Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Current olan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. @Muhtaradana gözünüz aydın...

• Merhaba arkadaşlar, koronavirus olaylarıyla ilgili bir mail aldım. Anladığım kadarıyla mailde yazilanlar şu an için bizi ilgilendirmiyor ancak olası kötü senaryolarda elciligin izleyeceği yol haritası için bir fikir sunuyor. İlgilenen arkadaşlar için maili olduğu gibi kopyalıyorum.
    Dear Visa Applicant,

Entry of foreign nationals who were physically present within the 26 countries that comprise the Schengen zone, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China, not including the Special Administrative Regions of Hong Kong and Macau within 14 days prior to their arrival at the port of entry in the United States is suspended, per Presidential Proclamations 9984, 9992 and the subsequent proclamation issued March 11, 2020. There are certain exceptions to the suspension of entry, including exceptions for U.S. lawful permanent residents and certain family members of U.S. citizens and lawful permanent residents, among other exceptions listed in the proclamations. If you reside in, have traveled recently to, or intend to transit or travel to China, Iran, or the Schengen Zone (which, for purposes of the Proclamation, includes Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland) prior to your planned trip to the United States, we recommend you postpone your visa interview appointment until 14 days subsequent to your departure from the subject country(ies). Additionally, if you are experiencing flu-like symptoms, or believe you may have been exposed to the novel coronavirus, you are strongly encouraged to postpone your appointment by at least 14 days. There is no fee to change an appointment and visa application fees are valid for one year in the country where the fee was paid.

• ⭐⭐

@Ramazan Türkiye buluşmaları büyük şehirlerde düzenleniyor. Istanbul, Ankara, Izmır, Antalya gibi. Forumu takip ederseniz haberdar olursunuz.
    Amerika buluşmalarından haberim yok. Yapılmıyorsa dahi birlik beraberlik için yapılması gerekir diye düşünüyorum ve yapılmasında herkes adına bir çok faydaların olacağına inanıyorum.

• @imgey, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar, koronavirus olaylarıyla ilgili bir mail aldım. Anladığım kadarıyla mailde yazilanlar şu an için bizi ilgilendirmiyor ancak olası kötü senaryolarda elciligin izleyeceği yol haritası için bir fikir sunuyor. İlgilenen arkadaşlar için maili olduğu gibi kopyalıyorum.
    Dear Visa Applicant,

Entry of foreign nationals who were physically present within the 26 countries that comprise the Schengen zone, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China, not including the Special Administrative Regions of Hong Kong and Macau within 14 days prior to their arrival at the port of entry in the United States is suspended, per Presidential Proclamations 9984, 9992 and the subsequent proclamation issued March 11, 2020. There are certain exceptions to the suspension of entry, including exceptions for U.S. lawful permanent residents and certain family members of U.S. citizens and lawful permanent residents, among other exceptions listed in the proclamations. If you reside in, have traveled recently to, or intend to transit or travel to China, Iran, or the Schengen Zone (which, for purposes of the Proclamation, includes Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland) prior to your planned trip to the United States, we recommend you postpone your visa interview appointment until 14 days subsequent to your departure from the subject country(ies). Additionally, if you are experiencing flu-like symptoms, or believe you may have been exposed to the novel coronavirus, you are strongly encouraged to postpone your appointment by at least 14 days. There is no fee to change an appointment and visa application fees are valid for one year in the country where the fee was paid.

En iyisi, hazir Turkiye henuz yasaklanmamisken, THY ile direct ucus yapmak. Diger alternatifler biraz sakincali ve riskli olabilir.

• Ben de sizin gibi düşünüyorum. Böyle bir zamanda direkt uçuş en mantıklısı gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Düşünüyorum da bu forum olmasa bunca insan bu kadar bilgiyi nereden nasil öğrenecekti? Paragöz avukatlara ve firmalara mahkum olacaktık. Onlarda son damlasına kadar bizi somurecekti. İyileri tenzih ederim. Hepsini aynı kefeye koymak adaletsizlik olur. Ama burada her şey parasız ve gönüllülük usulü. Bu forum tam bir lütuf. Bu forum tam bir sivil toplum kuruluşu gibi hatta bir konsolosluk gibi çalışıyor. Basta Sayın @crazycells ve @Muhtaradana olmak üzere tüm gönüllü arkadaşlara yaşları hiç önemli değil tüm forumdaşlar adına tesekkurlerimi, saygilarimi ve sevgilerimi sunuyorum. Gerçekten saygı duyulacak bir iş var bu ortamda. Bu iyilik ve yardımlaşma köprüsü hiç bozulmasın. İmkanım olsa Amerikada bu forum için bir de vakıf kurardım ve Amerikaya gelecek göçmenlere her konuda yardımcı olurdum.

İyi Dilek ve temennileriniz için teşekkür ederim. Siz Amerika’da mısınız hocam

• ⭐⭐

@fetihy Hayır Amerikada yaşamıyorum.

• ⭐⭐⭐

@fetihy Hayır Amerikada yaşamıyorum.

Peki efendim teşekkür ederim saolun

• ⭐⭐

@fetihy Ben de tesekkur ederim. Umarım bir gün Amerikaya yerleşiriz.

• ⭐⭐⭐

@fetihy Ben de tesekkur ederim. Umarım bir gün Amerikaya yerleşiriz.

Çok isterim hayırlısıyla inşallah yerleşiriz

• @Drywall Merhaba,
    Agziniza saglik, ABDde yasamis birisi olarak bu forumun onemini anlata anlata bitemez..Burada soruyu sorup aldigimiz Bedava cevaplari var ya, ABD de olupta bir avukatla calissak dunya parasini oderdik.
    Ben bu konu hakkinda fazla yazmasam daha cok iyi olur, fakat bu forumun kuruculara ve gonullu olarak destek veren herkese Allah razi olsun, insallah islemlerim basarili bir sekilde sonuclanirsa farkli bir sekilde bir katkim olacagindan eminim.
    Bugun super bir gundur, Demis oldugum gibi bu sene herkes current olacaktir, basarilar dilerim herkese

• ⭐⭐

@Adama-Coulibaly Bu iyilik platformu bizlere sadece bilgi vermiyor. Aynı zamanda her şeyin para olmadığını, yardımlaşmanın ve iyiliğin ölmedigini hala iyi insanlarin olabileceğini gösterdi.

• @Drywall Amerika buluşmalarıda yapılıyor, uzun diyebileceğimiz bir ara verildi sanki
    Yalnız Covid-19 salgını bir sakinleşsin gerek Türkiye'de gerek Amerika'daki forumdaşlar aynı coşkuyla forum buluşmalarını devam ettireceklerdir

• @Semihmete ayın son günlerinde, mülakat tarihinin habercisi durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair e-mail geliyor
    Sizde dvprogram.state.gov/ESC adresine confirmation number ile girip kazandığımızı öğrendiğimiz sayfada mülakat tarihi yeri, günü ve saatini öğreniyorsunuz
    Bu e-maili daha önce alan arkadaşlarımız paylaşabilirse referans olarak gösterebiliriz

• @giveme5 teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Muhtaradana Umarım Amerikadaki forumdaşlar buluşmalar düzenlerler ve birbirine destek olurlar. Birlikten güç doğar.

• @Muhtaradana bey merhaba,ben forumda 2 yıldır varım ama uzun süredir bişey yazmıyordum.Yazılanları takip ediyor kazanan arkadaşların yaşadığı sevinçleri okuyup vize alanların mutluluğuna seviniyordum.Darısı biz bekleyenlerin,gerçekten isteyenlerin başına.Sizin yorumlarınızı okuyorum çok yardımsever birisiniz.Sizin numaranızın gelmesi için dua etmiştim,böyle iyi niyetli insanlar iyi yerlere gelsinler demiştim.Sizin içinde mutlu oldum.İnşallah Amerika'da hayal ettiğinizden bile daha güzel bir hayat yaşarsınız. 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

muhtaradana bu sene gitsin seneye ben gelicem landskaping için operator lazım

• @Muhtaradana Hayırlı olsun inşallah bu sene arkada kimseyi bırakmıyoruz 👏 👏

• Avrupa bölgesi için 30bin rakamı çok güzel olmuş. Sanırım bu sene herkesin numarası current olacak ve current olmayan kimse kalmayacak gibi.

İnşallah geçtiğimiz 2 aylık süreçteki gibi case numberlardaki gibi bir durum olmaz.

Ocak ayında 14000 den 21000 e fırlamıştı. Şubatta ise sadece 200 kişi artarak 21200 yapmışlardı.

İnşallah dediklerimde yanılırımda Nisan ayında açıklanacak olan case numberlarını 30500 felan yapıpta 300-500 artırmazlar 🙄

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 6431
  • 316
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |