Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• iyiki talihli olduk bu sene. sanki bütün bu olanlar bizi beklemis gibi! bakalim bize de sira gelecek mi. onay alabilecek miyiz. mülakata girebilecek miyiz.can sıkıcı.

• @Muhtaradana toprağım tebrik ederim çok sevindim. Bundan sonraki süreçte çok hizli ve sorunsuz ilerlesin inşallah

• @crazycells cevabınız için çok teşekkür ederim.Artık beklemekten başka yapacak hiçbir şey yok olursa olmazsa artık nasipmiş.Ama gene de bir yerde kırılma noktası olacak diye bekliyorum inşallah herşey düzene girecek tekrar çok teşekkürler

• Herkese günaydın.
    Bir formda video yayınlanmış izledim. Case numaraları düşük olan arkadaşlar vardı vizemizin süresi dolarsa biz USA e giriş yapamazsak ne olur diye. Böyle durumlarda 30 eylüle kadar konsolosluk uzatıyormuş çünkü bu durum kişinin elinde olmadığı için bilginiz Olsun.

• Bu ileti silindi!

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Ey sevgili nerde kaldın, senin adına şiirler yazdım
    Arkadaşlar evrak onayı aldım, çok şükür
    Henüz almayan arkadaşlarımda enyakın zamanda evrak onay e-mailini alır inşallah
    20200317_151724.jpg

@Muhtaradana hocam sizin adınıza sevindim gözünüz aydın artık mülakat için tarihi en kısa sürede alırsınız.

• @İrem-Güzel Merhaba,

Konsolosluk her zaman uzatabiliyor, tek istedikleri Saglik raporun guncel olmasi. Yani uzatma yapmadan once yeniden 6 aylik saglik raporu alirsaniz onlar 6 aya kadar uzatma yaparlarmis.
    Bol sanslar herkese

• ⭐⭐⭐

@volkan_ist, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar slmlar. Malum mülakatlar erteleniyor. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Dolar yine hızlı bir şekilde artıyor ve yine dolar hesaplarına el koyma ya da düşükten bozarak TL vermeleri söylentileri dönüyor. Bir an önce mülakat olsun çekelim derken ertelemeler oluyor. Siz ne yapacaksınız bu durumda. Çeksek mülakat tarihi yakınlarında yatırsak olur mu? Ne düşünüyorsunuz?

Böyle bir durum kolay kolay olmaz, endişelenmeyin.

• @Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@İrem-Güzel Merhaba,

Konsolosluk her zaman uzatabiliyor, tek istedikleri Saglik raporun guncel olmasi. Yani uzatma yapmadan once yeniden 6 aylik saglik raporu alirsaniz onlar 6 aya kadar uzatma yaparlarmis.
    Bol sanslar herkese

Saglık raporunu kesin alırsak uzatırlar mı? Yoksa onlara kalmıs bi durum mu? Bide baska belge isterler mi acaba

• ⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@İrem-Güzel Merhaba,

Bol sanslar herkese

Saglık raporunu kesin alırsak uzatırlar mı? Yoksa onlara kalmıs bi durum mu? Bide baska belge isterler mi acaba

Bazı belgeleri yeniden isteyebiliriz demişlerdi ben mail attığım zaman.
    Bunlar sabıka kaydı, banka dökümü, fotoğraf olabilir bence. Kesin bir bilgim yok sadece tahmin ederek söylüyorum

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana hocam çok çok tebrik ederim. İnşallah en kısa zamanda mülakat tarihinizi de alırsınız. Ayrıca kuğulu park da görüşmek dileğiyle 👋

• ⭐⭐⭐

@greennkml, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese sağlıklı günler. Bugün evrak onay maili geldi. Case numaram neredeyse 30000

Tebrikler gözünüz aydın

• @Erkangeziyor Merhaba,

Baska belgeler isteyebilirler ama o konuda cok fazla bilgi sahip degilim. Tek bildigim once guncel saglik raporu istenmesi.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    18 mart - 3 nisan arası Ankara konsolosluğu kapalı olacakmış.Arkadaşlara biraz önce e-mail gelmiş

Bu konunun 1-3 nisan arası göçmen vizelerine etkisi henüz kesinlik kazanmadı

Şu şekilde bir resmi açıklama var

Ama bunun greencard işlemlerini kapsayıp kapsamadığı belli değil

Twitter dan açıklama yapılmış

Screenshot_20200318-122132_Telegram.jpg

Bazı arkadaşlar Ankara konsolosluğu aradı 2-3 farklı cevap verilmiş

Alıntılıyorum

1)"Bilgilerimi aldı. Randevunuz gözüküyor. Aktif durumda. İptal olduğuna dair bir mail aldınız mı dedi

Hayır dedim. O zaman iptal söz konusu değil dedi. Bir iptal olursa mail atılır dedi. Başka arkadaşlar 3 Nisan a kadar kapalı olduğuna dair mail aldılar dedim. Peki Ankara şuan kapalı mı dedim. Kendi sayfalarında bir açıklama varsa kapalıdır biz bilemiyoruz dedi. İptal olan kişi arasın bilgileri bireysel görüyoruz dedi."

2)"Arkadaşlar mail fake sanırım. İptal söz konusu değil

Randevum hala aktif görünüyor

Eğer bir iptal olursa kişiye özel bir mail gelecekmiş. Son gelen mailde bizim adımız yazmıyordu

Bilmiyorum ki göçmen vizelerinde şu an iptal söz konusu değil dedi"

3)"Numarayi aradim telefonu can hanimefendi gocmen vizeleri dahil suan islem yapilmiyor dedi

4)" Ben de aradım az önce, aktif gözüküyor şuan mülakatınız ama visa info e-mailden iptal olduğuna dair posta aldıysanız iptal olabilir dedi. Siz şuan sistemde mülakatımı aktif olarak görüyorsunuz değil mi diye sordum tekrardan emin olmak için o da evet aktif gözüküyor ama böyle durumlarda bazen teknik aksaklıklar yaşanıyor sisteme geç yansıyabilir dedi, en sonda birkaç gün daha bekleyip son durumu öğrenmek için arayabilirsiniz dedi. Bu arada mülakat tarihim 1 Nisan."

5)" Biraz önce ben de aradım randevum aktif görünüyor. Bana gelen mail sordu ben de maili okudum. Bayan gönderen adresi sorduğunda visa-info göründüğünü söyledim. Fakat onların e-mail adresi usvisa-info. Bana gelen mail deki adresin onlara ait olmadığını söyledi konsolosluğu aramam gerektiğini söyledi."

• Haydaaa.. biz de buradaki yazılanlara güvenip uçuşumuzu iptal ettik 😞

• @rodin şu anda bir belirsizlik var,en doğru cevabı

Telefonla verilen cevapların sağlıklı olmadığı yukarıdaki örneklerden belli oluyor, yukarıdaki formu direk konsolosluğun göçmen vize bölümü cevaplayacaktır

• @volkan_ist, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar slmlar. Malum mülakatlar erteleniyor. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Dolar yine hızlı bir şekilde artıyor ve yine dolar hesaplarına el koyma ya da düşükten bozarak TL vermeleri söylentileri dönüyor. Bir an önce mülakat olsun çekelim derken ertelemeler oluyor. Siz ne yapacaksınız bu durumda. Çeksek mülakat tarihi yakınlarında yatırsak olur mu? Ne düşünüyorsunuz?

Ihtimal vermiyorum acikcasi.

• Ais usvisa sitesinde 16 martta güncellenen duyuru şöyle:

Urgent information for visa applicants regarding novel coronavirus (UPDATED: 16 March 2020)
    5 Mart, 2020
    Entry of foreign nationals who were physically present within the following list of countries within 14 days preceding their entry or attempted entry into the United States is suspended, per Presidential Proclamations 9984, 9992, 9993, and the subsequent proclamation issued March 14, 2020:

The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, excluding overseas territories outside of Europe;
    The Republic of Ireland;
    The 26 countries that comprise the Schengen Area (Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland);
    The Islamic Republic of Iran;
    The People’s Republic of China, not including the Special Administrative Regions of Hong Kong and Macau.
    There are certain exceptions to the suspension of entry, including exceptions for U.S. lawful permanent residents and certain family members of U.S. citizens and lawful permanent residents, among other exceptions listed in the proclamations. If you reside in, have traveled recently to, or intend to transit or travel through any of the above listed countries prior to your planned trip to the United States, we recommend you postpone your visa interview appointment until 14 days subsequent to your departure from the subject country(ries). Additionally, if you are experiencing flu-like symptoms, or believe you may have been exposed to the novel coronavirus, you are strongly encouraged to postpone your appointment by at least 14 days. There is no fee to change an appointment and visa application fees are valid for one year in the country where the fee was paid.

To postpone your appointment, please sign in to your user account, select the "Continue" option, and follow the system instructions under the "reschedule appointment" action. If you require further assistance please refer to our "Help" section at the bottom of the page.​

• Bunun haricinde bir duyuru yok. 18 mart - 3 nisan arası bir iptale yönelik resmi hiç bir duyuruya ulaşamadım ben.

• @Adama-Coulibaly Kişisel fikrim , Göçmen Vize kalırsa tabi Birdaha verir ler🤷♂️ Turist vizesi değilki gel birdaha vereyim desinler. Bazı vize türleri süreli ve sınırlı 🤷♂️ 30 Eylüle kadar tüm talihliler vizesini alır geriye vize kalırsa verirler yoksa başkasının vizesini size vermezler.Bu riski almaya değer mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |