Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @jure yani diyorsunuz ki lotoyu kazanan bir çift 125 bin tl den fazlaca finansal kaynak göstermeli ama 250 bin tl göstermeside pozitif olur.

• @dogodogo bunu ben söylemedim. @MySea vermiş olduğu bağlantıda yazıyor. Çevirebildiğim kadarıyla bunu anladım ben. Hepsinin gerekli olacağına dair bir kesinlikte bulamadım. Özellikle yazıda sponsor ile karıştırılmaması gerekir diye de belirtilmiş. Ama bu nedenden dolayı red edilebileceği yazıyor.

• 125bin TL veya 250bin TL degil.

Poverty line'nin 125% veya 250% ustunde kaynaktan bahsediyor.

• %250'si çocuksuz evli çift için 41 bin$ olur demiş yazıda yaklaşık 250 bin TL yapıyor zaten mevcut kurlarla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jure chrome açarsanız otomatik türkçe oluyor ayrıca açıklama yapan firma aracı kurum yani Türkiyede ki greencard7/24.com gibi bir site. Şubat ayında mülakata girecek kişilerin çıkmasını beklicez. Çünkü biz burada ne kadar yazıp çizsekte en sağlıklı bilgi mülakattan çıkanlar verecek

• Ben evli değilim bekarım tek kişi olarak bankada en fazla ne kadar para gösterirsem sıkıntı çıkmaz dersiniz?

• @usanyc 20 k $ söylenenlere göre...

• DHS public charge rule denen nane " effective date" e kadar status quo yani yok sayılıyor teee effective date'e kadar ki bunun aylar alacağını söyleyebilirim. (Edit: Minimum 6 ay max 12 ay gibi anladığım kadarıyla). Yürürlülüğe girdikten sonra ise greencard'ı korumak bile mesele olacak. Açıkça çocuksuz bir çiftin 40.000 doların üstünde gelirinin olmasını bekliyorlar. Bir sonraki uygulamada greencardlar iki yıllık verilsin şartları sağlayanlarınki uzatılsın gibi bir absürdlük olabilir.

• Ben forumda yeniyim arkadaşlar öncelikle mrb dün bu yeni düzenlemeyle ilgili greencard7/24'e mail attım bu yeni düzenlemenin abd'de yaşayanları etkileyeceğini söylediler.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@usanyc, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells Nasıl kanıtlayacağız bunu sadece banka hesabı tapu vs ile mi?

Evet, bu sekilde gosterebilirsiniz.

Fakat bazı görüşme sonuçlarıdan anladımız kadarıyla tapu ruhsat vs götürüpde bankada yeterince para göstermeyenler de sorun yaşamışlardı, ne malum bu mülkleri satacağınız diye. Olabildiğince nakit göstermek avantajlı olacak bence.

• 6 yeni ulkeye daha travel ban getirildi.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bence ingilizceyi sart kosacakalar gibi geliyor bana en az gorusmelerde a2 seviyesi ...

• Şart o kadarla sınırlı kalsa ben razıyım, ne yapıp edip bir şekilde öğreniriz A2 seviye. Ama Texas eyaletinde 3 kişilik bir aile için 50.000 usd derlerse yandık.

• @yigitboncuk 30k hazir da 20 kredi çekerim .... öyle geliyor bana

• @MySea, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

6 yeni ulkeye daha travel ban getirildi.

Bu 6 ülke vatandaşlarına GC visa verilmeyecek, bu nedenle bu yıl tüm numaralar current olur sanıyorum. Kime niyet kime kısmet..

• @Bahadır-Kükrer Onu bende düşündüm ama işte bu sefer Türkiye deki kredi skoru vs de araştırılacak diyenler var.

• @Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

Bence ingilizceyi sart kosacakalar gibi geliyor bana en az gorusmelerde a2 seviyesi ...

Dil olayından hiç bahsedilmiyor, konu ile ilgili pek çok makale okudum hiç birinde dil yeterliliği yada yetersizliği problem sayılmıyor. Tek konu PARA arkadaşlar. Göçmenlerin bilhassa aile birleşme yoluyla GC alan göçmenlerin devlete yük olduğunu söylüyorlar. Hesabınızda nakit göstermeniz iyi bir çözüm olabilse de bu yasa yönetmeliğe döndüğünde eskisi gibi mülakat öncesi bankaya para yatırayım olayı da suya düşebilir. Mesleğiniz, geçmiş maaş bordrolarınız, banka hesaplarınızın geçmişe dönük birkaç yıla varan hareket dökümleri, iş sahibiyseniz vergi kayıtlarınız vs vs gibi ciddi bir kanıt görmek isteyebilirler. Yasanın özü bu, parası olmayan yada para kazanacak mesleği işi gücü tecrübesi olmayan üstelik bunu kanıtlayamayan gelmesin diyor Trump. Bunu oturtmak zaman alabilir ancak Trump'ın ikinci döneminde herşey daha zor olacak görünüyor.

• @yigitboncuk başkan benim eşim başvuru yaptı olmadı krediyi ben çekerim diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |