Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Jossie ben nüfusa gidip direkt vukuatlı nüfus kayıt örneği istedim .ve formda kardeşim gözükmüyor .Şimdi benim de kafam karıştı 🙂 Kardeşimi de içeren tekrar bir belge mi almam gerekir o zaman 😊

• @sym konsoloslugun sitesinde her bir aile bireyi icin vukuatli nufus kayit ornegi diyor, benim de kafam karisik anlamadim 😞
    vizesi onaylanan arkadaslar siz nasil yapmistiniz?

• @Jossie Vukuatli kayit örneği aldığınız zaman kardeşler görünmez. Anne baba ve siz görünürsünüz. Ben de o şekilde verdim ve sorun olmadı. Yani sizin alacağınız 1 vukuatlı kayıt örneği isteniyor. Her aile bireyi için yazmaları kafa karıştırıcı malesef.

• @merveyağmur teşekkür ederim 😊

• @esra-k sponsorlukla ilgili belgeleri ( i-134 formu yanilmiyorsam) Ankara’daki gorusme evresinde dolduracak abd vatandasi olan esiniz. Isterseniz bu basligin ilk iletisine bir bakin biraz olayi oturtun oyle harekete gecin derim. Surec karisik ama biraz uzerine dusunce aslinda kolay bir surec sadece stresli.
    Sizin bu asamada yapacaginiz seyi kisaca soyle dusunun; bir cift var biri amerikali digeri dunyanin baska yerinden. K1 deki ilk asamada bu amerikali kisi kendi ulkesindeki makamlara yabanci biriyle evlenmek istedigini soyluyor. Abd yetkilileri de hmm o zaman bu durumu ve ne kadar ciddi oldugunuzu bize ispatla diyerek turlu belgeler istiyorlar. Nisanli kisisi de abd makamlarina elinden geldigince durumunu gosteren belge ve formlari siraliyor ve basvurunuz alinmis oluyor. Bu, surecin en kolay kismi aslinda sadece basvuru alimi yapiliyor ama tabi iliskinize dair saglam kanitlar isteniyor.

Soyle formulize edebilirsiniz kolaylik icin, k1 basvurusunun ilk asamasi abdli nisanliniza yonelik. Ondan sonraki Ankara sureci ise size yonelik. Sponsorluk belgelerini de eger sistemde major bir degisiklik olmadiysa Ankara surecinde dolduracak ve yaninizda gotureceksiniz.
    Bol sans

• @Jossie e devletten degil de direk nufus mudurlugune gidip konsolosluk icin arsivli nufus kayit ornegi almam lazim dediginizde size ihtiyaciniz olan dogru belge verilecek. Arsivli dedigime bakmayin halk arasindaki yaygin adi vukuatli nufus kayit ornegi yani klasik olan iste.
    Bu belgede sizin ve her bir aile bireyinizin (anne baba kardes) bilgileri yaziyor. Sag-olu, evli-bekar, yas bilgileri vs dolayisiyla sizin her aile uyesi icin ayri belge almaniza gerek yok. Konsoloslukta sadece bir tanesini alacaklar. 10 kardesim olsa her kardes icin ayni seylerin yazdigi ayri ayri 10 belge mi vermem daha mantikli yoksa bir tane mi 🙂 gozunuzu cok korkutup asiri titizlikten hataya dusmeyin arkadaslar.
    Sizi anliyorum her asama sorunsuz olsun diye kasiyorsunuz ama iste bazen kolay seyi zorlastiriyoruz malesef. Gozunuzu korkutmayin en kotu ihtimal ankarada gorusmenizi yapar eksik evraginizi da posta yoluyla yollarsiniz. adamlar “ahaaa senin belgen eksik yakalandin vermiyorum vizeni” demezler onlar da size yardimci olmaya calisiyor sadece gorevlerini yapiyorlar.

• @akhilleus teşekkür ederim, aynen öyle şimdiden evrak vs toplamaya başladım stress yapıyorum ya bir şey eksik olursa diye... 😔
    öyle yapmamak gerek ama yok vizeyi elime alana kadar rahat edemeyeceğim 🤦🏻♀

• Arkadaşlar Merhaba!
    Biraz konudan uzak sorum olacak. Bilgiye hiç bir yerden ulaşamadım belki burada duyan veya bilen biri olabilir diye sormak istedim.
    Yakın zamanda Amerika seyahatim olacaktı erkek arkadaşımı ziyaret edecektim ama bugün Amerikada iki state olağan hal ilan etmiş coronavirüsten dolayı. Havayolu henüz iptal etmedi ancak Amerikaya girişler oluyor mu? Sıkıntı olur mu? Gitmelimiyim gitmemelimiyim çok tedirginim. Belki bilen duyan biri vardır. Teşekkürler 😞

• @akhilleus çok teşekkür ederim 🙏

• @Pana Virüsün çok yaygın olduğu ülkelerden gelenlere giriş yasak durumda. Haberlerden de takibini yapabilirsiniz. Türkiye bu ülkelerin içinde değil ama havalaanında ateşinizi ölçmek isterlerse de şaşırmayın derim. LAX'da bunu herkes için uyguladıklarını okudum haberlerde. Bol şans.

• @merveyağmur Evet Türkiyede henüz tespit edilmemiş olması avantaj gibi duruyor ama gündem hızla değişiyor bakalım. Umarım sorun olmaz. Teşekkür ederim cevabınız için.

• Merhaba arkadaslaaaarr vizeyi aldımmm 🙂
    Sureci bekleyen herkese bol sans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@mystery88, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaslaaaarr vizeyi aldımmm 🙂
    Sureci bekleyen herkese bol sans dilerim.

Tebrikler hayırlı olsun

• @mystery88 tebrik ederim hayırlı olsun darısı başımıza 🙂

• Çok teşekkürler arkadaslar 🙂 deneyimimi paylaşayım hemen 🙂
    İlk olarak mülakatım başlarken gördüm ki bize verdikleri beyaz kagıt önümde duruyor ( bizim haklarımızın oldugu kagıt) onu görünce zaten bu iş tamam dedim. Parmak izimi aldı. İngilizce good morning/ do you speak english dedi 🙂 Türkce konusabilir miyiz lütfen dedim. Ok dedi.

1. nerede yaşayacaksınız?
      2)nerede ve nasıl tanıştınız?
      3)nişanlından biraz bahseder misin?
    2. nişanlının sevdiği şeyler nelerdir gibi bir soru?
      5)son 30 gün icinde başka bir yerde yaşadın mı? Bu soruyu 3 kez tekrarlattım çünkü kadın kısık sesle konusuyor ve arka tarafta bekleyenlerden cok ses cıkıyordu bir türlü anlayamadım. Sonra kusura bakmayın dedim dısarısı biraz gürültülü. O da bozuldu gibi oldu ama o esna da yan taraftan bir kadın geldi ( kurtarıcı melek gibi) sanırım evet gürültü var ya da kısa kes dedi 🙂 o da ok dedi ve o beyaz kagıdı bana uzattı mülakat bitti 🙂 çok tesekkur ederim. Sizi hiç unutmucam dedim 🙂 sonunda güldürdüm bayanı.
      Ben çok sakindim o sakinliğime bile biraz şaşırdı ve beni zorlamak istedi bence ama pes etmedim tabi 🙂
      Ben cevap verdikce o bilgisayardan yazılar yaZdı.
      Bu şekilde hikaye gibi anlatmak istedim sizlere de 🙂
      Belgelerden de 134 form/adli sicil/nüfus kayıt/1040 beyannane/w2 form ve kanıtları aldılar sadece ve iki adet foto.
      Bu süreci bekleyen herkes rahat olsun. Ben cok paniktim mülakata girene kadar ve bu deneyimi yaşayan arkadaslar hep rahat ol diyordu cidden dogruymus. Sakin olun sizler de alacaksınız yeterki belgeleriniz kanıtlarınız tam olsun..
      Herkese bol şans ve sevdiğinize hemencik kavuşmanız dileğimle arkadaşlarım.
      hoşçakalın...
  • ⭐⭐⭐

Çok teşekkürler arkadaslar 🙂 deneyimimi paylaşayım hemen 🙂
    İlk olarak mülakatım başlarken gördüm ki bize verdikleri beyaz kagıt önümde duruyor ( bizim haklarımızın oldugu kagıt) onu görünce zaten bu iş tamam dedim. Parmak izimi aldı. İngilizce good morning/ do you speak english dedi 🙂 Türkce konusabilir miyiz lütfen dedim. Ok dedi.

5)son 30 gün icinde başka bir yerde yaşadın mı? Bu soruyu 3 kez tekrarlattım çünkü kadın kısık sesle konusuyor ve arka tarafta bekleyenlerden cok ses cıkıyordu bir türlü anlayamadım. Sonra kusura bakmayın dedim dısarısı biraz gürültülü. O da bozuldu gibi oldu ama o esna da yan taraftan bir kadın geldi ( kurtarıcı melek gibi) sanırım evet gürültü var ya da kısa kes dedi 🙂 o da ok dedi ve o beyaz kagıdı bana uzattı mülakat bitti 🙂 çok tesekkur ederim. Sizi hiç unutmucam dedim 🙂 sonunda güldürdüm bayanı.
      Ben çok sakindim o sakinliğime bile biraz şaşırdı ve beni zorlamak istedi bence ama pes etmedim tabi 🙂
      Belgelerden de 134 form/adli sicil/nüfus kayıt/1040 beyannane/w2 form ve kanıtları aldılar sadece ve iki adet foto.
      Bu süreci bekleyen herkes rahat olsun. Ben cok paniktim mülakata girene kadar ve bu deneyimi yaşayan arkadaslar hep rahat ol diyordu cidden dogruymus. Sakin olun sizler de alacaksınız yeterki belgeleriniz kanıtlarınız tam olsun..
      hoşçakalın...

Yolunuz açık olsun eşiniz ile mutluluklar ve saadetler dilerim 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

merhaba ben k1 vizesini aldıktan sonra amerikaya giriş yaptım ama evlenmeden türkiyeye geri döndüm. şimdi sorun şu tekrar turist vizesine başvuru yapabilirmiyim? çünkü k1 alınca turist vizesi b1 imi iptal etmişlerdi bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim

gocmen olma isteginiz var mi? Eger varsa turist vizesini vermeleri zor olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar I-797 fotokopisimi orjinalinmi goturmem lazim fotokopisini gotursem sikinti olurmu?

sanirim orijinali sizde kalacak, bu belgeyi USCIS'in kullanacagini sanmiyorum. Ikisini de goturun isterseniz, zaten gerekmeyenleri size geri vereceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok teşekkürler arkadaslar 🙂 deneyimimi paylaşayım hemen 🙂

hoşçakalın...

Hayirli ugurlu olsun 🙂 mutluluklar...

• Herkese Merhabalar.Nişanlım ve ben Sürece Yeni başlayacak olan heyecanlı bir çiftiz.Amerikada'ki nişanlım bu hafta başvurumuzu California için yapacak.Başvuru öncesi emin olmadığımız yerler için sizden bilgi rica ediyoruz.

İlk başvuru için istenen evraklarda bildiğimiz kadarı ile;

1. Nişanlımın doğum belgesi.
    2. 2 mizdende ıslak imzalı intention letter.
    3. İlişki kanıtları.

Sorum:Kız arkadaşım 3 gün önce Amerikaya döndü ve şuan onun elinde benim tarafımdan yazılmış ıslak imzalı bir niyet mektubu yok malesef. Bu mektup konusunu bilmiyorduk.Sorum bu mektubu sadece o yazsada olurmu? Başvuru yapanlarınız böyle bir mektup yazdılarmı? Yani %100 zorunlu bir şey midir,Yazmadan da olurmu? Çünkü instructions kısmında mektup ile ilgili %100 gerekli gibi bir şey yazmıyor.Eğer bu mektubu yazıp Amerikaya göndermem gerekirse bize ekstradan en az 10 güne mal olur,ama süreci uzatmak istemiyoruz doğal olarak.
    Kanıtlar kısmında ise;anladığımız kadarı ile herhangi digital birşey koyamıyoruz.Resimlerin çıktılarını alıp mı yapıştırıyoruz,yoksa resimleri direkmi yapıştırıyoruz.O meşhur 8.sayfa ya sığsın sığsın 3-5 resim sığar.Bunlar yeterlimidir? İnstructions kısmında daha fazla resim veya kanıt için 8.sayfanın 1 den fazla çıktısı alınabilir diyor.Başvuranlarınız kaç sayfa kullandı? Kaç resim koydunuz? Diğer kanıtlar nasıldı.Bu konu biraz blur kalmış galiba.Rfe almamak için bunları baştan düzgün yapmak istiyoruz.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Süreçteki herkese sabır ve şans diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

69

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |