Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Seattle'da hayatini kaybedenlerin sayisinin 6'ya ciktigi aciklandi. Bazi is yerleri hastaysaniz evden calisin diye uyari veriyor bazilari hicbir sart bakmaksizin evden calisin diye e-mail atiyor. Simdilik kapatilan okullar ve is yerleri var (hastalarin bulundugu yerler oldugu icin dezenfekte edilecek). Seattle'da yaklasik 6 haftadir tespit edilemeyen, normal soguk alginligi veya grip oldugunu zannedip gunluk hayatina devam eden insanlardan dolayi aslinda epey bir yayilmis olabilecegi aciklandi. Haftasonu Costco'da tuvalet kagidi, konserve yiyecek gibi urunler kalmamisti saat 3 civarinda 🙂 Biz de yapabildigimiz kadar stogumuzu, hazirligimizi yaptik. Bu saatten sonra mecbur olmadikca kalabaliga karismadan devam edecegiz bakalim.

• Bir kaynağa göre 1, başka bir kaynağa göre 2 teyit edilmiş vaka görünüyor tx da.

• 6 ölümün 6sı da wa, sanırım seattle da. Geçen gün de twitterda bir abdli yazıyordu; costco, target vs hepsine gittim, dezenfektan konserve vs hiçbirşey kalmamıştı, stoklar tükenmişti diye..

• san antonio da vaka sayisi 60 i gecmis. vaka tespit edilen bi cinli ciftin foodcourt da yemek sebebi nedeniyle north starall kapatildi bugun.

• ........

• ........

• @Ercan-Tekoglan Tx’te henüz görünmüyor, ben https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/cases-in-us.html ve https://www.worldometers.info/coronavirus/usa-coronavirus/ buradan bakıyorum, siz nereden takip ediyorsunuz yazarsanız sevinirim. Başka bakabileceğimiz ve şehir şehir gösteren siteler varmı?

• ........

• @bsk, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Ercan-Tekoglan Tx’te henüz görünmüyor, ben https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/cases-in-us.html ve https://www.worldometers.info/coronavirus/usa-coronavirus/ buradan bakıyorum, siz nereden takip ediyorsunuz yazarsanız sevinirim. Başka bakabileceğimiz ve şehir şehir gösteren siteler varmı?

Az once okudum:

Texas: A quarantine standoff in San Antonio

The mayor of San Antonio declared a state of emergency in the city on Monday afternoon in order to block the release of Americans scheduled to leave quarantine at a nearby Army base. This move came after a woman in quarantine, who had twice tested negative for the virus and been released, later tested positive for the coronavirus. In the 12 hours before she was returned to isolation, the woman spent time at a mall and a hotel near the airport — though health officials said the chance she transmitted the disease to many people was low. Texas governor Greg Abbott has also worked to block any further release of people from quarantine and demanded that the CDC retest all of them.

Kisaca Turkce: San Antonio belediye baskani acil durum ilan etmis, cunku San Antonio yakinlarindaki Fort Sam Houston adli Army ussundeki karantina altindaki kisilerin serbest birakilmasini engellemek icin. Bunun nedeni ise, burada karantina altindaki bir kadin 2 defa negative test edildi diye serbest birakilmis ama daha sonra positive test edilmis. Bu esnada ise kadin havaalani yakinlarindaki bir AVM ve bir hotelde 12 saat gecirmis. Saglik yetkilileri ise cok fazla kisiye hastalik bulastirmis olma sansi dusuk demisler!!!! Neyse Texas valisi karantinadakilerin serbest birakilmesini block etmis ve tekrar test yapilmasini talep etmis.

• Avrupada iş büyümeye başladı, Amerika da yavaş yavaş arkasından geliyor..
    İran ve İtalya yı söylemeye gerek yok, günlük vaka sayıları 500-1000 arası artıyor 2 gündür. Ölümler 100e yaklaşıyor artık..

Avrupada (Almanya Fransa İspanya İsviçre vs) 2 gündür eski sayıları katlayarak gidiyor.
    Toplam vaka sayısı 21 olan ve henüz ölüm yaşanmayan UAE de bile okullar en az 4 hafta tatil edildi.

Bu arada WA.da 7.ölüm haberi geldi, 6 gün önce vefat etmiş ancak yeni teşhis edilmiş. Oralarda yaşayan varsa dikkat edin arkadaşlarım Allah korusun yaa.
    Güncelleme : 7 ve 8.. aynı huzurevindeki 2 hastanin 6 gun önce bu sebeple öldükleri ve şimdi tespot edildiği açıklandi.

• @aysegul sahip olduğumuz teknoloji ve bilim bu virüse karşı bi aşı üretmeye yetmiyor mu? Daha ne kadar sürecek inşallah daha fazla uzamaz

• Komplo teorisi: Belkide asisini coktan bulmuslardir ama aciklamiyorlardir. Cok kalabalik olan dunya nufusunu biraz azaltmak icin. Gecenlerde TV de izledim Turkiye'den bir prof, 2030 yilina kadar nufusu azaltmalari gerekiyor, yoksa sonrasi icin bu kadar nufusla uzun sure hayatta kalamayiz diyordu. Kim bilir, belkide birileri dugmeye basti...

• @MySea malesef ben de böyle düşünüyorum korkunç ama Thanos gibi bi durumla karşı karşıyayız

• ........

• ........

• ........

• @gokcell Bir diger soylenti ise, ilk asiyi kullanmaya baslayacaklarinda fiyatinin cok yuksek olacagi ve o kadar parasi olmayan veya sigortasi karsilamayanlarin asidan faydalanamayacagi.

• Zaten asiyi Cinliler bulurlarsa, Cin malinda kesin sorun cikar gibime geliyor.

• İtalyada tüm okullar ve üniversiteler virüs sebebiyle kapatıldı..
    İran sanayi bakanı, cumhurbaşkanı yrd., 23 milletvekili vs birçok üst düzey yetkili enfekte durumda..
    Etkilenen ülke sayısı 82 oldu.

Aşı için biraz daha zaman var anladığım kadarıyla..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |