Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 olsa olsa isim soyisim vs.benzerligi olabilir.Yurt disi cikisim yok,sabıkamız yok öyle bariz süreci geciktirecek birsey yok.Daha önce bu konu basliginda detaylica yazmistik zaten yanlis yasilan birsey yok hocam.30 Eylüle kadar süre var evet ama sürecin o kadar uzamasina mahal bir durum da yok.Neyse siz yorum yapmazsaniz sevinirim.Destek olunacak yorumlara ihtiyac var köstek degil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadoshaq seni poh pohlayacağım diye yalan mesaj yazmam burada yenisin ondan gerçekleri yazarım AP kalanları incelersen yazdıklarım vardır ki seni tanımamız için secereni yazdın mı ki senin yurtdışına çıkıp çıkmadığını bilelim

• @sadoshaq ben 2019 talihlisinden olarak 2 defa Ap ye kaldim. Toplam 5 ay surdu. Bu surede 3 defa bilgi talebi maili atmıstim. Ve hepsinede cevap yazdilar. Ancak dosyanin ne durumda veya asamada oldugunu soylemiyorlar. Hatta ikinci mailimden sonra beni tekrar Ankaraya gorusmeye cagirmislardi. Tekrar ayni mulakat sorularini sorup daha once Abd ye giriste yasadigim olayi anlatmami istemislerdi ve mulakat sonunda dosyanin isleminin devam edecegini soylemislerdi. Halbuki ilk mulakat gunumde de anlatmistim ve Ds 260 formunda da aynen belirtmistim. Biz soru sorup konsolosluktan cevap geldikten sonra vize durumunu ogrendigimiz sistemde guncelleme olmustu. Ve son process completed mesaji gelmeden once hic soru sormadan guncelleme oldugunu gormustum ertesi gunde Ap bitti pasaportu gonder maili gelmisti. Toplam 5 ay bekleme surdu. Pasaport gelmesi gitmesi derken 6 ay surdu. Hatta pasaportum ne alaka bilmiyorum ama Tokat PTT ye gitmisti oradan bana gelmesi 3 gun daha fazla surdu. Sizinki kisa surede sonuclanir insallah

• @ayvalik10 Sen benim durumum hakkinda yorum yapma hemserim.Forumda yeniyiz diye konuya yeni degiliz.Başka kisilere o büyük tecrübenden ne aktarirsan aktar.Üslubunu düzeltmedigin sürece de verecegin tavsiye ve ya tecrübelerin bir önemi yok.Konuyu uzatmiyorum ki ilerde bu sayfalari okuyanlar faydali seyler okuyacagim diye bos konusmalar okumasinlar.Hadi kendi işine bak simdi.

• @roccorocco Mrb hocam.Oldukca uzun sürmüs sizin sürec.Neyse sag salim atlatmissiniz.Ben de bu hafta ici bir e-posta göndererek en azindan farkindalik yapmak istiyorum.Daha once bazi arkadaslar konsolosluga e-mail attiktan sonra ap isleminin bittigi bile olmus.Sürüncemede kalmasin diye kendimizi hatirlatmakta fayda var.
    Hayirlisi olsun diyelim

• @sadoshaq size kolay gelsin hocam. aşağıdaki linkten direk soru sorabilirsiniz Ankara konsolosluğa dosyanızın durumu ile ilgili bilgi isteyebilrisiniz. kısa sürede cevap veriyorlar.

• @sadoshaq hocam bir de bu maillere atmayı deneyin:

1. [email protected]
      2)[email protected]

• @crazycells merhaba , asıl talihli esim,mukalatimiz olumlu gecti onaylandigi soylendi, akabinde esimin onayli vize ve evraklari geldi,bana ait pasaportum ekte sadece idari islem kutucugu isaretli olarak geldi.@morpenguen ne gelen son maildeki bir bilgilendirme maili geldi ..1.sadece pasaport ve gelen mailimi göndereceğiz (pasaport iade geldiginde ekteki belgede eksik isaretli hic bir sey yoktu,sadece idari islem kutucugu isaretliydi)2.mevcut posta kaydimiz vardi mülakata gitmeden, her hangi bir kayit olsuturmak gerekiyormu, devam eden is secip eksik belgemi sececegiz yardimlarinizi rica ederim..gelen mail bu sekilde............................................. instructions regarding the status of your visa case are detailed below.
    Processing Completed

We are pleased to inform you that the administrative processing for your case is completed. You do not need to check our website, as this email has the most current information on your case.

IMPORTANT: Please note that derivative applicants cannot be issued a visa before their principal applicants' administrative processing is complete.

All applicants should send us their passports and required documents via the Turkish postal service (PTT).

Applicants whose status is marked "Processing Completed" or "Ready" are encouraged to send in their documents to the Embassy at least two weeks prior to their processing expiration date. Applicants with "Processing Pending" or other statuses should not send in their passports and should not come to the Embassy. Applicants whose case processing is pending may check their status at the "Status Check" link below.

After your documents are received, a consular officer will review your case to ensure each applicant meets eligibility and admissibility criteria. If everything is in order, your visa packet will be prepared and sent to the PTT office which you chose. If additional work is needed for your case, your passport(s) will be returned to the PTT office with an explanation. In most cases, you will receive a decision five work days after your submission.

Applicants who were under 14 years of age at the time of interview, who reach their fourteenth birthday while their parent's case was undergoing administrative processing must return to the Embassy to provide fingerprints.

Prior to sending your documents to the Embassy, each applicant should do the following:

1. Print out one copy of this email.

2. Send a valid passport. If your passport is expired or has less than 8-months of validity, please send a scanned copy of your new passport's bio page immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

3. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

4. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

5. Send any other documents that were requested by a consular officer.

If the passport information you have provided on your DS-260/160 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant

Applicant 1: xxxx xxxxxx
    Status: Processing Completed; Expiration Date: 25 January 2020
    Documents and/or Actions Required: None
    Applicant 2: Xxxxx xxxx

• ⭐⭐⭐

@EBK, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells merhaba , asıl talihli esim,mukalatimiz olumlu gecti onaylandigi soylendi, akabinde esimin onayli vize ve evraklari geldi,bana ait pasaportum ekte sadece idari islem kutucugu isaretli olarak geldi.@morpenguen ne gelen son maildeki bir bilgilendirme maili geldi ..1.sadece pasaport ve gelen mailimi göndereceğiz (pasaport iade geldiginde ekteki belgede eksik isaretli hic bir sey yoktu,sadece idari islem kutucugu isaretliydi)2.mevcut posta kaydimiz vardi mülakata gitmeden, her hangi bir kayit olsuturmak gerekiyormu, devam eden is secip eksik belgemi sececegiz yardimlarinizi rica ederim..gelen mail bu sekilde............................................. instructions regarding the status of your visa case are detailed below.
    Processing Completed

We are pleased to inform you that the administrative processing for your case is completed. You do not need to check our website, as this email has the most current information on your case.

IMPORTANT: Please note that derivative applicants cannot be issued a visa before their principal applicants' administrative processing is complete.

All applicants should send us their passports and required documents via the Turkish postal service (PTT).

Applicants whose status is marked "Processing Completed" or "Ready" are encouraged to send in their documents to the Embassy at least two weeks prior to their processing expiration date. Applicants with "Processing Pending" or other statuses should not send in their passports and should not come to the Embassy. Applicants whose case processing is pending may check their status at the "Status Check" link below.

After your documents are received, a consular officer will review your case to ensure each applicant meets eligibility and admissibility criteria. If everything is in order, your visa packet will be prepared and sent to the PTT office which you chose. If additional work is needed for your case, your passport(s) will be returned to the PTT office with an explanation. In most cases, you will receive a decision five work days after your submission.

Applicants who were under 14 years of age at the time of interview, who reach their fourteenth birthday while their parent's case was undergoing administrative processing must return to the Embassy to provide fingerprints.

Prior to sending your documents to the Embassy, each applicant should do the following:

1. Print out one copy of this email.

2. Send a valid passport. If your passport is expired or has less than 8-months of validity, please send a scanned copy of your new passport's bio page immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

3. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

4. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

5. Send any other documents that were requested by a consular officer.

If the passport information you have provided on your DS-260/160 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant

Applicant 1: xxxx xxxxxx
    Applicant 2: Xxxxx xxxx

Pasaportunuzu ve sizdeki A/p işaretli eksik evrak kağıdını göndermeniz yeterli.
    Nasıl gönderileceği;

Konsolosluğa Eksik Evrak veya Düzeltme İçin Evrak Nasıl Yollanır?
    Mülakata girdiniz ve mülakatta eksik evrağınız olduğu söylendi ya da her şey yolunda gitti fakat vizenizde bir yanlış mı var, o zaman pasaportlarınızı ve evraklarınız konsolosluğuna gönderirken yeniden ptt kaydı oluşturmalısınız.

Daha önce ptt kaydı oluşturduğunuz https://ais.usvisa-info.com/ yere kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açıyorsunuz. Yeni kayıt oluşturmayacaksınız. Oturumu açınca ekranda cikan seceneklerden “Konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi“ yi seçeceksiniz.

Sonra bir kutucuk açılacak ve eksik evrak ile ilgili yaptığınız işlemlerle ilgili bilgi doldurmanız istenecek.

Kutucuğun altında bir uyarı var. “Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla ) tamamlamayan ve konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip talebi işlemi gönderilmesi, bir usulsüzlük olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin sicilinde ciddi etkisi olacaktır .” Konsolosluk sizden bir talepte bulunmadıysa bu alandan talep oluşturmamanız lazım. Açıklamanızı da yaptıktan sonra talebinizi gönderebilirsiniz.

Not: Başvuruyu bitirmeden eğer başka aile bireyi varsa evrakları gönderilecek onlar için de başvuru sahibi eklemeniz lazım.

İşlemleri bitirdiğinizde sayfa size çıktısını alacağınız bir sayfa linki verecek oradan 2 sayfalık bir kayıt gelecek. Sayfaları dikkatlice okuyun ve 2 sayfayı 2 takım toplam 4 sayfa olarak çıktı alın.
    Sizdeki nüshayı Ptt şubesindeki memura göstereceksiniz. Üzerinde konsolosluğa ait müsteri numarası var onu kullanarak ödeme yapmadan gönderiyi gerçekleştireceksiniz.

Gönderilecek Evraklar;
    Pasaportunuz, Eksik evrağınız, 2 sayfalık ptt kaydınız.

İlgili sayfaları paketleyip yolluyorsunuz

Bundan sonra yapacağınız şey her zamanki gibi beklemek. Konsolosluğa ertesi gün teslim edilse de kargonun Göçmen vize bölümüne ulaşması 3 günü bulabiliyor. Genellikle kargoyu alıp işleme başladıklarında bilgi maili yolluyorlar. Son olarak işleminize göre ya konsolos tekrar inceleyecek dosyanızı ya da düzeltme varsa vize basıma tekrar yollanacak. Süreç aşağı yukarı Vize göçmen bölümüne ulaştıktan sonra 7-8 gün sürüyor.

• @bolatmali tesekkurederim,doğru anladim değilmi ,pasaportum, sadece idari islem isaretli pasaportumla gelen belgeyi ve talep mailini göndereceğim?

• @bolatmali eksik belgeyi yazmisiniz ama bana gelen belgede eksik olan bir secenek isaretli degil ,hangi belgeyi göndereceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EBK, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@bolatmali eksik belgeyi yazmisiniz ama bana gelen belgede eksik olan bir secenek isaretli degil ,hangi belgeyi göndereceğim?

baska belge isaretli degilse pasaport yeterli.

• @crazycells tesekkurederim

• Arkadaşlar selam,

Durumu kısaca özetliyorum;
    Ticari yani B1 vizesi için başvuru yaptım. Şirketimin sponsorluğuyla şubattaki fuara katılımcı olacağımız ve görevli olduğum için başvurdum. Ptesi günü vizem onaylandı ama salı günü idari işleme kalmamla ilgili bir mail geldi. Formu doldurup hemen gönderdim, bugün(cuma) pasaportum sarı kağıtla birlikte geri gönderildi ve teslim aldım. Daha önce ABD de bulunmadım. Şirketim devamlı ABD ye ihracat müdürlerini gönderiyor, sponsorla da ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Şubatın 2sinde uçuşumuz vardı, sanırım sancılı bir süreç beni bekliyor. O tarihe kadar yetişme imkanı varmıdır?

16ocakta sistemde (CEAC) durumum güncellenmiş, ama yanıt gelmedi henüz. Yetişme imkanım burada yazılanlara göre yok gibi sanırım. Durum belli oldukça güncelleyeceğim.

Yapmamı önerdiğiniz her hangi bir şey var mıdır?

Teşekkürler

• Slm ben 6 Aralık 2019 da 4 kişilik bir aile olarak mülakata girdik.Bize vizenizi onaylıyorum betrik etti.3 gün sonra bana 5535 formunu yolladilar.aralik 13 te formu yolladım.6 Ocak 2020 de güncelleme oldu eşimin ve iki cocugumun vizelerina ready yazıyordu.ben de ise idari işlem yazayirdu.6 ocakta ise bir mail daha yolladilar 5535 formunun ailece doldurmamizi istediler. Ayni gün formları yolladik.14 ocağa kadar pasaportlarimiz konsolosta kaldılar.14 ocakta ise pasaportlarimizi boş bir şekilde bize yolladilar ve ailece ap ye kaldık.Bu durumdan bir sonuç çıkaracak bir arkadaş var mı nasil oluyorda bir aydan fazla pasaportlari tutuyorlar.Ayrica 13 aralikta 5535 formunu yolladim 6 ocak aynı formu hem benden hem aileden istediler bur da mantıklı bir durum var mı.

• @ehekim normalde ap sürecini hızlandıramıyorsunuz,istenen form veyiya evrakları gönderip sadece beklemeniz gerekiyor
    Ama sanırım sayın @fatma7 de turist vizesi başvurusunda ap ye kalmıştı, kendisinin eski mesajlarına bir göz atın isterseniz, Kendisi bu konuda yaptıklarını forumda bu başlığa aktardı
    Umarım en kısa sürede süreciniz olumlu sonuçlanır, 2 şubata vizeniz yetişir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ehekim maalesef istedikleri formlari doldurup gondermekten baska bir sey yapamiyorsunuz. Sadece beklemeniz gerekiyor, pek cok AP 60 gun icinde bitiyor ama daha da uzun surebilir tabii ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdestheval21, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Slm ben 6 Aralık 2019 da 4 kişilik bir aile olarak mülakata girdik.Bize vizenizi onaylıyorum betrik etti.3 gün sonra bana 5535 formunu yolladilar.aralik 13 te formu yolladım.6 Ocak 2020 de güncelleme oldu eşimin ve iki cocugumun vizelerina ready yazıyordu.ben de ise idari işlem yazayirdu.6 ocakta ise bir mail daha yolladilar 5535 formunun ailece doldurmamizi istediler. Ayni gün formları yolladik.14 ocağa kadar pasaportlarimiz konsolosta kaldılar.14 ocakta ise pasaportlarimizi boş bir şekilde bize yolladilar ve ailece ap ye kaldık.Bu durumdan bir sonuç çıkaracak bir arkadaş var mı nasil oluyorda bir aydan fazla pasaportlari tutuyorlar.Ayrica 13 aralikta 5535 formunu yolladim 6 ocak aynı formu hem benden hem aileden istediler bur da mantıklı bir durum var mı.

kisa surecegini tahmin ettiklerinden pasaportlarinizi tutmus olabilirler, fakat daha sonra ne zaman bitecegini kestiremediklerinden pasaportunuzu geri gondermisler ki, bu surecte eger baska bir seyahat gerceklestirmek isterseniz magdur olmayin.

• Aslında anlamdigim bir durum daha var.6 Aralık'ta mülakata girdikten sonra tebrik ettiler.sonra sadece bende 5535 formunu istediler.esim ve çocuklardan istemediler.6 ocakta ise hem benden hemde eşimden hemde (4 ve6 yaş) 2 çocuklarımdan istediler.13 Aralık tan 7 ocağa kadar acaba benim araştırmam bitirdiler mi .sonradan eşim ve çocuklarım için mi araştırma yapıyorlar acaba.Ayrica talihli esimdir ve sabikasi temizdir ki benimde sabikam temiz eşim ve çocukları neden onayladilar.devlet memuruyum.(10 yillik beden eğitimi öğretmeniyim devlette) memurluktan dolayı mi bizi araştırıyorlar.yani bir mantık bulamadım burundan.

• Eşim ve çocuklarım kini neden onaylamadilar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |