Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bolatmali Şu maske mesajım dışında paylaştığım tüm içerikler bilgilendirme üzerinedir. Plastik eldiven ve maske kullanan biriyim İstanbul'da yaşıyorum günlük metro transferi 3 Milyon kişi işin ne kadar ciddi olduğunu sizden daha iyi biliyorum durumun ne kadar cididi olduğunu diğer mesajlarında ilettim o attığım maske sizin için goy goy olarak algılandıysa eğer maalesef bu hayatın gerçekleri 80 Milyon insan varsa ciddiye alan kişi 10 Milyon dur. Bu konu başlığı Corona hakkında konuşmak için açıldı ki zaten kuralına göre konuşuluyor.

• ⭐⭐

Pentagon destekli firma Medicago, Koronavirüs aşısının hazır olduğunu duyurdu. Talebe göre ilk etapta 10 milyon üreteceklerini açıkladı.

Daha önce burada yazdığım bir mesajda aşıyı ABD bulur sonra cüzi fiyatlara satar demiştim.

Unutmadan çok aşırı bulaşıcı ve öldürücü bir virüs değil Corona tamamen inananlar tarafından geliştirilmiş ve kontrol edilen birşey, veba gibi güçlü bir hastalık olsaydı 3 ayda 500 Milyon insan ölürdü

• Mülakatların askıya alınması gibi bir şey sözkonusu olur mu acaba? Biz Katar'dan geleceğiz, o kadar flu ki her şey.. Kabus gibi.. Her an uçuşlar iptal de edilebilir.. Bu durumda konsolosluk mülakatı erteler mi? Ya da biz talep etsek süreç olumsuz etkilenir mi? Böyle bir zamanda uluslararası yolculuk da ayrıca riskli zaten.. Deli sorular.. 😞

• ⭐⭐

@rodin Mülakatların askıya alınması yada iptali hakkında bir bilgi geçmedi konsolosluktan ama aksi bir durum olursa buradan iletirim. Ama şu anlık sistem aynı şekilde devam Mülaka engel sadece uçuş iptallerinden dolayı gelemezsin eğer bunu mazeret olarak bildirme şansınız olabilir

• ⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Mülakatların askıya alınması gibi bir şey sözkonusu olur mu acaba? Biz Katar'dan geleceğiz, o kadar flu ki her şey.. Kabus gibi.. Her an uçuşlar iptal de edilebilir.. Bu durumda konsolosluk mülakatı erteler mi? Ya da biz talep etsek süreç olumsuz etkilenir mi? Böyle bir zamanda uluslararası yolculuk da ayrıca riskli zaten.. Deli sorular.. 😞

Şu aşamada konsolosluğun ertlemesi söz konusu değil ilerleyen günler ne gösterecek bilemiyoruz.
    Ertelemenizde herhangi bir sakınca yok, hatta bugün daha mülakat gerçekleştirmemiş adaylara eğer sağlıklı değilseniz mülakatınızı erteleyin şeklinde mail gelmiş. Spam kutunuzu kontrol edin belki sizlerede gelmiş olabilir. Maili aşağıya bırakıyorum;

Dear Visa Applicant,

Entry of foreign nationals who were physically present within the 26 countries that comprise the Schengen zone, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China, not including the Special Administrative Regions of Hong Kong and Macau within 14 days prior to their arrival at the port of entry in the United States is suspended, per Presidential Proclamations 9984, 9992 and the subsequent proclamation issued March 11, 2020. There are certain exceptions to the suspension of entry, including exceptions for U.S. lawful permanent residents and certain family members of U.S. citizens and lawful permanent residents, among other exceptions listed in the proclamations. If you reside in, have traveled recently to, or intend to transit or travel to China, Iran, or the Schengen Zone (which, for purposes of the Proclamation, includes Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland) prior to your planned trip to the United States, we recommend you postpone your visa interview appointment until 14 days subsequent to your departure from the subject country(ies). Additionally, if you are experiencing flu-like symptoms, or believe you may have been exposed to the novel coronavirus, you are strongly encouraged to postpone your appointment by at least 14 days. There is no fee to change an appointment and visa application fees are valid for one year in the country where the fee was paid.

• @Ramazan çok teşekkürler..

• @bolatmali çok teşekkürler bu bilgi iyi geldi 🙏

• ........

• @rodin Almanya’dan k1 vizesine başvuran arkadaşım frankfurt konsolosluğundan randevu iptal maili aldı ayrıca Avrupa’dan birçok ülkeden randevuyla ilgili sorun yaşayan oldu ne yazık ki uçuşlar durdurulduğu takdirde konsolosluk randevuları iptal ediyor. Benim de dosyam NVCden Ankara’ya geliyor randevu alacağım önümüzdeki hafta. İnşallah bizim ülkemizde Avrupa gibi olmaz da vize görüşmelerini sorunsuz yaparız.

Vize süreci zaten stresli bir de üzerine bunun stresi tuz biber oluyor 😞

• ⭐⭐

CDC Director Robert Redfield ABD'de daha önceleri gripten öldüğü sanılan hastaların aslında corona'dan öldüğü tespit etmişler.

• @Jossie umarım... 2 yıllık bitmeyen bekleyişin ardından şimdi de bu çıktı.. şaka gibi..

• ⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@rodin Almanya’dan k1 vizesine başvuran arkadaşım frankfurt konsolosluğundan randevu iptal maili aldı ayrıca Avrupa’dan birçok ülkeden randevuyla ilgili sorun yaşayan oldu ne yazık ki uçuşlar durdurulduğu takdirde konsolosluk randevuları iptal ediyor. Benim de dosyam NVCden Ankara’ya geliyor randevu alacağım önümüzdeki hafta. İnşallah bizim ülkemizde Avrupa gibi olmaz da vize görüşmelerini sorunsuz yaparız.

Vize süreci zaten stresli bir de üzerine bunun stresi tuz biber oluyor 😞

Seyehat yasağı olan bütün ülkelerde randevular iptal mi ediliyor?

• Randevu iptalleri sonraki mülakatları daha kötü etkiler.. yığılma olur ...

• @bolatmali Evet ABD Shengen ülkelerinden uçuşları durdurduğundan beri o ülkelerdeki konsolosluk randevuları iptal edildi. Türkiye’de de bu virüs yayılırsa uçuşlar durdurulursa biz de aynı durumda olacağız 😞

• ⭐⭐⭐

@gokcell, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@bolatmali Arkadaşım hayat da devam ediyor, bir haftadir bende kendimi karantinaya aldım. Olayın tabikide ciddiyetinin farkindayiz. Sonuçta burası bilim masası da değil, ya da haber kaynağı değil. Arada beğendiğini alırsın beğenmediğin içinse yoluna devam edersin

Ben sadece fikrimi belirttim,
    Yoluna devam et tarzında bir üslupla yaklaşıyorsanız zaten sizin için söyleyebilecek çok fazla kelimem yok..
    Konuyu dağıtmamak için bu gereksiz tartışmayı devam ettirmeyeceğim

• ⭐⭐⭐

@bolatmali Evet ABD Shengen ülkelerinden uçuşları durdurduğundan beri o ülkelerdeki konsolosluk randevuları iptal edildi. Türkiye’de de bu virüs yayılırsa uçuşlar durdurulursa biz de aynı durumda olacağız 😞

Peki şu aşamada vizesini alıp daha giriş yapmamış talihliler nasıl bir yol izliyor?
    Bir bilgi sahibi misiniz bu konuda?

• ⭐⭐

Online mülakata geçebilirler diye tahmin ediyorum. Daha doğrusu geçmeleri gerekir. Amerikada tüm üniversiteler online eğitime geçti. Eğer Turkiye de listeye girer ve bu durum uzarsa konsolosluk yığılmalara meydan vermemek adına online yönteme geçmelidir. Ama öncelikle iyi düşünelim ve umalım ki Türkiye' de durum ciddi boyuta gelmesin.

• @Drywall sağlık muayenesi tek merkezden yapılıyor. O da sorun

• @Drywall avrupa ülkelerinde online olmadı bizde de olacağını sanmıyorum ne yazıkki. Bu kriz geçince konsolosluklar işlemlere devam eder.

• ⭐⭐⭐

@Drywall avrupa ülkelerinde online olmadı bizde de olacağını sanmıyorum ne yazıkki. Bu kriz geçince konsolosluklar işlemlere devam eder.

Katılıyorum, bir süre erteleyeceklerdir böyle bir durumda.
    Sayın @rodin dediği gibi sağlık aşaması sorun aynı zamanda
    Şuan 15 Nisan'a kadar mülakatlar ertelenmiş Avrupa'da

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |