Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vermaynen Merhaba ikinci sorun ile basliyayim. Rezerve yaptığın dakka yada gün hiç fark etmez. Ne zaman Uber yada LYFT gelir seni alır istedigin yere bırakır o zaman o günün şartları fiyatı neyse o kredi kartindan kesilir. Birinci soru için ise Denemedim ama LYFT üye olurken türk hattını kabul edeceğini sanmıyorum. Ve eğer üye olmadiysan referans kodu ile üye olursan bu forumdan biri bonus alabilir sayende.

• Geçen hafta lyft indirip kurdum Türkiye'deyken, kayıt olurken Türkiye hat nosu ve kredi kartı bilgilerini girdim kabul etti.(Ubere kayıt olamadım nedenini bilmiyorum.) Sonra 4.99 dolara promosyon satın aldım, ilk 10 ride için her ride'a 4 dolar ve ayrıca %5 indirim sağlıyor.
    Peki ABD'de çalıştı mı? EVET sorunsuz bir şekilde çalıştı bir kaç kez kullandık ve evet her ride için %5 ve 4 dolar indirim yaptı Lyft. Mesela 12 dolar tuttu 4 dolar düşülüp 8 dolara yakın bir rakam kredi kartından çekildi, zaten maile receipt geliyor.
    Peki bir sorun yaşadın mı? EVET telefonda internet yoksa sıkıntılı iş Lyft. 1 gün için net almıştık sonraki günlerde Lyft'i kullanmak için wifi bulmamız gerekti ama bu çok büyük bir sorun değil çünkü her yerde wifi var. Mesela birinde bir Taco'cunun önünden çağırdım bir diğerinde sitenin kapısında binip siteye girip çek edip öyle devam ettik falan. AVMlerde Marketlerde restoranlarda free wifi bolluğu var. Net almaya ihtiyaç duymadık bu nedenle.
    Lyft'e kendimizi hazırlamıştık ama bus/tramvay'ı daha çok kullandık Houston'da, fare:1.25 dolar ve merkezde çok kullanışlı.

@vermaynen, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Uber ve lyft indirdim fakat uye olmak icin tel no istiyor acaba turkiye de kullandigim tel no ile uyelik acmaya kalksam problem yasarmiyim illa usa no olmak zorunda mi? Bir diger sorum ise ornegin 1 hafta sonraya uber ve lyft den rezervasyon yapsam bugunden ve bugunun fiyati ile 1 hafta sonraya yapilan rezervasyonu fiyatinda degisik olur mu ?

@kaptan, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@vermaynen Merhaba ikinci sorun ile basliyayim. Rezerve yaptığın dakka yada gün hiç fark etmez. Ne zaman Uber yada LYFT gelir seni alır istedigin yere bırakır o zaman o günün şartları fiyatı neyse o kredi kartindan kesilir. Birinci soru için ise Denemedim ama LYFT üye olurken türk hattını kabul edeceğini sanmıyorum. Ve eğer üye olmadiysan referans kodu ile üye olursan bu forumdan biri bonus alabilir sayende.

• @kaptan, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@vermaynen Merhaba ikinci sorun ile basliyayim. Rezerve yaptığın dakka yada gün hiç fark etmez. Ne zaman Uber yada LYFT gelir seni alır istedigin yere bırakır o zaman o günün şartları fiyatı neyse o kredi kartindan kesilir. Birinci soru için ise Denemedim ama LYFT üye olurken türk hattını kabul edeceğini sanmıyorum. Ve eğer üye olmadiysan referans kodu ile üye olursan bu forumdan biri bonus alabilir sayende.

tesekkurler bilgi icin halletik problemi bakalim bizde bir yakinimizin uyeli ile cagirmasi dusunuyoruz.

• @denizaydinli yanlış anlaşılmasın bu başlık lyft uber şöförlüğü. Lyft Driver uygulamasını Türk hattınız ile kullanamazsınız.

• Amerika'da 1 yıldan fazla yaşayıp Uberden driver olmak isteyip background yüzünden olamayan varmı?

• @kaptan, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Amerika'da 1 yıldan fazla yaşayıp Uberden driver olmak isteyip background yüzünden olamayan varmı?

Hiç duymadım ama benim über başvurumda başvuruyu ya ben Yanlış yaptım ya da uygulamada bir sıkıntı vardı başvurumu ticari hesap olarak kabul etmiş backround check 7.-8 kere uyarı verdi bana. Uberin merkezine gidip öyle düzeltebildim ondan sonra backround check düzeldi.

• arkadaşlar selamlar;
    konuyla alakalı degil ama Uber'dan 1099 Misc formunu nasıl temin edebiliyoruz.Benim aldıgım formda sadece yıllık tax summary var.Herhangi bir 1099 formu alamiyorum hesaptan bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Kazanc 400 dolardan az form'da asagidaki gibi.Yoksa bunu tax returne eklemek yeterli oluyormu?
    alt metni

• Size yollayacaklardir ya da yollamislardir. Bende sadece Lyft var ve Lyft gonderdi. M bahsis gibi promosyonlar gibi hizmet disi gelirlerin oldugu toplam. Summary tablosunda da Lyft gosteriyor rakami. Uber'in anlasmali oldugu bir vergi beyani yardimcisi kullanirsaniz verileri otomatik cekiyorlar.

• @caglaror, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Size yollayacaklardir ya da yollamislardir. Bende sadece Lyft var ve Lyft gonderdi. M bahsis gibi promosyonlar gibi hizmet disi gelirlerin oldugu toplam. Summary tablosunda da Lyft gosteriyor rakami. Uber'in anlasmali oldugu bir vergi beyani yardimcisi kullanirsaniz verileri otomatik cekiyorlar.

maalesef uber sadece 1040 destekleyen turbotax'e yönlendiriyor.benim için lazım olan 1040NR formuna ekleyebilmem."Uber’den elde ettiğiniz gelir 1099-Mics formuna dahil edilmiş mi?" diye vergi temsilcim soru sordu o yüzden kafa karistirdi.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Ben Creditkarma üzerinden file ettim taxleri ücretsiz hepsi state te federalde.

• Değerli arkadaşlar selamlar, Atlanta da uber lyft yapan arkadaşlar var mı? gereklilikleri nedir? hemen başlayabiliyor muyuz? ortalama kazanç nedir? Atlanta da ehliyet almak kolay mıdır zor mudur? tecrübelerinizi aktarırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

• @gezgin34, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Değerli arkadaşlar selamlar, Atlanta da uber lyft yapan arkadaşlar var mı? gereklilikleri nedir? hemen başlayabiliyor muyuz? ortalama kazanç nedir? Atlanta da ehliyet almak kolay mıdır zor mudur? tecrübelerinizi aktarırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

https://help.lyft.com/hc/en-us/sections/115003496407-Requirements-and-Applying

• Bu ileti silindi!

• Lyft başvurum Checkr denen third party firmanın ehliyet ve SSN bilgilerimi doğrulayamaması sebebiyle reddedildi. Ülkeye gireli 2 ay oldu, ehliyet işlemlerini tamamlayalı 10 gün. Belgem de 2 gün önce gelmişti. Bu adamlar nereyi baz alıyorlar bu bilgileri teyit ederken? fikri olan var mı?

• @coder Başvuru yaptığınız bölgede 1 yıllık ehliyet şartı olabilir mi acaba çoğu yerde olduğu gibi? Driving history olmadığı için kabul edilmemiştir başvurunuz. DMV ile çalışıyor olmaları lazım.

• @Ryback yani Texas için öyle bir şart yok.

• Lyft ve Uber yapanlarin salgin nedeniyle isini yapmak istemedi durumlarda (yapmadigi durumlarda) issizlik yardimina basvurmasi durumunda haftalik 600$ verilecegi bilgisi uzerine TX state issizlik yardimi icin basvuru islemlerine basladim (https://apps.twc.state.tx.us/UBS/). Ama sanirim yanlis yolaga girdim cunku detayli isveren bilgileri sormaya basladi.
    Farkli tecrubesi/bilgisi olan var mi?

• @caglaror, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Lyft ve Uber yapanlarin salgin nedeniyle isini yapmak istemedi durumlarda (yapmadigi durumlarda) issizlik yardimina basvurmasi durumunda haftalik 600$ verilecegi bilgisi uzerine TX state issizlik yardimi icin basvuru islemlerine basladim (https://apps.twc.state.tx.us/UBS/). Ama sanirim yanlis yolaga girdim cunku detayli isveren bilgileri sormaya basladi.

Bilen Birileri çıkana kadar ukalalık saymasanız naçizane fikrim başvuru devam ederken small Business seçeneği varsa oda olabilir belki o şekilde kabul görülme ihtimalimiz var sanki. Ben baktım siteye telefonla da irtibat oluyormuş ama coronadan dolayı sıkıntıya girmediyse oda bir seçenek.

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@caglaror, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Lyft ve Uber yapanlarin salgin nedeniyle isini yapmak istemedi durumlarda (yapmadigi durumlarda) issizlik yardimina basvurmasi durumunda haftalik 600$ verilecegi bilgisi uzerine TX state issizlik yardimi icin basvuru islemlerine basladim (https://apps.twc.state.tx.us/UBS/). Ama sanirim yanlis yolaga girdim cunku detayli isveren bilgileri sormaya basladi.

Bilen Birileri çıkana kadar ukalalık saymasanız naçizane fikrim başvuru devam ederken small Business seçeneği varsa oda olabilir belki o şekilde kabul görülme ihtimalimiz var sanki. Ben baktım siteye telefonla da irtibat oluyormuş ama coronadan dolayı sıkıntıya girmediyse oda bir seçenek.

En son calistiginiz isyerinin yani isverenin bilgilerini girmeniz gerekiyordur diye tahmin ediyorum. Ozellikle, coronavirus nedeniyle issiz kaldiysaniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |