Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba eşim green kartlı ve ben suanki current durumundan faydalanarak amerikada iken F2a üzerinden green karta başvurdum. Bizden şuan I485 e ek belge olarak eşimin vatandaslik bilgilerini istemişler. Ama eşim vatandaş değil biz green kart statüsünden current durumu değerlendirerek bu statüye başvurduk. Neden böyle bir belge istediler. Belgeler vatandaş eşi gibi mi işleme alınmış yani onu green kartlı olarak değiştirmemiz mi lazım inanın hiç birşey anlamadık. Bu konuda beni bilgilendirir mısınız.

• @Gezgin-Paksoy bence bu süreçlere girmenize hiç gerek yok, azıcık paraya kıyın abd de doğsun çocuğunuz direk vatandaş olsun Trump sürekli kanunları değiştiriyor ilerde ne olacağı hiç belli olmaz

• @psy Acaba seçeneklerden yanlışlıkla eşinizin vatandaş olduğunuzu mu seçtiniz? Mutlaka Uscis i arayın aksi takdirde başvurunuz red ile bile sonuçlanabilir bunca vaktiniz boşa geçmiş olur

• @redur47 hayır ama acaba şuan current olduğu için olar mi karıştırdı diye düşünüyorum. Çünkü green kart in bilgilerini gönderdik. Bu yanlışı duzeltilir değil mi şimdi onlara posta yazıp göndereceğiz aramamız da mi gerekiyor

• @psy daha önce bir forumda i130 belgesi yanlış doldurulduğu için yeni bir i130 istendiğini gördüm ancak sizin durum biraz farklı. Karışmış olması zor bir ihtimal. Önce arayın Uscisi onlar sizi yönlendirir diye düşünüyorum

• F2a vize başvurumun son aşmalarındayım eşim adına ds260 dolduruyorum fakat bir soru ile karşılaştım ;
    Is your spouse immigrating to the U.S. with you ?
    Yes. No

Bu soruya ne demeliyim ben halihazırda amerikadayım ve eşim adına ds260 dolduruyorum eğer No dersem başka bir soru daha çıkıyor oda ;

Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you ?

Yes. No

Bu iki soruya bu şartlarda ne demeliyim sizce teşekkür ederim.

• @soul-calibur o soruya ben evet demiştim ancak sonradan öğrendiğime göre no demem gerekiyormuş, açıkçası benimde kafam karışmıştı ikinci soru çıkınca ondan dolayı yes demiştim, mülakat zamanı düzelticem onu

• @redur47 İki soruyada mı No diyeceğiz peki

• @redur47 öyle de işte aşırı bir birikimim yok. Hem doğuma hem de ev geçinme vs yetmeyecek

• arkadaşlar TR de doğacak bebeğimiz için F2A düşünüyorum. green card talihlisiyim ama TR de doğurmak istiyoruz. 2 yaşına kadar zaten sıkıntı olmuyor ama 2 yaşından sonrası için sorularım var?

1. 2 yaşından sonra F2A dışında yol var mı. Yoksa F2A ne kadar sürede sonuçlanıyor?
    2. F2A ya sadece ABD de mi başvuruluyor yoksa TRden de başvurulabilir mi?
    3. 2 yaşına gelmeden ABD ye girip orada başvuru yapsak ne kadar sürede sonuçlanır?
    4. Son bir önemli soru. 2 yaşına gelmeden ABD ye girdik ve bebek için green card sürecini başlattık. Kartı TRye aldırabilme şansımız varmı.
      sanıyorum sadece ABD adresine gönderiyorlar. ABD adresinden de TR ye belki aldırabiliriz.

• @soul-calibur no, no olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@psy, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar merhaba eşim green kartlı ve ben suanki current durumundan faydalanarak amerikada iken F2a üzerinden green karta başvurdum. Bizden şuan I485 e ek belge olarak eşimin vatandaslik bilgilerini istemişler. Ama eşim vatandaş değil biz green kart statüsünden current durumu değerlendirerek bu statüye başvurduk. Neden böyle bir belge istediler. Belgeler vatandaş eşi gibi mi işleme alınmış yani onu green kartlı olarak değiştirmemiz mi lazım inanın hiç birşey anlamadık. Bu konuda beni bilgilendirir mısınız.

gonderilen mektupta tam olarak ne diyor acaba? ABD vatandaslik bilgileri mi istenen, yoksa diger ulke vatandasligina dair dogum belgesi/pasaport kopyasi vs. mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@soul-calibur, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

F2a vize başvurumun son aşmalarındayım eşim adına ds260 dolduruyorum fakat bir soru ile karşılaştım ;
    Is your spouse immigrating to the U.S. with you ?
    Yes. No

Bu soruya ne demeliyim ben halihazırda amerikadayım ve eşim adına ds260 dolduruyorum eğer No dersem başka bir soru daha çıkıyor oda ;

Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you ?

Yes. No

Bu iki soruya bu şartlarda ne demeliyim sizce teşekkür ederim.

o kisim sizi cok ilgilendirmiyor, o nedenle no deyip gecebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

arkadaşlar TR de doğacak bebeğimiz için F2A düşünüyorum. green card talihlisiyim ama TR de doğurmak istiyoruz. 2 yaşına kadar zaten sıkıntı olmuyor ama 2 yaşından sonrası için sorularım var?

1. 2 yaşından sonra F2A dışında yol var mı. Yoksa F2A ne kadar sürede sonuçlanıyor?
    2. F2A ya sadece ABD de mi başvuruluyor yoksa TRden de başvurulabilir mi?
    3. 2 yaşına gelmeden ABD ye girip orada başvuru yapsak ne kadar sürede sonuçlanır?
    4. Son bir önemli soru. 2 yaşına gelmeden ABD ye girdik ve bebek için green card sürecini başlattık. Kartı TRye aldırabilme şansımız varmı.
      sanıyorum sadece ABD adresine gönderiyorlar. ABD adresinden de TR ye belki aldırabiliriz.
    1. Green Card sahiplerinin esleri ve 21 yasindan kucuk bekar cocuklari icin F2A basvurusu yapmalari gerekiyor.

2. Turkiye'den basvuru yapabilirsiniz.

3. O durumda F2A degil, NA3 olacak kategori... ayrintili bilgi surada:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları/

Sadece ABD'ye yerlesme veya ABD'de calisma gibi bir isteginiz varsa gocmenlik surecine devam etmenizi tavsiye ederim.

• F2A surecinde son asamasinda ds260 doldurduktan sonra istenen belgelerin birth certificate ve police certificate ingilizce olmasi sart mi ?

• Ve birde belgelerde photograps istemis bu amerika vizesi icin olan fotograf degil mi ?

• Arkadaşlar formları doldurduk ( DS260,Sponsorluk Belgeleri gbı) son asamaya geldim , islerim yogun oldugundan avukata verdim butun belgelerimi o koşturuyor. Bana Public Charge Questionnaire

gibi bırsey yolladı nedir ne değildir bilen varmıdır ? Yani yeni yasayla alakalı oldugunu biliyorum . Etkisi nedir takip eden doğru bilgisi olan biri var mıdır ?

• @soul-calibur hayır türkçe de yükleyebilirsiniz. Ayrıca resim de 2x2 olacak fotoğrafçıdan çektirebilirsiniz

• @nevermore Ds 5540 bu form abd ye giriş yapacağınız zaman abd devletine herhangi bir külfet getirmeyeceğinizi kendi kendinize yetebileceğinize dair doldurulması gereken bir form. İki gün önce başladı o formun doldurulması şartı

• @crazycells abd vatandaslik bilgileri isteniyor. Ama eşimin zaten bu şekilde bir bilgisi yok ki biz temmzudan beri var olan current durumunu kullanarak f2a ya başvurduk. Bunu anlamadılar mi yada oradaki memura bunu bildirmemiz mi gerekiyor.
    Birde nüfus kayıt örneği aile bazlı mi kişi bazlı mi olacak fark ediyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |