Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uğur-SAKARYA-0 Yer seçimi kişinin kendi koşulları ile doğrudan ilişkili olduğunu düşünüyorum. Eğer işini önceden ayarlayabilecek bir mesleğe ve imkana sahip ise iş bulunan eyalet doğru seçim olur gibi. Ancak maddi imkanı iyi olarak gidilecekse o zaman zaten sorun yoktur. Aile ile gidilecekse ve iş imkanı önceden ayarlanmamışsa hayat şartlarının uygun olduğu yerler düşünülebilir. Öğrenciler için ise eğitim + uygun yaşam koşulları daha ön plandadır şeklinde düşünüyorum. Yani tek bir kritere bağlı değil. "Aaaa burası çok güzelmiş buraya yerleşeyim" denilerek yerleşecek kişi nadirdir. Kişinin "kendi koşulları" için kapsamlı değerlendirme yapması gereklidir.

• @stras, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Uğur-SAKARYA-0 Yer seçimi kişinin kendi koşulları ile doğrudan ilişkili olduğunu düşünüyorum. Eğer işini önceden ayarlayabilecek bir mesleğe ve imkana sahip ise iş bulunan eyalet doğru seçim olur gibi. Ancak maddi imkanı iyi olarak gidilecekse o zaman zaten sorun yoktur. Aile ile gidilecekse ve iş imkanı önceden ayarlanmamışsa hayat şartlarının uygun olduğu yerler düşünülebilir. Öğrenciler için ise eğitim + uygun yaşam koşulları daha ön plandadır şeklinde düşünüyorum. Yani tek bir kritere bağlı değil. "Aaaa burası çok güzelmiş buraya yerleşeyim" denilerek yerleşecek kişi nadirdir. Kişinin "kendi koşulları" için kapsamlı değerlendirme yapması gereklidir.

Farklı bir şey söylemedim bende , aynı fikirdeyim

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@heroinchains seçenekler bunlar sadece bunlar ise Los Angeles seç en azından üşümezsin ayrıca Los Angeles da uygun kiralıyacağın evlerde varmış, zaten teksiniz iyi okula bağımlılığınız yok sadece fazla olayın olmadığı bir yerde gül gibi yaşarsınız, hazır işte var

Her şey sizin için güzel başlasın ve güzel devam etsin

katılıyorum. oda kiralarsınız iş yerine yakın git gel araba işinizde olmaz.

• @Uğur-SAKARYA-0 Ben de zaten sizin yazdıklarınızı destekler ifadeler kullanmıştım. 🙂

• Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@heroinchains Sizin işletme ne iş yapıyor bilmiyorum ama hepsi pek pahalı yerler. Eğer şirketinizde çalışmaya devam etmeyecekseniz, tayini sadece resmiyette kullanacaksanız daha hesaplı eyaletlere bakabilirsiniz. Eğer firmada devam edecekseniz Los Angales en makul tercih gibi duruyor.

• @Senay-Sirin IBM basvurusunda 3 yer secmemizi istemislerdi (3. basvurum ayni pozisyona). Ben de

• Austin, TX
    • Dallas, TX
    • Raleigh, NC
      sectim.
      Olacagindan degil de hani olursa aklimizda kalmasin NC. Ah bir de soguk olmasa...

• @caglaror "Ah bir de soguk olmasa"!!!! Really? 😆 NC nin en buyuk artisi iklimi bence. Aralik ortasindan Ocak sonuna kadar biraz soguk oluyor, o kadar. Bu kis arabanin camlari sadece 6-7 kere buzluydu sabah 6:30 gibi. Henuz kar yagmadi. Kat kat giyinmeye, bere, atki, eldivene hic gerek duymuyorum. Orta kalinlikta kapsonlu bir mont, altina uzun kollu ince bir penye yetiyor. Eger kar gormek istersek, daglar 1-2 saat, canimiz sahil cekerse 3-4 saat. Yazlari 1-2 ay birazcik nemli ama cekilmeyecek kadar degil. Bence iklim kosullari cok ideal.

IBM olur insaallah. Amerikada is bulabilmek kisisel networkunuzle cok alakali. Cok siradan, dogru durust ingilizce bile konusamayan insanlarin cok iyi islere tanidiklari vasitasiyla kolaylikla girdigini, cok daha kalifiye kisilerin bir kac interview'nun otesine gecemedigini bizzat gormek hayatin pek de adil olmadigini tekrardan hatirlatiyor.

Yaniliyor olabilirim ama bence NC'nin avantajlari texastan daha az degil. Emlak vergisinin dusuklugu ve iklimin guzelligi de artilari. Charlotte'ta 3+2 mustakil bir ev aldim, yillik vergisi yaklasik 1% of the home value. Pesin parayla almis olsaydim aylik odemelerim sigorta arti vergi vb $250 olacakti. 20 senelik mortgage ile $1500 oduyorum. 30 senelik mortgage ile alsaydim, aylik odemelerim $1000 olacakti. Pekcok eyalette kiralar bile daha yuksek. Bence Amerika standardlarinda cok makul rakamlar bunlar.

Charlotte cennet mi, tabii ki degil. Fakir ve cahil insanlari, dolayisiyla yabancilara karsi ayrimcilik var. Crime rate dusuk degil. South'da oldugumu hatirlatan olaylar oluyor. Park ve kutuphane sayisi goreceli olarak az. Seattle'daki public school'larla karsilastirinca okullari kotu. Iyi bir semtte oturup bunun etkisini biraz azaltabilirsiniz tabii ama yine de daglar kadar fark var.

Uzun lafin kisasi, bence NC green kartla gelip sifirdan bir hayat kurmayi dusunenler icin ideal bir yer. 5-8 sene burada kalip, kariyerinizi kurup, senede $7000'a cok iyi universitelerde, ya da $3000 community college'da okuyup, ev alip para biriktirip sonra Amerikanin istediginiz yerine tasinmak bana mantikli geliyor.

• @Senay-Sirin Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bize bunlarla gelin.👏 👏

• @Senay-Sirin Paylasim icin tesekkurler!

• @Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@caglaror "Ah bir de soguk olmasa"!!!! Really? 😆 NC nin en buyuk artisi iklimi bence. Aralik ortasindan Ocak sonuna kadar biraz soguk oluyor, o kadar. Bu kis arabanin camlari sadece 6-7 kere buzluydu sabah 6:30 gibi. Henuz kar yagmadi. Kat kat giyinmeye, bere, atki, eldivene hic gerek duymuyorum. Orta kalinlikta kapsonlu bir mont, altina uzun kollu ince bir penye yetiyor. Eger kar gormek istersek, daglar 1-2 saat, canimiz sahil cekerse 3-4 saat. Yazlari 1-2 ay birazcik nemli ama cekilmeyecek kadar degil. Bence iklim kosullari cok ideal.

IBM olur insaallah. Amerikada is bulabilmek kisisel networkunuzle cok alakali. Cok siradan, dogru durust ingilizce bile konusamayan insanlarin cok iyi islere tanidiklari vasitasiyla kolaylikla girdigini, cok daha kalifiye kisilerin bir kac interview'nun otesine gecemedigini bizzat gormek hayatin pek de adil olmadigini tekrardan hatirlatiyor.

Yaniliyor olabilirim ama bence NC'nin avantajlari texastan daha az degil. Emlak vergisinin dusuklugu ve iklimin guzelligi de artilari. Charlotte'ta 3+2 mustakil bir ev aldim, yillik vergisi yaklasik 1% of the home value. Pesin parayla almis olsaydim aylik odemelerim sigorta arti vergi vb $250 olacakti. 20 senelik mortgage ile $1500 oduyorum. 30 senelik mortgage ile alsaydim, aylik odemelerim $1000 olacakti. Pekcok eyalette kiralar bile daha yuksek. Bence Amerika standardlarinda cok makul rakamlar bunlar.

Charlotte cennet mi, tabii ki degil. Fakir ve cahil insanlari, dolayisiyla yabancilara karsi ayrimcilik var. Crime rate dusuk degil. South'da oldugumu hatirlatan olaylar oluyor. Park ve kutuphane sayisi goreceli olarak az. Seattle'daki public school'larla karsilastirinca okullari kotu. Iyi bir semtte oturup bunun etkisini biraz azaltabilirsiniz tabii ama yine de daglar kadar fark var.

Uzun lafin kisasi, bence NC green kartla gelip sifirdan bir hayat kurmayi dusunenler icin ideal bir yer. 5-8 sene burada kalip, kariyerinizi kurup, senede $7000'a cok iyi universitelerde, ya da $3000 community college'da okuyup, ev alip para biriktirip sonra Amerikanin istediginiz yerine tasinmak bana mantikli geliyor.

Thank youuu 👍

• @ikizbabasi Hocam bizim 1 liramiz oranın 0.16 kuruş😁

• @ByDoski o mesaj 2017 yılında yazılmış, o zamanlar dolar 4 liraydı herhalde 🙂

Gerçi satın alma paritesi 1,6 idi sanırım en son. Onu dikkate alırsak 25 kuruş oluyor yine 😉

• Herkese merhabalar. Greencard ile Amerika’ya giderken şehir/eyalet seçimi hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Bekarım, 24 yaşındayım ve amacım para biriktirmek. Sizce yaşam masraflarının düşük olduğu buna karşılık saatlik ücretin ortalamanın üstünde olduğu şehirler hangileridir ? Örnek: Şehir A’da kiralar ortalama 800$ asgari ücret 8.5$, Şehir B’de ise yine kiralar ortalama 800$ asgari ücret 11$ .Şehir B örneğine en yakın şehirler nerelerdir? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogguzh bu soruyu sormadan önce eski iletileri okursan yada ilk giriş konu başlığını binlerce ileti bulabilirsin kaldı ki tek vasıta uçak olan yere uçaklar gitmiyor nasıl gitmeyi düşünüyorsun. İnsanlar yarın nasıl aç kalmam derdin de sen ne soruyon

• @Goncagül-Zihni Merhaba, umarım hayatınızda her şey yolunda gidiyordur 🙂 Austin özelinde video çeken çok az insan var, sizde 4 aydır video atmıyorsunuz. Merak ettik sizleri, özletmeyin kendinizi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogguzh, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Herkese merhabalar. Greencard ile Amerika’ya giderken şehir/eyalet seçimi hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Bekarım, 24 yaşındayım ve amacım para biriktirmek. Sizce yaşam masraflarının düşük olduğu buna karşılık saatlik ücretin ortalamanın üstünde olduğu şehirler hangileridir ? Örnek: Şehir A’da kiralar ortalama 800$ asgari ücret 8.5$, Şehir B’de ise yine kiralar ortalama 800$ asgari ücret 11$ .Şehir B örneğine en yakın şehirler nerelerdir? Teşekkürler

Bu tur bilgiler forumda ayri ayri basliklarda tartisildi, sizin icin oncelikli ozellikler neyse ona gore arastirma yapabilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler uyarınız için. Anahtar kelime seçip arama yaptığımda gönderi bulamadığım için kendim yeni bir başlık açtım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |