. Altin gr 340 tl yi gordu. Belirsizlik ekonomiye de yansiyor malesef.

• Abd de coronavirus den 2. turk new jersey paterson da yasayan bir kisi hayatini kaybetti.

• İngiltere de , Amazon dan test kiti satışı yapılacakmış.İsteyen ordan satın alıp baksın kendine demişler!

• Uzmanlar uyardı:

• Sokakların dezenfekte edilmesi faydalı değil zararlı
      -Kimyasallar yeni hastalıkların oluşma ihtimalini artırıyor
      -Tüm bakterileri öldürürseniz insan da yaşayamaz!

virüsten korunmak için kimin ne yaptığı belli değil.Tam bir kaos sanki.

• @mexido, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Abd de coronavirus den 2. turk new jersey paterson da yasayan bir kisi hayatini kaybetti.

Bu durumda siz Turkiye'dekiler cok sanslisiniz! En azindan saglik sistemi en iyi ulkelerden birisindesiniz, yani burada olsaydiniz durumlar cok cok kotu olurdu...

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@mexido, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Abd de coronavirus den 2. turk new jersey paterson da yasayan bir kisi hayatini kaybetti.

Bu durumda siz Turkiye'dekiler cok sanslisiniz! En azindan saglik sistemi en iyi ulkelerden birisindesiniz, yani burada olsaydiniz durumlar cok cok kotu olurdu...

sizde donun virus bitene kadar tr de ki saglik hizmetinden yararlanirsiniz bitince geri donersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |