Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @imgey merhaba sanirim sizin nisan ortasi randevunuz demekki 3 nisan sonrasinda da iptal etmeye basladilar. mail hangi mail adresinden geldi size?

• @lntcko Evet, randevumuz 13 Nisan'daydi. Söylediğiniz gibi 3 Nisan sonrasındaki randevuları da iptal ediyorlar anlaşılan.

• Bu arada sorunuza cevap vermeyi unutmuşum kusura bakmayın. Maili gönderen adres [email protected]

• @imgey Karışıklık olmasın sıralamada diye Yeniden randevu düzenlemesi yapacaklar demekki.

• @imgey Haziran gibi en geç veriler sizlere randevu bence 40 bine kadar olanlar korkmasın en geç Haziran ayında herşey düzelir. Olan bizlere olcak ama hayırlısı sizlerin numarası düşük tabiki öncelik sizlerin olmak zorunda.

• @Semihmete Muhtemelen düzenleme yapacaklardır ancak şu an için virüsün yayılma süreci devam ediyor diye bizim mülakatları iptal ettiklerini düşünüyorum. Yani duzenlemeden ziyade salginin ne zaman biteceği/etkisini yitirecegi bilinmediği için önlem amaçlı mülakatları erteliyolar diye düşünüyorum.

• @İrem-Güzel Haziran ayı gibi verebilirler evet havalar ısınınca insan vücudunda virüsün yaşama ihtimalinin biraz daha azalabilecegine dair düşünceler var. Umarım daha erken kontrol altına alinir. Ben yaz döneminde bütün göçmen mülakatlarına ağırlık verilerek bu sürecin tamamlanacagina inanıyorum. Sizler de umudunuzu kaybetmeyin lütfen. Hayat varsa her daim umut vardır.

• @imgey hayırlısı olsun hepimiz için.

• @İrem-Güzel 40K ve sonrası da korkmasın. Düzelecek.

• @imgey 3 Nisandan sonra yeniden tarih vermeye başlarlar.Size email geldiğine göre konsolosluk rutin çalışmasına devam ediyor sadece vize işlemlerini durdurdular.Planlamalarına devam ediyorlar. 3 Nisan dan sonra herşey yoluna girer. Hiçbir ülke uzun vadede hava ulaşımını kapatamaz! Bu haftadan sonra Türkiye’de kimse evde falan oturmaz zaten.Cebinde parası olmayan insan virüs falan düşünmez!!

• Durumu özetlemek gerekirse;

ABD dışişleri tüm vize işlemlerini durdurdu (sağlık hariç), Konsolosluk istese dahi çalışmaya başlayamaz. Bu aşama düzelirse, bu sefer Ankara konsolosluğunun çalışmaya başlama kararı vermesi gerekiyor. Bu karar sonrasında önce nisan ayında iptal edilen randevuları tekrar düzenlenecek, sonrasında mayıs için bekleyenler ve diğerleri. Diyelim bu aşamada geçti, bu sefer de ABD'nin uçuş yasağı listesinden çıkmamız lazım ki vize alabilenler gidebilsin.

Tüm bunların olması içinde ABD'nin durumu orada kontrol altına aldığına emin olması gerekli.

Diğer yandan KCC'nin çalışmaya devam etmesi ve iptal olacak olsa dahi randevu verip dosyaları ilgili konsolosluklara iletmesi az da olsa zaman kazandıracaktır.

• @oez Thy nin Newyork , Waşington seferleri devam ediyor.havayolu şirketleri 1 ay bile dayanamaz🤷♂️Boing vb.şirketler bekleyemez! Ölüm oranı %2 olan bir virüs için hiçkimse uzun vadede ticari hayatı durdurmaz🤷♂️ Eninde sonunda salıverecekler herşeyi zaten gençlere zarar vermeyen bir virüs olduğunda herkes hemfikir!

• Bu ileti silindi!

• Mrb arkadaşlar bu gündem devam ederken onay email in geldi herkezin bilgisine.@Muhtaradana

• @hope78 o tebrikler güzel haber

• @cato tesekkür ederim. Demekki içerde sistem devam ediyor🙏

• @Semihmete @takvimcas O uçuşlar ABD vatandaşları için.

• @Muhtaradana evrak onay mail almış bulunmaktayim listeye eklermisiniz rica etsem🙆👐

• ⭐⭐

@hope78 Hayırlı olsun tebrik ediyorum 🙂

• @Ramazan tesekkur ederim 😇

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |