Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir şey yazmayayım diyorum ama forum ağlama duvarına döndü. Yahu arkadaşlar bi sakin olun, Dünya ve Türkiye olarak şu içinde bulunduğumuz durumu atlatalım/hafifletelim süreç kaldığımız yerden devam edecektir. Kimseye vize ya da oturum verme ihtiyacı olmayan bir devlet, lutfetmiş bize bir olanak sağlamış. Şimdi bunu coronavirus bahanesiyle de alacak değildir. Korkmayın bu kadar, haklarımız insani durumun farkında olunarak korunacaktır. Sözüm süreçle ilgili sorusu olan arkadaşlara değil, ilk defa da böyle bir tavırla yazıyorum. Biraz olgun, sakin ve soğukkanlı olalım, herkes herşeyin farkında merak etmeyin.

• @crazycells mail geldiğini bilmediğim için kişiye mail gelmediğini düşünerek yazdım. Kendisi mail geldiğini söyledi. Tabikide dediğiniz gibi mail geldiyse zaten. Teşekkür ederim yinede detaylı bilgi için.

• En kısa zamanda hepiniz vize onayı alırsınız umarım. Darısı benim başıma. 🙂

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells

Bugün itibari ile travel stade dep. tarafından yapılan açıklamada şöyle bir ibare var;

Although all routine immigrant and nonimmigrant visa appointments are cancelled, the Machine Readable Visa (MRV) fee is valid and may be used for a visa appointment in the country where it was purchased within one year of the date of payment.

Bu ibareyi görüşmeyi gerçekleştirmiş talihlilerin yeni bir vize alırken vize ücreti ödememesi şeklinde mi yorumlamalıyız?
    Eğer bu durum kastediliyorsa bununla ilgili bir çalışmaları olacağını düşünüyorum çünkü

Açıklamanın linki;

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/suspension-of-routine-visa-services.html

• @turcouz İnanın düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Sizlere verilen bir hak öyle şundan bundan dolayı geri alınamaz. Şuan dünya gündemi herkesin malumu ve bunu kabullenip süreci soğukkanlı bir şekilde götürmek gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells

Bugün itibari ile travel stade dep. tarafından yapılan açıklamada şöyle bir ibare var;

Although all routine immigrant and nonimmigrant visa appointments are cancelled, the Machine Readable Visa (MRV) fee is valid and may be used for a visa appointment in the country where it was purchased within one year of the date of payment.

Bu ibareyi görüşmeyi gerçekleştirmiş talihlilerin yeni bir vize alırken vize ücreti ödememesi şeklinde mi yorumlamalıyız?
    Eğer bu durum kastediliyorsa bununla ilgili bir çalışmaları olacağını düşünüyorum çünkü

Açıklamanın linki;

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/suspension-of-routine-visa-services.html

hayir, oyle demiyor. Randevusu iptal edilen kisilerin odedikleri randevu ucreti bosa gitmedi, yeni ucret odemeden yeniden randevu alabilirler diyor.

Siz randevunuzu bitirdiniz. Eger yeni bir vize ya da randevu istiyorsaniz, bunun icin ucret odemeniz gerekiyor maalesef. Konsolosluk, kendi hatasi ve karari olmayan durumlarda bu sekilde uyguluyor, siz de yeni vize almak icin yeniden vize ucreti odemelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells
    Teşekkür ediyorum cevap için

• Merak ettim hadi amerikaya girdiniz gc ile ve ev yiyecek masrafiniz var ... sosyal hayat ve is ortami bitik suan amerikada... peki calismadan nekadar sure amerikada dayanabileceksiniz cebinizdeki parayla....

• @crazycells

@bolatmali beyin sorusu dışında ilgili linkte 20 mart güncellemesine dair açıklamasını gördükten sonra

"Dışişleri Bakanlığı tüm ABD Büyükelçilikleri ve Konsolosluklarında rutin vize hizmetlerini geçici olarak askıya almaktadır. Büyükelçilikler ve konsolosluklar 20 Mart 2020 itibarıyla tüm rutin göçmen ve göçmen olmayan vize randevularını iptal edecektir. Kaynaklar elverdiğinden, elçilikler ve konsolosluklar acil durum ve görev açısından kritik vize hizmetleri sunmaya devam edecektir. Denizaşırı misyonlarımız rutin vize hizmetlerine mümkün olan en kısa sürede devam edecek, ancak şu anda belirli bir tarih verememektedir."

şu anda sadece dışişleri veya konsolosluklardan vize görüşmelerinin tekrar başladığına dair bir haber beklemeliyiz sanırım @crazycells

• @rodin verilen mayıs mülakatları Rusya tarafınaydı, onlarında iptal haberleri geldi

• umarım bu sebepten kaynaklı iptal ettikleri gün kadar süreci uzatırlar.

• @crazycells mesajım eksi oy almış bir hışımla silinmiş keşke önce anlatmak istediğim anlaşılmaya çalışılsaydı ya da cevap hakkı verilseydi 🙂
    Tüm işlemleri askıya alan bir kurum var, oldukça belirsiz bir süreçteyiz ama bu kurum mülakat tarihi vermeye devam ediyor... Sonra onları da askıya alacaklar ama ardından mülakatı olan başka insanlar olacak.. O halde süreci askıya alınanlara nasıl mülakat verecekler?

• @Muhtaradana teşekkürler 🙂 şimdi anlaşıldı..

• @mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

umarım bu sebepten kaynaklı iptal ettikleri gün kadar süreci uzatırlar.

Merhaba simonbrit in son videosunda ( kendisini bir referans yada otorite olarak gormesemde tecrubelerini kendimce dinliyorum degerlendiriyorum acikcasi crayzcell surecte daha fazla bilgi sahibi oldugunu dusunuyorum ) 30 eylul tarihi yasa ile tamamen sinirlidir bunun esnetilmesi soz konusu degildir ancak yasa koyucularin bunu degistirmesi gerekir ki su an kimse bunla ilgilenmez demis dogruysa surec 30 eylulde son bulacaktir bencede esnetilmez. Ben hala kendi adima surecin herkes icin tamamlana bilecek kadar uzun oldugunu su an yasanan surecin aylarca suremeyecegi kanaatindayim lakin yasal olarak sormak istedigim kanunda DV surecinin tamamen iptal edilebilecegine dair bir madde olup olmadigi ? Kanunu bulmaya calistim ama tam metnine ulasmadim sürekli atiflar var. Bu konuda bir bilgisi yada kanun metnine sahip olan var mi ?

• Bu ileti silindi!

• @ZoZO aynı fikirdeyim, sayın @crazycells in dediği gibi süre baskısı olmayan tüm vizeleri biraz öteleyerek, çok hızlı ilerleyebilirler, umarım bu şekilde hareket ederler
    Aşağıda Ankarada Ocak ayında onaylanmış vize türlerini görebilirsiniz, bizim vize türünde, asıl talihli dv1, yanındakiler dv2, dv3 olarak adlandırılıyor

Screenshot_20200321-154254_Gallery.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells mesajım eksi oy almış bir hışımla silinmiş keşke önce anlatmak istediğim anlaşılmaya çalışılsaydı ya da cevap hakkı verilseydi 🙂
    Tüm işlemleri askıya alan bir kurum var, oldukça belirsiz bir süreçteyiz ama bu kurum mülakat tarihi vermeye devam ediyor... Sonra onları da askıya alacaklar ama ardından mülakatı olan başka insanlar olacak.. O halde süreci askıya alınanlara nasıl mülakat verecekler?

mesajiniz hala duruyor aslinda. Eksi oy alininca iletiler saydamlasiyor, o nedenle silinmis gibi gorunuyor.

Mulakatlari konsolosluk degil KCC veriyor, ve KCC'nin bilgi aldigi ve verdigi pek cok konsolosluk var. Konsolosluklarin bir kismi hala islemlere devam ediyor, bir kismi ise sadece gocmenlik islemlerine devam ediyor. Bu durumda sadece sizin bagli bulundugunuz konsolosluk islemlere devam etmiyor diye diger tum konsolosluklarin islemlerini engellemek cok makul bir yontem degil. Siz, sadece kendi dosyanizi merkeze koyarak dusunuyorsunuz, oysa ki DV kategorisinde tum dunyada 50.000 dosyanin islemlerden gecmesi gerekiyor. Dolayisiyla KCC, islemlere devam edildikce yeni mulakatlari herkese saglamali, ve konsolosluklar da islemlere basladiklari gunden onceki dosyalar icin yeniden gun tayin etmeli. Bence su an en makul yol izleniyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZoZO, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

umarım bu sebepten kaynaklı iptal ettikleri gün kadar süreci uzatırlar.

Merhaba simonbrit in son videosunda ( kendisini bir referans yada otorite olarak gormesemde tecrubelerini kendimce dinliyorum degerlendiriyorum acikcasi crayzcell surecte daha fazla bilgi sahibi oldugunu dusunuyorum ) 30 eylul tarihi yasa ile tamamen sinirlidir bunun esnetilmesi soz konusu degildir ancak yasa koyucularin bunu degistirmesi gerekir ki su an kimse bunla ilgilenmez demis dogruysa surec 30 eylulde son bulacaktir bencede esnetilmez. Ben hala kendi adima surecin herkes icin tamamlana bilecek kadar uzun oldugunu su an yasanan surecin aylarca suremeyecegi kanaatindayim lakin yasal olarak sormak istedigim kanunda DV surecinin tamamen iptal edilebilecegine dair bir madde olup olmadigi ? Kanunu bulmaya calistim ama tam metnine ulasmadim sürekli atiflar var. Bu konuda bir bilgisi yada kanun metnine sahip olan var mi ?

Green Card lotosu, 1990 Immigration and Nationality Act'in bir parcasi, dolayisiyla bunu uygulamamak ya da iptal etmek icin yasayi degistirmeniz gerekiyor. Ama yillardir gocmenlik yasalari degis(e)medi. Herkes (hem Demokratlar hem de Cumhuriyetciler) gocmenlik sisteminin degismesi gerektiginde hemfikir, ama ayrintilarda anlasamadiklari icin yasayi degistiremiyorlar.

• BİLGİ

BİLGİ

• @crazycells o zaman ya süreç bi şekilde devam etmeli ya da konsolosun hizmet verdiği andan itibaren eylül 30 a kadar vizeyi alan aldı durumu olacak. En kötü senaryo 30 eylül e kadar vize işlemleri duracak ve. 2020 böyle sonuçlanacak. Benim aklıma gelen ve umut ettiğim senaryo ise, 2020 talihlilerinin hakkı yanmasın diye 2021 çekilişi 1 sene ertelenebilir ancak bu da kolay bir karar değil. 2020 talihlilerinin mağduriyetinin de çözüme kavuştuğu bir senaryo... bilemiyorum... Zaman her şeyin ilacı olacak. Ama umarım bu şartlara rağmen mülakatlar dağıtılır ve iptal edilmez. Ben de henüz iptale ilişkin email almadım ama resmi sayfadan açıklama var, almasam ne olur 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |