Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Drywall Maalesef aşısı ve tedavisi bulunana kadar evde kalıp saklanmalıyız çünkü ölümler gerçek insanlar sevdiklerini kaybedince anlıyor ama geç oluyor. Aşırı panik olan insanlar vardır doğru ama çok rahat ve tınlamayan insanlar daha çok "Biz anne sütü içtik bize birşey olmaz diyorlar" ama bilmiyor ki ölenlerin hepsi anne sütü içtiğini

• Bu arada italyadaki ölü sayısı 3200 iken çıkarılmış bir istatistik..

30-39 yaş: 9
    40-49 yaş: 27
    50-59 yaş: 93
    60-69 yaş: 329
    70-79 yaş: 1134
    80-89 yaş: 1309
    90 ve üzeri: 298

Genç yaştakilerin(30-39) hemen hemen hepsinin beraberinde başka hastalığı var, ama hastalık deyince illa kanser kalp tansiyon zannetmeyin, diyabet ve obezite de bunlara dahil.. 39 üzerinde başka hastalığı olmayıp hayatını kaybedenler de az da olsa var.
    Bu arada çalışma aslında çok uzun ve bir çok detay var, isveçte bir doktorun yaptığı çalışma, hesabında yayınlıyor, bizden bir profesör paylaşınca keşfetmiştim ben de. Ancak bu kadarını buraya yazabiliyorum.

• ⭐⭐

@Ramazan Evde kalmalıyız tabiki. Ben uzun vadede sürekli olarak ev hapsi veya karantina halinin sürdürülebilir olmadığını söyledim. Tabi ki şimdilik kisa ve hatta gerekirse orta vadede karantina haline uymalıyız. Ve panik yapmadan tedbirlerimizi almalıyız yani virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz.

• ⭐⭐

@Drywall Okulların tatil süresi ve kısa vadede sokağa çıkma yasağı bekleniyor çünkü toplum çok cahil

Sabah bir video gördüm bir amca akülü arabasıyla polis arabasından kaçıyordu durum bu insanlar çok bilinçsiz virüsle yaşamazsın çünkü virüsü ciddiye alan ve sorumluluk sahibi bir toplum değiliz.

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@aayhann ben iran a yapilan medikal malzeme hibe haberine de yok canim dedim, muhalif hesapların yalan habere atlamasıdır falan dedim ama yandaş medyanın gazetelerinin bu hibeyi fotoğraflarıyla gururla haber yaptıklarını görünce anladım ki ölmüşüz de ağlayanımız yok, bizim doktorlarımıza da 24 saat için bir maske verilip sakın ziyan etmeyin stoklar sınırlı densin.. yazik doktorlar cirpiniyorlar medikal malzeme konusunda sıkıntı büyük yalvaririz sesimizi duyurun diye..

500 bin kit siparişi ile ilgili görseli ilk baldızım koyu akp li olup o tayfa paylaşmıştı, oradan anlayın ki yerli uçak ayarında manevi duyguları kabartıp göz yaşartacak bomba haber ve tabii ki yalan. Yandaş medyanın hiç bir olumlu ya da olumsuz haberine inanmıyorum. Manipüle amaçlı ve rüzgara göre yön değiştiren deli saçmaları. Tv izlerken bir kaç saniyeliğine NTV, o kadar... İnternette cumhuriyet, tv de haber için fox.. Geri kalan sağ ve sol kanalların hepsi bir tarafa yanlı. Millet kırılıyor, bunlar akıllarımızla dalga geçiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

Miami'den bir arkadaşım, limuzin işi yapıyor. Günde 16-17 saat ful iş yapmaktan durma noktasına kadar gelmişler. Bir çok alanda işler durdu diyor. Türkiyede de durum farksız tabii. Esnaf, çalışan, tüccar herkes ekonomik olarak zora girmeye başladı, daha da girecek. Hükümetin ağzına bakıyoruz, onlar da bizim ağzımıza bakıyor. 65 yaş üstü sokağa çıkma cezası 3500 TL.. Gelsin paralar.. Onunla maske ve kit yapıp satacaklar herhalde.

• ⭐⭐

Her sabah uyanip bu kabusa devam etmekten yoruldum artik. Yavas yavas motivasyonumu kaybediyorum . Ruyamda bile donmek zorunda kaliyordum ama ucaga bilmiyordum son dakika. O kadar cok mucadele veriyoruz ki buralara gelmek icin Allah emeklerimizi bosa cikarmasin. Hersey guzel olacak. Her kotu havanin arkasinda dogan bir gunes vardir. Sabir...

• Sıtma tedavisinde kullanılan klorokinin Covid-19 hastalarında kullanılması ile ilgili Klimik derneğinin yazısı

• Koronavirusun 2003 yilinda patentinin alindigina dair ve asisinin var olduguna dair Fransa da gundeme oturan bir video dolasiyor sosyal medyada.

• Bu konuda cok komplo teorileri var ortalikta dolasan. Kimisi bunun ABD patentli bir virus oldugunu ve dunya ekonomisine yeni bir sekil vermek icin uygulandigini soyluyor. Kimisi Cin kaynakli lab ortaminda gelistirilmis bir virus oldugunu soyluyor. Yani dunya nufusunu 500 milliona indirmek icin uygulamaya sokulmus bir proje diyen de var....

• Dun TV kanalinin birisinde soylediler, ilk Wuhan'da ortaya ciktiginda,oradan gelenlere seyahat yasagi basladigi zaman, bazi Turkler, karantina altina girmek istemedikleri icin, Wuhan'dan bazi Avrupa ulkelerine ucmuslar, oradan da sanki Avrupa'dan geliyormus, hicbirsey olmamis gibi Turkiye'ye giris yapmislar. Gulermisin aglarmisin belli degil gercekten.

• Yine bu konuda bircok iddia ve aciklamalar var. Mesela, dun okudum, doktorun biri acikladi, Aralik ve Ocak ayinda Turkiye'de ozellikle viral enfeksiyonlu agir zaturre teshisi konulan cok hasta varmis ama hicbirisine covid-19 testi yapilmamis cunku o zaman bu test uygulanmiyormus.

Aynisini ABD deki bazi doktorlar da soylediler. Aslinda Aralik'tan beri belkide bu virus aramizdaydi ama tespit edilemedi dediler.

Zaten Cin de bu virusun ilk olarak Wuhan daki hayvan pazarinda cikmadigini, oraya baska bir kaynaktan bulasma yoluyla gittigini iddia eden uzmanlar da var.

• @HockeyUmpire2 amin, herşey güzel olacak inşallah

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@aysegul, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@aayhann ben iran a yapilan medikal malzeme hibe haberine de yok canim dedim, muhalif hesapların yalan habere atlamasıdır falan dedim ama yandaş medyanın gazetelerinin bu hibeyi fotoğraflarıyla gururla haber yaptıklarını görünce anladım ki ölmüşüz de ağlayanımız yok, bizim doktorlarımıza da 24 saat için bir maske verilip sakın ziyan etmeyin stoklar sınırlı densin.. yazik doktorlar cirpiniyorlar medikal malzeme konusunda sıkıntı büyük yalvaririz sesimizi duyurun diye..

500 bin kit siparişi ile ilgili görseli ilk baldızım koyu akp li olup o tayfa paylaşmıştı, oradan anlayın ki yerli uçak ayarında manevi duyguları kabartıp göz yaşartacak bomba haber ve tabii ki yalan. Yandaş medyanın hiç bir olumlu ya da olumsuz haberine inanmıyorum. Manipüle amaçlı ve rüzgara göre yön değiştiren deli saçmaları. Tv izlerken bir kaç saniyeliğine NTV, o kadar... İnternette cumhuriyet, tv de haber için fox.. Geri kalan sağ ve sol kanalların hepsi bir tarafa yanlı. Millet kırılıyor, bunlar akıllarımızla dalga geçiyor.

500 bin test kiti satisini, olusturulan bilim kurulundaki uye proflar bile dogruluyor, eger zaten yalan haber ise, bu kurul buyuk bir yanilgi icinde o zaman...

• 🙂

• @mexido Corona virüsü'nün bir sürü farklı versiyonu var. İlk defa çıkan bir virüs değil. Mutasyon geçirdiği için antidot veya aşısı yok şuan.

2003 yılında çıkan virüsün adı SARS-CoV günümüzde yayılmakta olan ve COVİD-19 denen hastalığa yol açan virüs ise SARS-CoV-2
    Her ikisi de solunumu etkilediği için (Severe Acute Respiratory Syndrome) isimleri karıştırmış herhalde o videoyu tartışanlar..

• alt metni

• ⭐⭐

Yaşlılar evde tutulmalı ama lütfen bunu saygısızlık yapmadan, kırmadan ve incitmeden yapalım. Zor olduğunu biliyorum. Ama bu yönde gayret edelim. Onlar bizim başımızın tacı. Onları aşağılayan ve inciten saygısızca davranışları görüyorum sosyal medyada. Çok üzülüyorum. Lütfen çevremizi bu konuda uyaralim. Onları düşünüyormuş gibi yapıp kalplerini kırdıktan sonra hiç bir anlamı yok. Onlar bu saygısızca davranışlar karşısında iclerinden "keşke ölsek bundan iyi" şeklinde geçiriyorlar. Daha hasas olmalıyız. Kas yapayım derken göz çıkarmayalım. Yaşlılarımızın psikolojilerini empati kurmalıyız. Unutmayalım ki yaşlılık psikolojisi özel bir psikolojidir. Zira bizlerde yaşlanacağız.

• @ibrahimasar bu haber doğru malesef..

• THY asagidaki 4 sehir haric tum yurtdisi seferlerini 27 Mart'tan gecerli durdurmus:

Hong Kong
    Moskova
    Addis Ababa
    Washington

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |