Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Son zamanlarda Amerika’ya giriş yapan oldu mu? Mart ayında ilk girişimizi yapmayı planlıyorduk fakat gidişat hiç iyi değil gibi. Girişte bizi karantinaya felan alırlar mı korkuları başladı yada girdik çıkabilir miyiz? Uçak biletleri iptal edilir mi? Eğer kapılar kapanırsa ve ilk vize süremiz dolarsa ne olacak?

• @erkcet Bence bunları düşünmeyin. Eğer Amerika’da yaşamayı planlıyorsanız bir an önce ilk giriş çıkışınızı yapın ve yerleşmek için son aşamalarınıza geçin.

• @erkcet Ayrıca bahsettiğiniz gibi bir durum şu an yok. Virüs Amerika veya Türkiye’yi komple sararsa olabilecek muhtemel durumlar bunlar. Ama onumuzdeki haftalar ne gosterir bilinmez. Turkiye'de bu is patlak vermeden girisinizi yapin. Trump virusun yaygin oldugu ulkelere seyahat yasagi konusunu gorustuklerini soyledi.

• ⭐⭐

@erkcet bizde bir hafta sonra gidiyoruz. Aynı stres ve korku bizedede var ve aile büyüğümüz de yanımızda olacak seker hastası. Önlem olarak, maske, eldiven, antibakteriyel sprey ve tuzlu gargara ile önlem almayı planlıyoruz. İnsallah hic birimize birsey olmaz... İyi sanslar dilerim

• ABD'de koronavirüs bağlantılı ilk ölümün Washington eyaletinde gerçekleştiği belirtildi.

• Washington DC'ye 1 hafta önce giriş yaptık. Sınırda karantinaya alınan görmedim. İstanbul'dan çıkarken Çin'e giriş yapıp yapmadığımız soruldu sadece. Girişte hiç bir sıkıntı yaşamadık.

• Yeni giriş yapacak arkadaşlara tavsiyem gelirken yanlarında maske ve eldiven getirsinler, geçen hafta tüm houston da maske aramama rağmen bulamadım..

• Maskeler cokda ise yaramiyormus, daha cok hasta olan kisinin etrafa bulastirmamasi icin bir onlem aslinda.

• 24 şubatta New York JFK dan giriş yaptım, aynı stres bende de vardı herhangi bir muayene veya karantina benzeri bir durumla karşılaşmadım. Pasaportu ve sarı zarfı verdim 2 dakika sonra geçtim valizlerimi aldım ve gittim.

• Son durumlar nedir? Yeni giriş yapan oldu mu?

• ⭐⭐

@erkcet 2 gün önce Atlanta 'ya uctum. Daha havaist servisindeyken Seker hastası annem ve 4 yasına girecek olan oğlum, esim maskemizi taktık, el dezenfektemizi sık sık gerceklestirdik. Havaalanında ne görevliler (yasakmıs onlara) nede yolcuların %95 inde maske yoktu. Belirli mesafelere el dezenfektasyonu koymuşlar. Neyse ucakta da %90 ı maskesizdi. Biz 5 saat cok ciddi maske, sterilizasyon gerceklestirdik sonra bunaldık çıkardık. Ama sık sık ellerimize sprey sıkıp, su içip, burun gargarası yaptık. Ama ucakta kim hapsırıp, öksürse herkes cok sert bakıyor o kişiye. Siz yine de önleminizi alın tavsiyem. Amerika 'da poliste dahil kimsede maske görmedim.

• @HockeyUmpire2 bilgi için teşekkürler. Girişte ateş ölçme karantina felan tarzı bir şey yok anladığım kadarıyla.

• ⭐⭐

@erkcet hayir yoktu. Biz gelmeden cok korkmus be strese girmistik. Sasirdim

• ABD de henuz cok ciddiye alinmiyor. Havalarin isinmasini bekliyoruz. Baskan Trump havalar isininca virus olecek dedi.

• Haftaya uçuşumuz vardı Türkiye de başlayınca tedirginlik arttı diyebilirim. Boston’a gidiceğiz ve MASS eyaleti acil durum ilan etmiş Harvard Uni kapatılmış.

• ilk 6 aylik sureyi yani vizenin suresini gecirirsek ne oluyor ?

• @magnesia, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

ilk 6 aylik sureyi yani vizenin suresini gecirirsek ne oluyor ?

Vizenizin uzerindeki tarihi gecirirseniz eger, konsoloslukla irtibata geciyorsunuz. Eger mazeretinizi gecerli gorurlerse 30 eylul tarihine kadar, yenilenmis bir saglik raporu sunmaniz sarti ile yeni bir vize basmalari mumkun olabiliyor. Durumunuzu riske atmis oluyorsunuz. Garantisi yok bu sekilde vize alabileceginizin. Vizenizin suresi dolmadan giris yapmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@magnesia, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

ilk 6 aylik sureyi yani vizenin suresini gecirirsek ne oluyor ?

Açıkçası aynı durumdaydım bende..
    Fakat biraz araştırınca ilk 6 ay içerisinde giriş yapmanın daha mantıklı olacağı kanısına vardım.
    Çünkü size verilen vize tarihi süresince, yani ilk 6 ayda giriş yapmazsanız konsolosluğa durumu bildiriyorsunuz. Mazeretinizi söylüyorsunuz eğer kabul ederlerse yeniden sağlık raporu alarak pasaportunuz ile birlikte konsolosluğa göndermeniz gerekiyor.
    Konsolosluğun size yeniden vize verebilmesi için de elinde boşta vize olması gerekli. Yani tam olarak garanti diyemeyiz.

• Çok kararsız ve kötü bir durumdayım. Biletim hazır her şey tamam derken bu corona illeti çıktı gitsek bi dert gitmesek başka bir dert. Başka son günlerde giren var mı ülkeye?

• trump benim gibi schengen uzerinden geleceklere "sen gelme ulan" dedi 😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |