Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Avrupalı Doktorlardan Açıklama: Hazırlıksız yakalandık, koronavirüsü durduramayız

• @rodin Dediğinize katılıyorum. Yaklaşık iki haftalık bir süreç var önünüzde eğer o zamana kadar hayat normal akışında devam ederse mülakatınıza gidin. Aksi bir durum olursa ki umarım olmaz hepimizi için ama eğer olursa zaten resmi olarak açıklama ile izlenecek yol hakkında bilgi sahibi olacağız mutlaka. Ayrıca biliyorsunuz pasaporta vizenizi bastıktan sonra sağlık muayane süreniz dolana kadar ülkeden çıkış yapmanız gerekiyor. Eğer bu süreçte de sorun yaşarsanız konsolosluk bunun ile ilgili ''yeni bir sağlık raporu ile vize harcınızı yeniden yatırırsanız basılan vizenizi uzatabilir'' cevabı var forumdan bir arkadaşa. Görüldüğü üzere hiçbirşey olmayacakmış gibi süreci devam ettirip bir ''b'' belki de ''c'' planı oluşturmalıyız.

• @Ramazan Bu tarz açıklamaların ve paylaşımların bu dönemde hiç ama hiç fayda sağlamayacağını düşünüyorum.

• @salih2825 teşekkürler umarım o kadar uzun sürmez bir an önce kurtuluruz hepimiz bu virüs belasından...🙏

• 29 yeni vaka, toplam 47..

• Çarşamba günü yapılacak toplantı sonrası ben bir sokağa çıkma yasağı bekliyorum.

• ⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar benim verdiğim veri Türkiye içindi 40 vaka akşam açıklanacak

Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.

• ⭐⭐

@salih2825

biliyorum o yüzden

Koronavirüs alacağınız tedbirlerden daha güçlü değildir. Tedbir alın

• @aysegul aşırı değil bence hala kontrol altında. Ben umutluyum. Yurtdışından gelen herkes evinde oturursa bu rakamlar çok yükselmeden bastırılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

Son 9 günde çin hariç dünya çapında vaka sayısı 25 binden 100 bine 4 kat arttı. Çinde artış durdu, 80-81 bin bandında kaldı çünkü sokağa çıkma ve sosyal etkileşim azaldı ya da tamamen durdu. Vakaların %80 i iyileşti ve sadece %5 i öldü. Birbiriyle temas halinde olan avrupa ve amerikada son 15 günde hastalık tırmanışa geçti. Eğer 15 günlük bir sokağa çıkma yasağı uygulaması olmazsa bir anda 10-20 kat vaka artabilir.

• Israrla bütün sınırları kapatıp sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söylüyorum..

(Alıntı)
    İtalya'ya göre vaka toplam sayısı kıyaslaması:

İtalya     Türkiye

1. Gün 3.................1
    2. Gün 3 ...............5
    3. Gün 21 ..............18
    4. Gün 21 ..............47
      10.Gün 323
      20.Gün 3089
      25.Gün 10149
      30.Gün 27980

(Tablo kaymış, az biraz düzelttim)

• @salih2825 Sokağa çıkma yasağı olmadan insanları kontrol edemezler zaten. Umre'den dönenlere kendinizi evde karantinaya alın demişlerdi. Halktan tepki gelince ve Umre'den dönenlerin ziyaret fotoğrafları internette yayınlanınca devlet tarafından yurtlara yerleştirdiler. Sonuç mu? Kaçmaya çalışırken videoları var. Bende sizin gibi sokağa çıkma yasağı bekliyorum.

• @ilhanucarus Sizin kadar olumlu bakamıyorum. İnsanlar toplum sağlığı için şuanda izole edildiler ve oradan kaçmaya çalışıyorlar. İzole edilmeyip mevlüt veren var şuanda ülkemizde. Virüs bilgisizlik kadar tehlikeli değil bence.

• Yurtdisi cikis ve girisler yasaklanmali.

• ⭐⭐⭐

Ümreden gelip 60 kişilik Kuran yaptık diye övünen gördüm daha dün 😥

• @aysegul Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca bu rakamlar gerçek ise bizim ülkemizde durumu ciddiye almayanlar sayesinde senaryo çok daha kötü olabilir.

• @salih2825 haklı olduğunuz tarafı çok. Umarım iyi yönde ilerleriz ve vaka sayısı min. Kalır

• @salih2825 itaşyadan daha fazla ciddiye aldığımız kesin ama. Onlar hiçbir konseri maçı kilise ayinini iptal etmedi. Hatta karantinaya alacakları şehir haberi suzınca ordan diğer şehirlere hastalar kaçtı ve yayıldı. Hasta ve ölüm sayısında yaşlı nüfus farkınıda gözetmemiz lazım

• @salih2825 tek umudum italyadan daha çok ciddiye alıyoruz aslında devlet olarak bence, italya herşey için çok çok geç kaldı, ama halk konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim için tedirginim. Lombardiyadan nasıl çil yavrusu gibi dağıldıysa italyanlar ve yayılmasına bu şekilde önemli ölçüde sebep oldularsa; bizim halkın, bize bişey olmaz, normal grip gibi bu da ya, müslümana bişey olmaz gibi gibi her cenahtan insanın saçma avuntuları yüzünden olacak ne olacaksa.. sorumsuzluk konusunda italyan halkıyla kapışabiliriz bile, dediğim gibi beni korkutan bu. Tek çıkar yolumuz, bu işin başlaması konusunda avrupanın gerisinden gelmemiz, bizde vaka tespit edilmeden de bayağı gündem oldu çünkü, bizi kurtarırsa bu kurtarır, bir de devletin alacağı radikal tedbirler.

• Hadi buyur buradan yak, sadece yurtdışı temaslı olanlara test yapılıyormuş.. eğer semptomları gösteriyor ama yurtdışıyla doğrudan veya dolaylı temasınız yoksa test yapılmıyormuş.
    Test paralarını nerde yediysek artık..

Zaten son 2 gündür özellikle yeteri kadar test yapılmadığı konuşuluyordu, hatta demekki tevekkeli değil bakan bu akşamki açıklamasında şimdiye kadar 6 olan test yapılan laboratuvar sayısını haftasonuna kadar 16ya çıkaracaklarını, yakın zamanda bütün büyükşehirlere yayacaklarını vs söyledi.

İnşallah böyle bir savsaklama yapmamışlardır ne diyeyim..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |