Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Semihmete Panik yaptığımız yok,sadece uyarı ve tedbirlere riayet ediyoruz.
    Ne yapalım toplumun %80 i enfekte olsun diye virüsün yayılması için mi uğraşalım.
    Sonra ne bağışıklığı? bu virüs zaten yeni değil,sadece eskisinin şekil değiştirmiş hali.
    Bağışıklık kazanılıp kazanılmayacağı,tekrar enfekte olunmayacağı uzman görüşlerine göre garanti değil.
    Sizle aynı görüşü savunan Boris Johnson bile 2 gün sonra çark etti.
    Neyse dediğinize göre 10 gün sonra her şey eskiye döner,endişeye ciddiyete gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Çin 2 milyon virüs kiti gönderdi... Ücretini Atatürk ödedi dediler

Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi.

Çin'den temin edilen 2 milyon adet 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ilk partisi Turkish Cargo'ya ait kargo uçağıyla sabaha karşı Türkiye'ye getirildi.

Haber cumhuriyette de görülebilir. 80 yıl önce yapılan bir hayırseverliğin göz golduran cevabı olmuş.

• Amerikada bulunan arkadaslar. Daha Sağlık sigortasi yaptimadiysaniz. Yapabilirsiniz. Marketplace tekrardan aciliyor.
    https://www.politico.com/news/2020/03/21/trump-administration-obamacare-coronavirus-140806

• Herkes enfekte olacak zaten kurtuluş yok. Önemli olan enfekte yığılmaların önüne geçmek, sağlık sisteminin felce uğramasını önemek.. hastalığın zamana yayılması bu nedenle hayati önem taşıyor...

• ⭐⭐

Eren Bali evde corona testi yapmaya yarayan kit üretmiş.
    ⤵

• Yasaklı

Bu sabah BBC'de italya'dan bir Prof konustu corona hakkinda. Eger evden cikmama, hijyen gibi bireysel onlemlere uyulmazsa, II. Dunya savasindakinden daha cok insan olebilecegini, dunya'da hicbir ulke saglik sisteminin normal yayilmasi halinde bu salgini karsilayabilecek yeterlilikte olmadigini soyledi.

• @Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Çin 2 milyon virüs kiti gönderdi... Ücretini Atatürk ödedi dediler

Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi.

Çin'den temin edilen 2 milyon adet 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ilk partisi Turkish Cargo'ya ait kargo uçağıyla sabaha karşı Türkiye'ye getirildi.

Edit: Malesef haber doğru değilmiş ama biz Atamızı bu vesileyle yad etmiş olalım.
    alt metni

• @Eren98 Bu haberin yalan olduğu ortaya çıktı🤷♂️ Zaten basit ve çocukça bir haber olduğu belli.

• @Semihmete Arkadaşın paylaştığı haberler genelde doğru oluyordu, o yüzden sorgulamadım ve paylaştım. Ama problem yok. Post kalsın, bu vesileyle yad etmiş olalım.

• ⭐⭐

@Eren98 sonuna (Gerçekliğini araştırıyorum) diye not bırakmıştım ama internet yüzünden geç düştü bende şaşırmıştım bir kaç haber sayfasında görünce bir hevesle yazdım 😀 ama bu yalan haberle bir gerçeği öğrenmiş olduk

• Atatürk, 1928'de Hıfzıssıha'yı (Türkiye’nin ilk halk sağlığı laboratuvarı) kuruyor.
    • 1938'de Çin'de kolera salgını çıkıyor.
    • Hıfzıssıhha, Çin'e 1 milyon kolera aşısı gönderiyor.
    • Birçok aşı ve serum ithalatı duruyor artık dışarıdan aşı almak yerine satan ülke oluyoruz
    • Dünya Lideri RTE 2011'de Hıfzıssıhha'yı kapatıyor.
    • 2020'de, dünya koronaya aşı bulsun, bize de versin diye bekliyoruz.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 bu dördüncü iş

• ⭐⭐

Bakan Canlı yayında:

• Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Ek ödemelerinde tavan %100 olacak

• Çin'den bugün itibarıyla 50.000 tarama kiti geldi. Perşembe günü 300.000 kit daha gelmiş olacak ve 1 milyona kadar tarama kiti bekliyoruz.

• Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz

• Aşı geliştirme çalışmalarına bakanlık olarak destek veriyoruz

• Herkes kendi OHAL'ini ilan edebilir, bunun illa devletin ilan etmesi gerekmiyor.

Konuşma şekli ve tarzı biraz tuhaftı sanki çok kötü bir durum vardı ama söyleyemiyordu ona verilmiş kağıdı okudu

• @ayvalik10 evet haklısınız ama dil fazla bilmeyenler için alım zorlaşıyor

• ⭐⭐

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:
    -Artık yurtdışı değil, yurtdışı temaslının temaslısı vakalarımız var.
    -Virüs neresdeyse tüm Türkiye'ye yayıldı.

(Tüm önlemleri aldık demişlerdi şimdi tüm ülkeye yayıldı diyorlar)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

Bu selfieler İtalya'daki doktorlar ve hemşirelerin kullandığı maske ve koruyucu gözlükleri ne kadar uzun süredir taktıkları gösteren fotoğraf

#EvdeKal #Stayhome

alt metni

• Çin’den gelen test kitlerin parasını Atatürk ödememiş 🤷♂️ Sağlık Bakanı yok öyle birşey hepsini biz ödedik dedi! Zaten bu kadar basit ve çocuksu birşeye kim inanırdı ?

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Çin’den gelen test kitlerin parasını Atatürk ödememiş 🤷♂️ Sağlık Bakanı yok öyle birşey hepsini biz ödedik dedi! Zaten bu kadar basit ve çocuksu birşeye kim inanırdı ?

Bakan o kadar açıklama yaptı. O kadar tehlikeli ve insanın canını gerçekten sıkan açıklamaları içinde buna mı takıldın birader sen?

• Muhabirin "kitleri atatürk'ün daha önce ödediğine dair.." sözüne karşılık "öyle bir durum yok, gelen kitleri kendi paramız ile alıyoruz." dedi.

• "Burada herkesin tek tek mücadele vermesi gereken bir dönemdeyiz. yani herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir, bunu illa devletin ilan etmesi gerekmiyor. mücadelenin esası tek tek herkesin kendi odasında kendini izole etmesidir."

• "Sağlık çalışanlarının 3 ay boyunca sürecek olan ek ödemesi tavandan olacak."

• "çin'den yeni ilaç getirildi ve yoğun bakımdaki hastalarımıza bugün verilmeye başlandı"

• "Sağlık personelimize 32 bin kadar yeni personel ekliyoruz."

• "Sağlık personellerimiz arasında pozitif çıkan vakalar var."

• "Van'da vakalarımız var fakat 10'un üzerinde değil."

• "İyileşen vakalarımız artmaya başladı"

• "Süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulanmıştır, uygulanmaya devam edilecektir."

• "Türkiye'de üretilen maskeler yurt dışında satılmayacak."

• "Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz. perşembe günü 300 bin hızlı tarama kiti hazır halde olacak."

• “Çarşamba günü milli eğitim bakanı ve bilim kurulu ile okul tatili konusunu görüşeceğiz.”

• “Avrupadaki en fazla yataklı yoğun bakım üniteleri bizde.”

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |