Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cato hayır daha düşük değil daha yüksek olma ihtimali bile var

• @Muhtaradana , @MySea demeye çalıştığı diğer bölgelerin mali durumları Avrupaya göre daha aşağıda. Bu durumdan dolayı oralarda elenme çok olacağını düşündükleri için cut-off yüksek tutmuş olabilirler. Avrupa bölgesinde ise mali durum daha iyi olduğu için daha az sayıda açılmış olduğu. Mülakata girenlerde yüksek yüzde sağlanıyor olabilir. Bununla birlikte mülakat bekleyen çok kişi olması da bir neden olabilir.

Hepsi üst üst geldiğinde bu durum oluşmuş olabilir.

• @Muhtaradana aynen katılıyorum.

• @crazycells Evet green card lottery mulakati. Bu sabah mail geldi pasaportunu yollamasini istemisler. Sanirim halloldu, ikna oldular ki pasaportunu istediler.

• @jure sayın @jure ben veriler ve sayılarla konuşulmasını daha çok sağlıklı buluyorum, daha önceden bu konu konuşulmuştu, normalde şubat bülteninde aktif olan 14000-21000 case aralığındaki arkadaşlar mart ayına mülakat alması gerekiyordu ama bu kadar yüksek case aralığından sadece 65 case mart ayına mülakat alabildi, peki neden şubat bültenini bu kadar yüksek açıklamışlardı bununla ilgili değişik varsayımlar olsada henüz bir kesinlik yok, KCC nin niyetini anca kendileri bilir sanırım

Ama ben ilgili konuyu konuştuğumuz hem linki atıyorum hem alıntılıyorum, lütfen 2nl dosyasının içeriğine bakın, mart bültenin neden sadece +200 arttığını daha net anlayabilirsiniz, zaten mart bülteni 30 bin açıklansa bile biz bunların çoğunun Nisan ayına mülakat almasının çok büyük bir sürpriz olacağını biliyorduk

Hem şu anda tam work and travel mülakat sezonu açıldı, public-charge meselesinin mart bülten cut-off larına olası etkisinden ziyade bu mesele daha somut ve anlaşılabilir

Biliyorsunuz ki, bülten cut-offlarına karar verilirken elde kalan vize sayısı ve ilgili grup ülkelerinin konsolosluklarının yoğunluğu esas alınıyor

KCC tek başına cut-off lara karar vermiyor dos ve konsolosluklarla devamlı koordinasyon içinde

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

İkinci kısımda ise mart 2nl ceac verilerini inceleyelim, ilgili dosyayı incelemek için ➡March_2NLs.csv

2nl verileri bize dünya genelinde bu numaraların hangi numaralar olduğunu ve kaç numaranın mart ayında mülakata gireceğini gösterecek

Dosyaların karşılığında in transit yazıyorsa o evrak KCC den mülakatın yapılacağı konsolosluğa transfer aşamasında demektir

Eğer ready yazıyorsa dosya mülakatın yapılacağı konsolosluğa ulaşmış demektir

2nl verilerindeki tüm ready ve in transit dosyaları mart ayına mülakat tarihi aldı

Verilerin ayrıntılarında,
    mart ayında mülakata girecek dosya sayısı şu şekilde oldu:

• EU case 14000-21000 arası şanslı 65 case numarası olduğunu öğrendik⬇
      20200202_104237.jpg

• Ama böylelikle normalde EU kotasında şubat ayında mülakata girmesi gereken 10300 ila 14000 arası 381 dosyanın mart ayında mülakata gireceği ortaya çıktı

• Bu arada olağan akışta şubat öncesi mülakata girmesi gereken case Eu 0-10300 arası 156 dosyada mart ayında mülakata giriyor

• Böylelikle neden mart ayına bu kadar düşük sayıda mülakat verildiğide ortaya çıkmış oldu gibi

• 14000-21000 arası 65 dosya mülakat alabilirken

• 0-14000 arası 537 dosya mart ayında mülakata giriyor

Not:
    Yalnız arkadaşlar ceac.state.gov daki veriler hemen güncellenen bir şey değil, 14-21 arası numarasını burada in transit yada ready göremeyenler üzülmesin bence hala mart ayına mülakat almak için küçük de olsa bir umut var
    , önümüzdeki 5-6 günde herşey belli olur sanırım

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/116882

• @gamzesaglam ceac dan durumunu kontrol ettiniz mi bencede sorun hallolmuş, tebrik ederim
    Aşağıdaki linkten case numara arasındaki 0 ları silerek kontrol edebilirsiniz ⬇

• ⭐⭐

Afrika ve Asyayı biran önce bitirmek istiyorlar. Çünkü çoğu mali yeterlilikten dolayı AP ye kalacak. Ve büyük bir çoğunluğu kriterleri sağlayamayacaklar. Bu artan vizeler de Avrupa bölgesine kaydirilacak. Avrupa bölgesinden daha çok kişi almayı istiyorlar. Avrupa bolgesi eğitim ve mali acıdan Afrika ve Asya bölgesine göre daha çok cezbediyor. Diye tahmin ediyorum.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mart ayında current olsam foruma inek kestirir mangal partisi veririm .

Yalnız o değilde KCC mart bültenini +200 lük artırarak bizi utandırdı, umarım ay sonuna kadar 30 binlere kadar evrak onayı gelirde, nisan bülteni cut-off 30 bin üzerinde açıklanır o zaman @Semihmete beye sözünü hatırlatırız @crazycells

• ⭐⭐

Nisan ayıda vasatın altında gececek gibi görünüyor. Ben Mayis ayında herkesi mutlu edecek surpriz bir sicrama bekliyorum. Nisan ayi 25000 civari olur diye tahmin ediyorum. Umarim tahminlerim bosa cikar. Ve umarim Nisan da cok guzel bir sayi aciklanir. Zannedersem Nisan ayinda da yine Mart ayında uyguladıkları politikayı devam ettirirler.

• @Drywall Nisan ayında 25 bin cut-off gayet güzel rakam,şu 10 gün içerisinde evrak onayları nereye kadar tırmanacak ona göre Nisan ayı cut-off sayısı için bir tahminde bulunabiliriz sanırım, şu anda maksimum onay 24900 var bir tane

• ⭐⭐

@Muhtaradana Evet size katılıyorum. Bekleyip görmek lazım.

• Merhaba

Oncelikle forumdaki herkese cok tesekkur ederim. Bu sureci sizlerin sayesinde olumlu bir sekilde tamamladim. 2 saat once Amerika'ya girdim. Surecim Kanada'da yasadigim icin biraz farkli gelisti. Bu nedenle belki birilerine yardimi olur diye surecimden kisaca bahsetmek istedim.
    Vize gorusmesi Kanada'da sadece Montreal ve Vancouver'da yapilabiliyor. Ben Montreal'de gorusmeye girdim. BIzi kapinin onunde yogun kar yagisi altinda beklettiler. Aslinda konsolosluk banka vs olan bir binanin icindeydi yani konsolosluga girmeden sicak alanda bekleme imkani vardi ama ona ragmen beni 2 kez disari cikmam icin uyardilar. Konsolosluk sitesinde esyalari koymak icin dolap olmadigi, kesinlikle canta getirilmemesi gerektigi yaziyordu ama gordugum kadariyla cok kucuk kilitli dolaplar vardi. Sadece cuzdanla girilmesine izin veriliyordu. Ben hazirlikli gitmistim, sorun yasamadim. 7.30'da randevum olmasina ragmen saat 10'da ancak islem tamamlandi. Konsolosluk bostu ama cok bekledim. Bu belki Kanada'nin rahatligiyla ilgildir. Belki size tuaf gelecek ama sanki sabrimi deniyorlarmis gibi geldi. Memur sabrim icin tesekkur etti. Cunku vezne gorevlisi 45 dk gec gorev basi yapti. Benim disimda Iranli bir kari-koca ve bir bey vardi. Onlarin islem cabuk bitti ama saniyorum ki vize alamadilar.
    Evraklarim tamdi. Sitede yazmamasina ragmen ben forumda belirtildigi sekilde banka hesap dokumu vs hazirlamistim. Kanada'da ne yaptigimi sordular. Ogrenci oldugumu not etti. Meslegimle ilgili soru sordu. Bunlar disinda birsey sormadi. Yani ABD'de nerede yasiyacagim, tanidigim var mi vs sorulmadi. Aslinda gorusme cok basit gecti. Yanimda diploma asillari yoktu ama dijital validation kanitlari vardi. Sorun olmadi. Montrealde hava cok kotuydu. Kar firtinasi oldu. Oteli konsolosluga yurume mesefesinde secmistim. Bu avantaj oldu. Torontoya donus yolunda da ilginc olarak trenden yari yolda indirildik. Ben tren karda firtina da guvenli olur diye train bileti almistim ama tren yolu burada gosteri yapan cevreciler tarafindan kapatilmisti. Toronto'ya donusum cok zor oldu ama vizeyi almanin mutluluguyla cok kafaya takmadim ama cok yoruldum.
    Kanada-USA sinirini otobusle gectim (megabus). Once bir memur otobusun icine geldi. Yakin zamanda Cin'e giden var mi diye sordu. Anladigim kadariyla eger Cin'e seyahat oykusu olsaydi otobusten bile inmesine izin vermeyecekti. Sari irktan olanlara defalarca sordu, hatta cok kaba davrandi ve genelde Cinlilerin yalanci oldugunu soyledi. Ustelik iki Cin kokenli USA vatandasi vardi otobuste bana acayip rahatsiz edici geldi. Sonra tum esyalarimizla otobusten indik ve bankolara gittik. Memur ABD'de yasamayi niye sectigimi sordu (Canada yerine). Forumda herkes su gizemli sari zarftan bahsediyor. Sanirim icerigini goren tek kisiyim. Zarfi hemen acti. Tum icerigi gordum. En basta kucuk plastik bag icinde fotograflarim vardi. Doktorun gonderdigi saglik formunu da gormus oldum. Ardindan tum benden alinan evraklar vardi. Yani ozel, gizli, degisik bir evrak yoktu. Bankoda islem 10-15 dk surdu. Otobus beni biraz beklemek zorunda kaldi. Bazi bilgiler verdi. Onemli olarak 6 aydan uzun sure yurt disinda kalmamam gerektigini, eger kalacaksam bir evrak almam gerektigini soylede. En gec 1 yil icinde de kalici olarak ABD'de yasamaya baslamam gerektigini soyledi. Bana Kanada'da evin var mi? Tam olarak ne zaman tasinacaksin diye sordu. Adresini verdigim kisiye yakinligimi sordu. Parmak izimi aldi. Genel olarak cok sempatikti (otobuse gelen, kaba memura denk gelmedim).

Buffalo'da aksan Canada'dan cok farkli geldi bana. Sehir guzel gorundu ilk 2 saatte. Yarin Toronto'ya geri donecegim. 3 hafta sonra da Minnesota'ya gidecegim. Ds260 formunu doldururken social security number talep etmistim. Burada tekrar gidip basvurmam gerekir mi emin degilim. Sanirim gitmeyecegim. Sansizlik olmazsa numaranin verdigim adrese gelecegini dusunuyorum. Eger gelmezse Minnesotaya gittigimde ofise giderim.

Tesekkur ederim. Herkese bol sans dilerim.

• @Muhtaradana 24.900 iyi bence daha aysonına kadar zaman var

• @Serpa süper haber, vizeniz hayırlı olsun gerçekten hem mülakat öncesi bekleme süresi, hem vize aldıktan sonraki dönüş yolu zorlayıcı olmuş ama sonuçda güzel haberi almışşsınız
    İlk girişinizide yapmışsınız ssn için vakit bulursanız bir ssa ofisine başvurun yoksa dediğiniz gibi diğer gelişinize kadar verdiğiniz adrese ulaşmazsa başvurursunuz
    Ben bu kadar ayrıntılı bir deneyimi aktardığınız için çok teşekkür ederim, Kanada üzerinden kara yoluyla ilk girişi yapan benim hatırladığım kadarıyla forumda bir deneyim yoktu bu iyi oldu
    Bundan sonraki Amerika yaşamınız umarım çok güzel başlar ve bu şekilde devam eder.

• @Serpa Mülakat deneyiminiz kış şartlarından dolayı biraz zorlu olmuş ama mutlu sona ulaşmışsınız. Tebrik ederim, yeni hayatınızda başarılar dilerim. 🙂 Paylaşımınız içinde teşekkürler.

• ⭐⭐

@Serpa Tebrik ederim. Mülakat aşaması bayağı sabır zorlayıcı olmuş gercekten.

• ⭐⭐ Yasaklı

kanadada comm. coll. mü okuyorsun sarpa

• @Serpa Vizeniz hayırlı uğurlu olsun adınıza sevindim 🙂

• @Muhtaradana 200 keyfimizi kaçırdı 🙈

• @Semihmete keyif kaçacak bir durum yok bence. Su an evrak onay mail ı alan en büyük case no hakkında bilgi almak önemli...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |