Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Warrior99 DV2020 talihliri için ilk önemli bülten 2019 ağustos bültenidir,bu bültende sizin istediğiniz bilgilerin hepsi mevcut, E şıkkındaki bilgilere bakın lütfen
    Amerika da sistem bizden biraz farklı finansal yıllarının aralıkları farklı
    20200118_003803.jpg

• @Muhtaradana buradan anlamamiz gereken nedir hocam

• Ekran Resmi 2020-01-18 04.56.31.png

• Slm arkadaşlar şubat bülteni 21000 herkese hayırlı olsun

• @Muhtaradana
    burada DV2020 ile ilgili çok önemli ama genel bir bilgi verilmişti, bizim için en önemli kısmı Dünya genelinde toplam kazanan sayısı ve Türkiye'den seçilen kişi sayısının(aile üyeleri ile birlikte) 2709 da sınırlı kalması

Çünkü bülten ne kadar current olsada, %7 lik ülke sınırı var, yani bir ülkeden 3500(aile üyeleri ile birlikte) kişiden fazlası vize alamaz,
    Ülke kotasında takılan bu kişilerin numarası aktif olsa bile mülakat tarihi alamazlar

Not: Normalde Dvlottery talihlilerine ayrılan vizelerin 5000 e kadarı Nacara proğramı için ayrılıyor toplam vize sayısı 55 binden 50 bine düşüyordu ama bu sene bu ayrılan 5000 vizenin tamamının kullanılmayacağı açıklandı, yani bu vizenin 4650 tanesinin dv lottery talihlilerine geri verildiği söylendi
    Bu sayede toplam verilecek vize sayısı 50000 binden 54650 ye çıktı
    Bundan sebep ülke kotasını 3500 den 3800 lere revize etmiş olabilirler
    Bu haberlerin hepsi DV2020 talihlileri için çok güzel haberler

Ülke kotasına takılacak bazı ülkeler
    Demokratik Kongo Cumhuriyeti 4743
    Mısır 5568
    İran 4101
    Rusya 5118

• @Muhtaradana yani Türkiye böyle bir kota sorunu yaşamayacak mı demek oluyor bu?

• @Warrior99 iyi niyet ve sevincimizi dile getirdik. Nazarlık bir durum yok ortada.

• @cato Lütfen kişisel algılamayın... Sevincinizi dile getirmekten daha normal ne olabilir ki... 😄

• @hyksn evet aynen

• @Warrior99 hep beraber güzel mülakatlarımız olsun. 🙂

• @Muhtaradana Nazım Hikmet Kültür Merkezinin hangi salonunda olacak toplantı?

• Herkese merhaba. Sormak istediğim bir konu var. Numaram 31.000’lerde muhtemelen sıra gelecek gibi gözüküyor fakat bir de ülke kotası mı var. (Aile üyeleri ile birlikte vize sayısı.)

• @BlackEagle, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba. Sormak istediğim bir konu var. Numaram 31.000’lerde muhtemelen sıra gelecek gibi gözüküyor fakat bir de ülke kotası mı var. (Aile üyeleri ile birlikte vize sayısı.)

Bunu bende merak ediyorum 38bin olarak

• ⭐⭐⭐

@BlackEagle, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba. Sormak istediğim bir konu var. Numaram 31.000’lerde muhtemelen sıra gelecek gibi gözüküyor fakat bir de ülke kotası mı var. (Aile üyeleri ile birlikte vize sayısı.)

Evet her ülke için %7’lik bir oran var.Türk talihli olarak vize alabilecek 3850 kişi ile sınırlı. Bu yıl Türkiye de aile üyeleride dahil talihli olan 2709 kişi var. Sonradan evlilik yapan ve ya çocuğu olanları eklesek bile yeterli kota var gibi gözüküyor. Diğer yıllara göre çok pozitif. Türk talihliler olarak bu yıl oldukça şanslıyız.
    Bol Şans 🙂

• Ben 47 binlerdeyim, bugüne kadar hiç ümidim yoktu numaramın current olmasına dair ama %1 bile olsa artık bir umudum var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SOF 55k bile gitme planı yaparkensen neden gitmiyon

• @SOF Bu yıl Mart Bültende herkes current olur inşallah ..

• @Vbozan aşağıdaki kafe kısmında yaptık, maalesef yukarıdaki toplantı salonları için hem önceden rezervasyon isteniyor hem saatlik ücreti 100 lira gibi bir rakam söylendi bize

Aslında ulaşımı kolay kapalı bir mekan önerisi varsa çok iyi olur, biraz sessiz ve toplantı için uygun bir yer arıyoruz

• Organizasyon için çok teşekkürler @Muhtaradana hepinizi tanıdığıma çok memnun oldum.

• @Vbozan merhaba veli bey şimdi profil resminize baktım😊sizi tanımaktan memnun oldum, diğer buluşmalarda da vizeli pasaportunuzla katılırsınız umarım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |