Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, yavaş yavaş uçak bileti bakmaya başladık. Umarım doğru başlıkta soruyorumdur. Şikago ya da Los Angeles aktarmalı Denver'a gitmeyi planlıyoruz. Böyle bir durumda aktarma noktası ABD'de olduğu için ilk giriş işlemleri orada mı oluyor? Aktarma süresi 2 saat normal bir aktarma yetişir diye düşündüm ama green cardla ilk giriş için 2 saat kısa bir süre sanırım. İlk giriş işlemleri aktarma noktasında mı yapılıyor? Eğer öyleyse en az ne kadar süre gerekli sizce?

• ⭐⭐

@znerus 2 saat bence az ve riskli bir süre. Olabilecek aksilikleri de hesaba katarak en az 4-5 saatlik bir aktarma süresi olmalıdır. Evet ilk girişte hangi havaalanına iniyorsanız işlemler orada yapılacak. Ve büyük olasılıkla havaalanı içinde uluslararası terminalden ülkeye girip, Amerika içi ulusal baska terminallere gideceksiniz. Ama yanlış hatırlamıyorsam iç hat gecikmelerinde gümrük kontrolü dolayısıyla uçağı kaçırırsanız biletinizi tehir edebiliyorlar. Ben bunu bir you tuber videosunda izlediğimi hatırlıyorum. Siz yine de işinizi şansa bırakmayın ve geniş bir aktarma süresi seçin.

• @Drywall teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@znerus, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba, yavaş yavaş uçak bileti bakmaya başladık. Umarım doğru başlıkta soruyorumdur. Şikago ya da Los Angeles aktarmalı Denver'a gitmeyi planlıyoruz. Böyle bir durumda aktarma noktası ABD'de olduğu için ilk giriş işlemleri orada mı oluyor? Aktarma süresi 2 saat normal bir aktarma yetişir diye düşündüm ama green cardla ilk giriş için 2 saat kısa bir süre sanırım. İlk giriş işlemleri aktarma noktasında mı yapılıyor? Eğer öyleyse en az ne kadar süre gerekli sizce?

Sorularınızı şu başlığa yöneltebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/189/ucak-yolculugu-ve-ucak-bileti

• @znerus Los Angeles’ta 3.5 saat sürmüştü çıkmamız. Grev vardı o gün. İşinizi şansa bırakmayın. Arkadaşların dediği gibi 4-5 saat olursa arada, kafanız rahat olur.

• @Ryback teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

Selam Arkadaşlar dün aksam 9pm de Atlanta'ya indik cok sukur. Greencardlarımız elimizde olmadan giriş yaptık cok korkuyordum ama thy ve gözen güvenlik şirketi hic bir problem cıkarmadı. Amerika 'da giriş yaptığımızda da polis hic birsey sormadı bile, anneme kaç ay kalıcak dedi bende 5 ay dedim. Neden şimdi geldi ki dedi bende tatil için dedim 😂 tamam dedi gectik. Araba kiralama yapmıstık alamo' dan ücretinide online ödemiştik, burada sadece one way fee ödememiz gerekiyordu. Kredi kartımız yurtdısına açık olmasına rağmen sorun var cekilmiyor dediler. İnternetten girdiğimizde kartımı la ilgili sorun görünmüyordu. Neyse atladık taxi 'ye otelimize gectik. Baya yorulduk ama mutluyuz. (sadece ben sanırım 😂😂😂) otelin yakınında baska bir firma ile halletmeye calısacagız. Simdi lik hoscakalın. (bu arada tabiki yurtdısı pul ücreti ödemedik) sevgiler

• @HockeyUmpire2 uçuşunuzda sorun olmamasına çok sevindim, bu sefer kalıcı sanırım

• ⭐⭐

@Muhtaradana tesekkür ederim. Evet kalıcıyız insallah 🙏

• @HockeyUmpire2 aaa ben de sizi merak ediyordum, keyfinizin yerinde olmasına çok sevindim, yeni güzel haberlerinizi bekliyorum 💁🏻♀

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 hayırlı olsun. Aileniz ile mutlu huzurlu günler sizlerle olsun

• ⭐⭐

• @HockeyUmpire2 Tekrar Hayırlı olsun Esin . Artık çiğ köfte yemeğe yakında size uğrarım.

• ⭐⭐

@redsat2000 aynen abicim bekleriz ☺️ güldürdün beni ☺️ (merak edenler olursa diye, biz ilk girişimizi Miami gidiş-dönüşü yapmıstık. Arkadasımın doğum günü partisi olacaktı bende 5 kilo çiğköfte vacumlatıp getirmiştim 😂😂😂 gidecegimiz gün Uğur abi bizi yollamaya geldi sağolsun ona da bir kasede getirmiştim havaalanına hahahah özlemiştir diye)

• @HockeyUmpire2 Türkiyede her çiğ kofte yediğimde aklıma hep siz geldiniz. Ama hava alanında yedeğim çiğ koftenin yeri hep ayrı olacak. Yakışıklıya ve Eşine selamlar

• ⭐⭐

@yalta tesekkür ederim ☺

• @HockeyUmpire2 Hayırlı olsun sorunsuz bir şekilde giriş yapmanıza sevindim size ve ailenize önce sağlık sıhhat ve başarılar dilerim her şey gönlünüzce olsun

• Merhaba bazı Avrupa Ülkelerine koronavirüs sebi ile USD giriş yasağı getirildi ,bizim seyahat planlamamiz mayista,haziran sonu ise vizemizin sonu,bu konuda görüşlerinizi rica ederim.Bu olağan dışı bir durum olduğu için greencard kazananlara uçuş yasağı sebebi ile USD girisi yapamayanalara süre bitiminde ek bir süre verile bilirmi?

• @EBK yerinizde olsam hiç bir riske girmeden gerekirse ekstra ücret vererek uçuş biletimi erkene çekmek olurdu. Bu sadece yaptığın ve verdiğin emeğin boşa gitmemesi adına böyle yapardım. Hele ki şuan için hiç riske atılmaz ne zaman ne olacağı belli değil çünkü. Bu benim kişisel fikrim.

Benzer Başlıklar

• 85
  • 20
  • 10
  • 180
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |