Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 mülakata gitmeden tüm kimlikleri yenilemek zorundasınız zaten ABD girerseniz de ilk 6 için geçerli olacak kimlikle ilgili sıkıntı yaşamayın diyen bir öğretmen. 2 yıl önce gitti ABD.ye. emin olmak istedim

• ⭐⭐

@hope34 pasaporttur o 6 ay en az geçerli olmalı uçuş tarihinden

• @hope34 Dünyanın heryerinde Başka bir ülkede geçerli olan tek kimlik pasaport dur.

• @haymatlos_ onda sorun yok ama kimlik olarak yeni kimliklerin geçerli olduğunu söylediği için ki kendisi de abd yerlermiş bir öğretmen ondan sordum.

• @Semihmete kimlik olarak yeni kimlikler ehliyetler geçerli olmadığının yazısı var mı göndrseniz? okusam? bilmediğimden emin olmak için sordum araştırıyorum.

• ⭐⭐

@hope34 yeni kimlik vb şeyler tr de gerekli süresi var sanırım seneye kadar değiştirilmeli ama amerikada yaşayacak biri için bu sorun değil tatile geldiğinizde yenilersiniz

• @Drywall aslında nakit para bulma konusunda sıkıntım olmaz. hesabımda daha fazla para gösterebilirim ama 10 gün var mülakata adamlar sormaz mı nerden buldun bu parayı diye? o durumda kaynağını açıklayamam.

• Merhabalar herkese,
    Pazartesi gorusme yapacaklara bol bol sanlar.
    Benim bir sorum olacakti, gorusmeden sonra Pasaport gelme suresi ne kadar surer acaba? Yani normal yolu ne kadar surer ve hizli yoluda ne kadar surer?
    Tesekkur ederim simdiden
    Kolay gelsin

• ⭐⭐

@Adama-Coulibaly 2-3 gün

• @haymatlos_ Merhaba,
    Hizli yolu mu bu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @dras bu konu hakkında yüzlerce kez yazıldı, çizildi. Bence biraz geriye doğru tarama yapıp okumanız sizin soru işaretlerinizi giderecektir. Adamlar son derece konuya net bakıyorlar. Paranız var mı? Daha önce suç işlediniz mi? Orada icra edip katma değer yaratabileceğiniz bir meslek sahibi misiniz? Nasıl sahip olduğunuz değil. Batı toplumlarında beyan esastır.

• ⭐⭐

Ben ve eşim 20 sene önceki ehliyetlerimizle ehliyet sınavına girdik. Herhangi bir sorun çıkmadı. Zaten ellerinde katalog oluyor çoğu kurumun. Hatta eşimin ehliyetinde eski soyadı yazıyordu ona bile bir şey demediler.

• ⭐⭐

@dras Hayir bunu sorgulayacaklarini düşünmüyorum. Bu forumda mülakat deneyimlerinden en yakın tarihli olanlardan ogrendiklerimize göre mülakata yakın bir tarihte yatırılan paralar sorun teşkil etmedi. Yani eğer para bulma imkanınız varsa çok bunu dert etmeyin. Parayı bulun ve hesabınıza yatırın. Nereden buldun konusu sizin GC lottery ile alakalı değil. Nereden buldun konusu yatırım yolu ile gren card prosesinde ve E tipi vizelerde yüksek meblağlar için geçerli. Yani yatırım yolu ile green card sürecinde 500.000 $ dolar ve üstü meblağlar için, E tipi vizelerde 100.000 $ ustu icin geçerli.(Bu meblağ/büyük yatırım yolu ile 850.000$ seviyesine yükseltilme kararı alındı ama uygulamaya geçtimi bilemiyorum.)( Ayrıca E tipi küçük yatırımcı vizelerinde 100.000 $ sınırı diye yasal bir sınır yok. Ama genel kanı böyle. Siz 50.000 $ ile de E vizesi alabilirsiniz. Bu durumda 50.000$ in kaynağı incelenir.) Bildiğim kadarıyla böyle. Yanlışım varsa konuyu tam doğru bilen arkadaşlar lütfen düzeltsin . Sizin şu an böyle bir pozisyonunuz olmadığından ve konsolosluğunda bu para yatırma işleminizi sorgulamayacagindan bence rahatca hareket edebilirsiniz.
    Not: Bu konularla alakalı mutlaka forumda açılmış başlıklar vardır. Veya yakın konulu başlıklardan herhangi birinde bu konuyla ilgili bir yorum olabilir. Bu yüzden forum ana ve alt başlıklarını okumanızı öneririm.

• ⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly Varsayim yapiyorum: mulakat ertesinde pasaportlarin gelme zamanina gore bir sey planliyorsaniz dikkat edin. Burada mulakat sonrasina yakin zamana ucak bileti alip strese girenler olmustu. Bir de Amerika’ya vardiginizda isler genellikle yavas oluyor, keske 2-3 gun icinde hizlica halletsem diye dua edeceksiniz. 😃

• @keysnambır Merhaba,

Tesekkur ederim, yok bizim durum farklidir, Ankaradan sonra baska ile gidip akraba ziyaretleri falan yapacagimiz icin, izmir e pasaportlar ne zaman gelecegini tahmin etmeye calisiyorum.
    Kolay gelsin

• ⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly Genellikle gördüğüm bir hafta içerisinde geliyor pasaportlar. Çok sansliysaniz ertesi gun bile alabilirsiniz. 🙂

• @keysnambır 🤔
    Sagolun

• Son 2 ayın mulakat deneyimlerine baktığımızda 2-3 arkadasımız yurt dışı seyahatinin çok olmasından dolayı AP sürecine girdi. Bazıları çok seyahat etmekle alakası olmadığını söylese de bu 3 arkadaşımızın tek ortak noktası bu konuydu. Sormak istediğim şu; bende birçok ülkeye ziyarette bulundum,bu yüzden o arkadaşlara gönderilen formu mülakata girmeden doldursam ve mülakat esnasında diğer evraklarla birlikte versem o sürece girme ihtimalini ortadan kaldırmış olur muyum?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |