Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evrak onay e-mailleri gelmeye devam ediyor(Yeni bilgiler gelince liste güncellenecek)

Türkiye

32300 evrak onay emaili aldı
    32000 (forumdan)

Rusya

32400

Bulgaristan

32000

• @Muhtaradana Evrak onay email gelse ne olcak 😊 Konsolosluk vize işlemleri durdu 🤷♂

• @Semihmete bu yorumu doğru bulmuyorum.

• @Muhtaradana evet 17'sinde...

• Bekleyenlere allah sabır versin...
    Bu illet hayallere bile virüs bulaştırdı.

• Moralimizi ve umudumuzu kaybetmeyelim, God has a plan for everyone though 🙏

• @Muhtaradana bazılarına 2nl geliyormuş EU bölgesinden ayda 1 keremi geliyordu @Muhtaradana bey. Bu 2nl dedikleri şey mülakat günümüydü?

• @Semihmete geçici bir durum Semih bey, ortalık sakinleşsin tekrar başlıyacaktır

• @İrem-Güzel evet mayıs mülakatları dağıtılmaya başlandı, bizde ay sonu gibi dağıtılmaya başlandığı için bekliyeceğiz
    2nl mülakat evet

• @Muhtaradana konsolosluğun kısmi çalışmasına rağmen mülakat maili gönderirlerse o zaman inşallah biskek büyükelçiliği gibi göçmen vize uygulamasına devam edecekler diyebilirmiyiz?bu arada yakaladığımız gelen mayıs mülakat maillerinde tarih hakkında bilgimiz var mı ? Çok ahiret suali gibi olduysa kusura bakmayın lütfen malum stress durumları

• @Muhtaradana İnşallah .

• ⭐⭐

@takvimcas Kırgızistanda ki corona sayısı sadece 6. Bu nedenle tehlikeli sınırların çok altında. Bu yüzden Bişkek ile ilgili kararları bu yönde oldu. Ülkeye ve vaka sayısına göre yani tehlike durumuna göre karar veriyorlar. Mesela Türkmenistanda ve Tacikistanda hiç vaka yok. Özbekistanda vaka sayısı 33. Konsolosluklar kendi bulundukları ülkeye göre karar alıyorlar. Ama kırgızistanda yarın ne olur bilinmez. Vaka sayısı tehlike sınırlarını aşarsa o zaman orada da tüm işlemler durdurulur.

• @Drywall yok yok haklısınız ben sadece bu durumdayken halen mayısa mülakat mailleri nasıl veriyorları merak ettim ama belki Türkiyede dağıtılmamıştır

• Çok saçma ya mevcut mülakatları askıya alıp mülakat tarihi vermeye nasıl devam edebiliyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@lntcko yazdıkları mail yine iki türlü anlaşılıyor. İptal edilen vize randevularına mail attık, bilgikendirdik diyor. Size böyle bir mail geldimi? O verdikleri mail adresine mail atın olmadı yada arayın numarayı. Açık ve net yine bilgi yok gibi geldi bana. Ama size mail geldiyse o zaman iptal olduğu kesin.

Durum acik ve net Irem Hanim 🙂 Bence bu konuda daha fazla konusmaya gerek yok.

Konsolosluk ikinci bir karara kadar acil olmayan tum islemleri durdurdu. Bu; DV talihlileriyle ilgili bir karar degil, ogrenci vizeleriyle ilgili bir karar degil, turist vizeleriyle ilgili bir karar degil, calisma vizeleriyle ilgili bir karar degil... Tum dunyada su an bir pandemik var, olduruculugu cok yuksek olmasa da hizlica yayilan ve cok fazla insana bulasacak bir virus... dolayisiyla oldurdugu kisi sayisi da ona gore cok yukselebilir. Bunu engellemek icin, konsolosluk hem insanlari bir odaya tikmamak hem de kendi sagliklarini tehlikeye atmamak icin boyle bir "ultimatom" karar aldi. Bu karar planli sekilde asagidan gelmedi, hizli bir sekilde yukaridan geldi ve hemen uygulamaya konuldu. O nedenle sagda solda guncellenmemis bilgiler ve cumleler bulmak pek tabii mumkun.

Su durumda hepimizin yapmasi gereken konsoloslugun islemlere normal bir sekilde devam etmedigini kabul etmek ve konsolosluktan islemlere baslama tarihi beklemek. Bizim bu konuyu forumda saatlerce ve sayfalarca tartismamiz, konsoloslugun kararlarini etkilemeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells rusya da bir forum üyesi 33.000 li case için onay aldım yazmıs. tabiki resmi değil. Ben de bu aralar onay mail ı bekliyorum. Bu yasanan durum onay mail lerini yavaslatsa da kesmez değil mi?

Su an icin devlet daireleri hala calismaya devam ediyor (%50 kapasite ile), o nedenle her sey su anki gibi giderse islemler -ayni dediginiz gibi- durmayacak ama yavaslayacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

27 Nisan'da mülakatım vardı. Fakat, yukarıda yazılanları okuyorum, konsolosluk kapalı yada bazılarına erteleme için mailler geliyor. Bana bu konuda bir geri dönüş olmadı. Bunun için bir şey yapmam gerekiyor mu?
    Konsolosluk ne zamana kadar kapalı, hangi tarihe kadar olan görüşmeler ertelendi ve ne zamana bir de ABD'ye son giriş tarihi 30 Eylül diye belirtilmişti bu tarihte bir değişiklik oldu mu?
    cevaplayan olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    @Muhtaradana, @crazycells,

Su an icin 27 Nisan tarihiyle ilgili bir aciklama yok. Umuyoruz ki, o tarihlerde konsolosluk normal islemlere devam etmis olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takvimcas, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana konsolosluğun kısmi çalışmasına rağmen mülakat maili gönderirlerse o zaman inşallah biskek büyükelçiliği gibi göçmen vize uygulamasına devam edecekler diyebilirmiyiz?bu arada yakaladığımız gelen mayıs mülakat maillerinde tarih hakkında bilgimiz var mı ? Çok ahiret suali gibi olduysa kusura bakmayın lütfen malum stress durumları

Boyle bir durumda konsolosluk zaten aciklama yapacaktir, merak etmeyin 🙂

• @crazycells teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Çok saçma ya mevcut mülakatları askıya alıp mülakat tarihi vermeye nasıl devam edebiliyorlar?

Sizce nasil yapmalari daha dogru olurdu? 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |