Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Dilekçi ne olur ne olmaz sebze ve meyvelerimizi güzelce yıkayalım 🙂 Bu konuda bir vaka ya da makale olsun ya da olmasın... Coronavirüsün popülerliğine ulaşamamış nice mikroorganizma var onlar da bir kenara meyve ve sebzelerin renklerini değiştirmekten tutun çeşitli amaçlarla çok fazla kimyasal kullanılıyor... Aslında hayatta kalmamız mucize gibi geliyor bana dünya denen bu tımarhanede 🙂 ...

• ⭐⭐⭐⭐

Türkiyedeki önlemler çerçevesinde cafeler, dönerci, pastane türevi işyerleri Avmler, Sinemalar, Mağazalar kapandı. Burger King gibi Bim, Migros, Carrefour gibi zincir restoran ve marketler açık. Kimse de kimseye mesafe kuralı uygulamadan içli dışlı yiyor içiyor alışveriş yapıyor. Olan küçük esnafa dar gelirli işçiye oldu. Zincirlere büyüklere birşey olmadığı gibi bol bol mal satıp kasalarındaki desteleri katlamaya devam ediyorlar.

• @rodin tabi ki kesinlikle katılıyorum, dediginiz gibi biz yine de sebze meyveleri sirkeli suda mümkün mertebe yıkayalım. @Drywall makaleyi okudum şimdi, teşekkürler paylaşım için. Bu durumdan çok az yerde bahsedilmesi gerçekten ilginç. Daha ilginci ise üst solunum yolu belirtisi göstermeden sadece sindirim sistemi bulguları ile gelen hastaların olması ve bu hastalar daha ağır geçiriyormuş hastalığı.

• @ibrahimasar gerçekten yazık.

• ⭐⭐⭐

Sivili Havacılık 46 ülkeye daha uçuş yasağı getirdi

Sri Lanka'da dahil toplam 46 ülke ile (Kuveyt, Bangladeş, Moğolistan, KKTC, Ukrayna, Kosova, Fas, Lübnan, Ürdün, Kazakistan, Özbekistan, Umman, Slovenya, Moldova, Cibuti, Ekvator Ginesi, Kanada, Hindistan, Macaristan, Guatemala, Polonya, Kenya, Sudan, Çad, Filipinler, Letonya, Tayvan, Peru, Sri Lanka, Ekvator, Nijer, Tunus, Cezayir, Fildişi Sahili, Finlandiya, Angola, Çekya, Dominik, Kamerun, Karadağ, Kolombiya, Kuzey Makedonya, Moritanya, Nepal, Portekiz ve Panama) uçuşlar bugün (21 Mart) Türkiye saatiyle 17:00 itibariyle durdurulmuştur.

• ⭐⭐⭐

bir yazı okudum Mehmet Öz paylaşmış güya ama nerde paylaşmış ben bulamadım belki de bunlar zaten biline şeylerdir de ben yeni öğrenmişimdir🤔
    özetle diyor ki "virüsler hayatta kalabilmek için canlı konaklara ihtiyaç duyarlar ve bulaştığı konağı öldürmezler. örneğin grip virüsü, dudağımızda uçuk yapan virüsler gibi... vücudumuza girerler ve biz ölünceye kadar gitmezler ama bizi de öldürmezler bağışıklık sistemi zayıf olanlar hariç. corona virüsü ise insan vücudunu tanımıyor, insan vücudu da corona virüsü. bu nedenle de insanlarda ölüme yol açıyor yine bağışıklık sistemi zayıf olanları. virüs yaşamını sürdürebilmesi için bulaştığı konağı tanıyıp öldürmeyinceye kadar mutasyon geçirecek ve insanoğlu onubla yaşamaya alışacak. sonuç olarak corona virüs herkese bulaşacak ne kadar geç enfekte olursanız o kadar şanslısınız."

• @ibrahimasar evet öyle malesef, bu arada avansasta migros ve carrefour gibi yerlerde zaman zaman stoklara giriyor, kolonya ihtiyacı olan varsa ara ara kontrol edilebilir, hızla tükeniyor tabi o ayrı..

• @Muhtaradana sirkeli suyun malesef virüse etkisi yok.. ben artık sebze meyve almıyorum.. buzluktan kullanıyorum, bakliyat vs pişiriyorum. Vitamin takviyesi alacağız sanırım eşimle konuştuk bugün.
    Ambalajlı birşey almamız gerekirse direk balkona götürüp bırakıyoruz torbayla. Acil lazımsa ambalajı da dezenfekte edip mutfağa alıyorum yoksa 3-4 gün bekliyor balkonda..

• @Muhtaradana Tuzlu suda yıkayan da duydum sirkeli suda da- psikolojik olarak iyi geliyor sanırım bazısına. Şu link yardımcı olur umarım. Eminim pek çok bilimsel makale de bulunur bunula ilgili.

• Sirkeli su tabiki en sağlıklısı sebze ve meyveler için ama üzgünüm, bu virüste bir işe yaramıyor. Zaten virüsün gıdadan alınmasından ziyade elle temasından dolayı sıkıntı olabileceği söyleniyor. Ambalajdaki gibi..

• @Muhtaradana Şu sayfayı da dikkatlice okumanızı öneririm.

Aşırı sarımsak tüketimindense stres-management ve meditation daha mantıklı geliyor bana.

• Bu arada şu tuzlu suyla gargara, sirkeli su içme bilmem ne gibi şeyleri yapmayın, çünkü bir işe yaramıyor.. mikroplar başka birşey coronavirüs başka birşey..
    Sabunlu su ve alkollü solüsyonla dezenfekte etmekten başka çözümü yok..

• A Fun fact: tuzlu su sadece mukusu inceletmeye yarar. İnflame olan boğazda çok üretilir mukus ve bunu inceltip hastayı rahatlatır. Hiçbir mikrobu öldürmez.

• @bolatmali bu listeye hala qatar'i eklemedik.
    Azerbaycan'i ekleyip qatar'i ayri tutmamiz cok ilginc.

• Amerika 18 ay veya daha fazla surmesini ongoruyormus bu hastaligin.

• Berberler, kuaforler ve guzellik merkezleri bugun 18:00 dan itibaren kapaniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

amerika hükümetine bağlı tüm kuruluşlar daha nasıl hareket edeceği konusunda karar verememişken biz onlardan çok daha fazla bilgiye sahibiz. Hükümet yetkilisi bizim forumu okusa kesin cia fbi @crazycells irtibata geçer bu kadar bilgiyi bilen kişilerin bilgilerini isterler. Acaba hangi departmanda çalışıyorlar diye araştırırlar.

• Ekmek market ve bakkallarda satilmayacak artik. Firinda kuyruklar olusacak anlasilan.
    Vefat edenler ceset torbasina konulup defin edilecek.
    Bakalim daha neler gorecegiz.

• 50 milyon kişinin işini kaybetmesi bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |