Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ........

• Who dan açıklama yapılmıştı, bu virüs için yazın yok olacak diyemeyiz, mevsimsel gelişimini henüz bilmiyoruz demişlerdi dün sanırım. Nitekim geçen yıllarda yine ölümcül olan bir virüsün (tam hatırlamıyorum ama h1li n1li birşeydi) yaz aylarında avrupa ülkelerinde pik yaptığını yazmıştı birisi.

• Gözümüz aydın, 1 komşumuzda daha çıktı, bulgaristan.. suriye hariç etrafımızı sarmış durumda, bu kadar dayandık bakalım daha ne kadar dayanabileceğiz..

• ........

• ........

• ........

• ........

• Adamlar korkudan Kabeyi bile kapattilar, sinirlari kapatmalari gayet normal.

• Bu arada virusle ilgisi yok gibi gorunuyor ama KSA'de birseyler oluyor. Once haftasonunda kral oldu haberleri cikti, sonra bazi prenslerin tutuklandigi haberleri cikti. Bu sabahta petrol uretimini birdenbire hic talep artisi olmadan arttirdiklari ortaya cikti. Tum borsalar coktu bu haber uzerine. Tum bunlar umarim virus korkusundan falan degildir!

• Ya arkadas kirk yilda bir talih guldu dedik green card kazandik dunya ne hale geldi hayir yakinda uzaylilar istilasi olsa sasirmam

• ⭐⭐

@MySea Maalesef virüsün etkisi var bir çok insan bunun çok büyük riskler oluşturacağını söyledi ama kimse takmadı sonuç en basit İtalya borsası sadece 2 haftada 95 Milyar avro kayıp yaşadı Çin'de ise 860 milyar yuan kaybetti Küresel ekonomide 1.1 Trilyon dolar kayıp Dünya çapında seyahatler düştü turizm çöktü.

15.000 büyük şirketin merkezi ve üretimleri Çin deydi Apple bile üretimi yavaşlattı yıl sonu kâr hedefini düşürürdü.

Sudi Arabistan petrol fiyatını düşürme nedeni Ekonomisi petrole bağlı olması fiyatları düşürerek daha az kâr ederek de olsa petrol satışlarını artırmak istiyor. Çin'de yaşanan üretim aksamaları petrol talebini azaltıyor ve üretim düşüyor olması arz talep olayı tetikliyor bir diğer nedense Trump için petrol fiyatlarının düşmesi de ayrıca bir risk unsuru Trump'ın oy deposu olan Teksas ve Kuzey Dakota eyaletlerinin ekonomisi petrole bağlı ve fiyat düşüşleri o eyaletleri kötü etkileyecek. Rusya ise corona virüsün ekonomik etkilerini tam olarak görmedikleri için petrol fiyatlarını düşürmek istemiyor.

• ........

• ........

• ........

• Bulgaristan'dan sonra Kibris Rum Kesimindede covid-19 tanisi konulmus.

• @gokcell Turkiye'yi listeye almalari ilginc olmus. Henuz Turkiye'de viruslu hasta teshisi konulmadi. Gerci saglik bakani su ana kadar sadece 2 bin kiside test yapildigini aciklamis. Yani henuz test yapilmamis, yani tanisi konulmamis ama sokakta dolasan hasta kisiler olabilir.

• Aşağıdaki linkte CDC nin bu yıl için influenza tahminlerini görebilirsiniz. Bu yıl sadece Amerika'da 20,000-52,000 aralığında influenza kaynaklı ölüm bekleniyor. Bir önceki yıl için beklenti 34,000 imiş. Sitede önceki yılların raporlarını da bulabilirsiniz. Acaba boşuna mı telaşlanıyoruz?

Bir de bu Türk'lere bulaşmaması konusu ilgili internette bir kaç makale var. Ben Çin'li bir profesörün makalesini okumuştum. Türk'ler özelinde bahsetmemiş ama Avrupa ve Uzak Doğu kıyaslaması yapmış. Avrupalılarda bu proteinler %30-%40 civarlarında daha az bulunuyor ama bu hiç yakalanmayacağımız anlamına gelmiyor. Sadece yakalanma olasılığımız daha düşük. Makaleyi aradım ama tekrar bulamadım. Google dan ingilizce olarak ararsanız farklı bir kaç makale daha var.

• ........

• ⭐⭐⭐

8 Nisanda Ny’a giriş yapmayı planlıyorduk. Şuan tarihi erkene alıp gitmek mi daha mantıklı yoksa geç gitmek mi onu düşünüyoruz.
    Gitsek her yer kapalı olacak gibi gözüküyor. Orada evde oturmaktan başka yapacak bir şey olmayacak ve cepten yiyeceğiz.
    Gitmesek aldığımız vizenin boşa gitme durumu olur mu diye düşünüyoruz. Bu aşamaya gelene kadar çok emek verdik. Kafalarımız oldukça karışık

Benzer Başlıklar

• 28
  • 44
  • 3
  • 190
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |