Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Geçen senede tüm numaralar current oldu ama benim bildiğim en son 30 binde kaldı büyükeçilik görüşmeleri, benim umutsuzluğum bundan. Keşke herkes gidebilse ama işte bir yerde(numarada) bu sene bu kadar diyorlar.

• @SOF
    Dv 2019 un en son case numarası 30717 gözüküyor, bu kişide mülakatını yapmış, geçen sene dünya geneli 50 bin vize bu sene ise 54650 vize dağıtılacak, Türkiye 'den seçilen toplam kişi sayısı (aile üyeleri ile birlikte) 2709 olduğundan, %7 lik ülke kotasına da takılmıyoruz, yani siz kalbinizi ferah tutun yeterki current haberi biraz erken gelsin, tüm numaralara mülakat tarihi verilir, yeterki biz süreci önemseyelim devamlı forumda gelişmeleri takip edelim kendi case numaranıza yakın arkadaşları yakın takibe alın, eğer hatta buna case bodysi de diyebiliriz sanırım, tüm süreçleriniz genellikle birlikte yürüyecek, hatta belkide birlikte mülakata gireceksiniz
    20200118_221817.jpg

• @miralam cvp için teşekkür

• @Muhtaradana teşekkür ederim.. sonrakı süreçde ne bekliyo bizi? Ne yapmalıyız? Mulakatı bekleeceksek eğer odamı e maille gelicek ?

• On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare.***
    Bunu tam anlayamadım bizi alakadar eden bi durummu?

• Sayın; @AnarH "göçmenlerin sağlık siğortası giderlerini karşılayabileceğini ispat edecek mali yükümlülükle" alakalı çıkmış olan kanunla ilgili yürütmenin durdurulması hakkında bilgilendirme yapılıyor.

• @AnarH
    evet bu ay sonu gibi mülakat tarihinin habercisi olan durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir email gelecek, sizde dvprogram.state.gov/ESC adresine confirmation number ile girip kazandığımızı öğrendiğimiz sayfaya girip mülakat tarihi, yeri ve saatini öğreneceksiniz, bu süreçte forumu sıkı takip edin, arkadaşlar mülakat tarihi aldıklarında eğer siz alamazsanız, bu durumu KCC den sorgulamanızı tavsiye ederim

• @AnarH @desarjj ek olarak bu linki mülakat öncesi kontrol etmeniz lazım, sağlık sigortası düzenlemesi şu an durduruldu, ama bir değişiklik olursa mülakata bu duruma göre hazırlanmak lazım

• Sayın, @Muhtaradana , @AnarH Şu an güncel haliyle ilgili kanunun yürütmesi durduruldu, Mülakat tarihine kadar yürütmenin durdurulması iptal edilir veya değiştirilerek yürürlüğe girerse elbette ki güncel hali ile yükümlülüğümüz olacak.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@AnarH @desarjj ek olarak bu linki mülakat öncesi kontrol etmeniz lazım, sağlık sigortası düzenlemesi şu an durduruldu, ama bir değişiklik olursa mülakata bu duruma göre hazırlanmak lazım

Sağlık sigortası düzenlenmesi tam olarak nedir, ne gibi değişiklikler getiriyor olumlu veya olumsuz

• @mkonca
    Genel olarak sizden amerikada bulunduğunuz süre zarfında bir sağlık sigortası almanızı talep ediyorlar, buda bir maliyet getiriyor, mülakatta bu soru geliyor sizden gitmek istediğiniz eyalete bağlı bir sağlık sigorta planı örneği isteyebilirler, bundan dolayı mülakat sırasında mali kaynak olarak en çok kabul gören banka hesabınızdaki para miktarını normalde asıl talihli için düşünülen 15 bin dolar +5 bin dolar (yanındaki götüreceği her kişi için) miktarı yeterli görmeyip, bu miktarı arttırmanızı, yada Amerika'dan sponsor veya iş teklifi getirmenizi isteyebilirler

Eğer bu sağlık sigortası düzenlemesi aktifleşirse tam formülü kesinleşmesede bankada gösterilecek toplam para miktarının kişi başı 3-5 bin dolar arası yükseltilmesi gerektiği düşünülüyor

Umarım bu mesele hiçbir zaman tekrar gündeme gelmez

Şu anda travel.state.gov/healthcare bağlantısında bu düzenlemenin mahkeme tarafından durdurulduğu söyleniyor ama Kasım ayından önce bu linkteki yazıyı paylaşayım daha iyi olur sanırımScreenshot_20200119-113611_Telegram.jpg
    Screenshot_20200119-113553_Telegram.jpg

• Arkadaşlar selamlar, KCC'ye evrak istediğinde pdflerin isimlerini mailde anlatıldıgı gibi yapıp gönderdim. Sonrasında bir mail almadım (gelen mailde birkaç hafta içinde confirmation maili alacaksınız vs. yazıyordu) Bir sorun var mıdır yoksa sürecim normal midir bilgisi olan aynı durumda olan kişiler tarafından aydınlatılmak isterim. Saygılar

• @UFUK-KAYA Herşey normal .

• merhaba current olup olmadığımızı nereden öğreniyoruz acaba KCC ye evrakları ekim ayının sonunda yolladık 6 haftayı geçmesine rağmen cevap alamayınca mail attık ancak beklememiz gerektiğini söyleyen bir mail aldık ve hala bir geri dönüş olmadı dosya numaramız 33 binlerde

• @mert72 Forumu biraz okur karıştırırsan sorularına en az 500 tane cevap bulabilirsin 🤷♂

• @mert72 her ay yayınlanan visa bülteninde max hangi numaranın current yada teknik tabirle cut off olduğunu öğrenebilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html forumu aktif takip ederseniz bülten açıklandığında zaten anında haberiniz olur . şu an 15-20 bin arası onay mailleri bekleniyor 33 binli numaraların onay maileri muhtemel nisan mayıs gibi olur diye tahmin edilmekte.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana hocam inşallah bu gidişattan bütün numaraların current olucağı kanısına varılabilirdir umarım ✈

• Merhaba arkadaşlar,
    Forumu çok sık takip edemiyorum ama bir bilgi paylaşmak istedim. Şubat ayı için 14k cut-off açıklanmıştı ama en son 123xx'e kadar mülakat maili gelmişti. Ben de durumu teyit etmek adına KCC'yi aradım. Telefona bakan görevli 20 Ocak'tan itibaren bize de (yani 123xx-14xxx arasına da) mülakat maili gönderileceğini ve mülakatlarımızın Mart ayında olacağını söyledi.
    Selamlarımla.

• ⭐⭐⭐

@yusufihsan çok iyi bir haber. şimdiden bol şanş diliyorum

• @yusufihsan güzel haber, aramışken 14-21 bin arasına da mart ayına mülakat tarihi verecekmisiniz deseydiniz Yusuf bey 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |